• MFLOW
  • Ідеї
  • Блог
  • Значення електронної комерції для розвитку малого бізнесу

Кожна людина хоче працювати на себе й розвивати справу, яка надалі приноситиме хороший прибуток з використанням мінімальних зусиль та коштів. Створення власного бізнесу – це найкращий спосіб розвитку та вдосконалення. Для підприємців, які планують розвиток власного малого чи середнього бізнесу, є багато можливостей. Якщо ви плануєте реалізувати себе в торгівлі, то зараз на це витрачається набагато менше часу й коштів. Розглянемо декілька переваг інтернет-торгівлі для розвитку малого й середнього бізнесу.

Економія коштів - перша перевага

Перша й суттєва перевага – це економія на оренді, пошуку приміщення, оплаті комунальних послуг та інших зобов'язань. Дуже велика частина зароблених коштів, котру магазини заробляють за місяць, витрачається саме на оплату цих послуг, а також на заробітну плату продавцю-консультанту. Відкриття інтернет-магазину звільняє вас від таких зобов'язань і економить кошти.

Інтернет-магазин – це нова ланка розвитку малого й середнього бізнесу, оскільки з такою можливістю з'являється більше перевірених та надійних магазинів, котрі зобов'язані платити податок. До речі, податок – це єдина витрата для приватних підприємців, котрі збирають докази в перевагу відкриття не стаціонарного магазину, а саме інтернет-площадки.

Широкий ринок збуту

Згідно зі статистикою, починаючи з 2000 року інтернет-покупки з шаленою швидкістю зростали щороку, й на даний момент більше ніж 50% населення Землі роблять свої покупки саме в інтернет-магазинах чи в соціальних мережах. Чому користувачі так сильно люблять саме інтернет-магазини й відправляються до стаціонарного магазину лише, коли є гостра потреба?

Інтернет – це мережа, в які є сотні тисяч площадок, котрі продають різноманітний товар. Якщо зайти навіть у найбільший торговий центр, ймовірність побачити там магазини з усіма світовими брендами дорівнює нулю. А в інтернеті, за допомогою лише декількох натисків на кнопку мишки, можна придбати різноманітні речі за дуже доступними цінами.

Мережа інтернет об'єднує всіх представників торгівлі малого й середнього бізнесу, а також покращує внутрішній стан країни.

Якщо платити за оренду, комунальні послуги й послуги продавця-консультанта не має потреби, то від сплати податку й оформлення ПП ніхто не звільняв власників інтернет-магазинів. З популяризацією продажі в інтернет-мережі, рівень економіки деяких країн зріс в декілька раз, а представників малого й середнього бізнесу стало набагато більше. Візьмемо до уваги статистику від 2000 року, де вказано, що кількість онлайн-користувачів збільшилась у шістдесят п'ять разів, і це лише статистика України. В Європейських країнах ця статистика ще стрімкіша, оскільки до недавнього часу Україна була далеко не лідером з розвитку онлайн-шопінгу, а навпаки, дуже відставала в цьому плані.

Необмежені можливості

В інтернет-магазинах продають усе – від їжі до нерухомості, але найбільшою популярністю користуються магазини, які продають саме одяг, взуття та побутову техніку. Ще до недавнього часу 80% споживачів інтернет-магазинів складала жіноча аудиторія, але за декілька останніх років ситуація різко змінилася і чоловіки освоїли ринок-інтернет торгівлі, що ще підвищило її рівень. Багато приватних підприємців не розуміють, чому саме одяг користується такою популярність в мережі інтернет:

1. Одяг не коштує захмарних грошей, і в випадку, якщо якась річ не підійде. Покупець не ризикує великими сумами.
2. В стаціонарних магазинах маленьких міст важко знайти стильні брендові речі, а ось в інтернеті за демократичні ціни можна легко їх придбати.
3. Одяг – те, чого завжди мало, тому якщо техніку ви купляєте лише раз на рік, то одяг з періодичністю в декілька місяців, а те й частіше.
4. Якщо порівнювати статистику онлайн-покупок одягу й продуктів, то в другому випадку, вона значно відрізняється й показники тієї статистики суттєво менші. Ще декілька років тому, органічні продукти та різноманітні чаї з різних країн мали попит в інтернеті, але більшість супермаркетів уже мають в наявності окреме відділення з органічними продуктами країн Європи та Америки.

Саме тому, усі рейтинги базуються на продажі одягу, взуття, аксесуарів та техніки, оскільки ці категорії мають найбільше попиту в інтернеті й суттєво покращують економічну ситуацію країн, коштом збору податків. У великих містах з'явилось дуже багато інтернет-магазинів, які не мають стаціонарних магазинів, а працюють з клієнтом за допомогою служби доставки.

Доступний портрет споживача

Суттєвий плюс інтернет-торгівлі полягає в тому, що за допомогою історії покупок дуже легко можна скласти портрет покупців і визначити:
- який товар має попит;
- що потребує покупець в той чи інший період часу;
- який товар потрібно закуповувати для плідного функціонування інтернет-магазину.

Моду диктують зірки, блогери, публічні люди, дизайнери, тому кожного року вона змінюється і покупці навіть дуже бюджетного сегмента намагаються одягатися згідно з модними тенденціями. Стеження за модою та тенденціями продаж в мережі інтернет піднімуть малий та середній бізнес на новий рівень. Кількість витрат на товар, який не є популярним серед покупців зменшиться. Таким чином усі зекономлені кошти підуть на розвиток та підвищення рівня.

Добробут малого та середнього бізнесу зараз на пряму залежить від розвитку інтернет-магазинів та й торгівлі в інтернеті. Сучасний споживач потребує комфорту і звик до того, що все необхідне можна знайти за декілька хвилин у своєму смартфоні. На піці популярності знаходяться інтернет-додатки магазинів, оскільки навігація такого магазину стає простішою в декілька раз і набагато зручніше замовляти товар. Звичайно, створення власного додатка для різних типів операційних систем – це додаткові кошти, але це також вихід на новий рівень. Розробка таких програм зробить крок вперед до вдосконалення продаж в інтернеті. Це вдалий спосіб підвищення рівня обслуговування клієнтів і покращення існування малого й середнього бізнесу та їх представників.

cat-img

Категорії