Бізнес на надання сантехнічних послуг є прибутковою і перспективною справою. Незважаючи на високу конкуренцію, практично постійне повне завантаження забезпечується стабільним попитом, який абсолютно незалежний від сезонності.

Для старту бізнесу необхідні виключно невеликі вкладення. Головне питання, яке потрібно вирішити  - наймати кваліфікований персонал, чи працювати самостійно. Також слід побрати про рекламну підтримку на початковому етапі. Щоб отримати в подальшому можливість отримувати клієнтів через «сарафанне радіо», необхідно подбати про високу якість робіт.  Фахівці радять не турбуватися про те, що на весь асортимент інструментів, зазначених у статті нижче, при старті може не вистачити грошей - другорядні інструменти, потрібні при специфічних роботах, можна придбати тоді, коли в них з'явиться необхідність.

Витрати і прибуток

Початкові інвестиції - 750$

Попит на послуги збільшується завдяки будівництву нових об'єктів нерухомості, а також необхідності ремонту старих. Для старту повноцінної справи необхідно вкласти від 750 USD. Основний обсяг витрат - покупка необхідного обладнання та замовлення рекламних послуг. Як було написано вище, спеціальні інструменти і запчастини для ремонту можна докуповувати при надходженні заявки, що дозволить заощадити на грошах.

Перші кроки для запуску  бізнесу на сантехнічних послугах

  1. Оформити документи.
  2. Закупити обладнання.
  3. Замовити рекламу.

Документація

Для старту радимо реєстрацію ПП, що дозволить не отримувати спеціальні ліцензії. Щоб врахувати всі аспекти, можна звернутися до юриста. Однак реєстрацію можна зробити і через сайт реєстрації підприємців, не йдучи до податкової.

Приміщення

Спочатку офіс вам навряд чи знадобиться. Можна отримувати заявки в телефонному режимі і за допомогою інтернету. Крім того, якщо є підвал або гараж, а число співробітників не перевищує двох-трьох чоловік, не варто також орендувати приміщення під склад для інструментів.

Інструментарій

Тепер більш детально розповімо про необхідне обладнання.

Інструмент Вартість, USD
Розвідні ключі 47
Газові ключі 47
Перфоратор 125
Болгарка 78
Тиски 47
Паяльник  по пластикових трубах 31
Молоток 15,50

В результаті необхідно витратити близько 390-400 USD.

Постачальники

Обладнання варто купувати в перевіреному магазині. Всі інструменти повинні бути сертифіковані і з гарантійним супроводом.  Витратні матеріали і деталі також варто купувати в магазинах з гарною історією. Не потрібно економити на якості, адже процвітання бізнесу залежить від відгуків, а відгуки будуть позитивними лише в разі якісного ремонту.

Нарощуючи обсяги надання послуг, радимо укласти з обраним магазином угоду про співпрацю для отримання додаткової знижки або безкоштовної доставки.

Персонал

Якщо власник бізнесу є професіоналом з досвідом або профільною освітою, він може почати роботу самостійно, без помічників. Їх наймання буде актуальне тоді, коли кількість замовлень перевищить можливості майстра, або тоді коли для виконання роботи знадобиться більш високий рівень професіоналізму.

Питання бухгалтерського обліку варто довірити аутсорсинговому агентству або приватному бухгалтеру.

Особливості рекламної кампанії

Популярність можна підвищувати декількома шляхами:

  • Істотні знижки першим клієнтам, а також дисконт для людей пенсійного віку.
  • Розробка продажних оголошень.
  • Перехресний маркетинг з сантехнічним магазином і т.д.

Не бійтеся за високу конкуренцію, вона лише підштовхує до розвитку та поліпшенню якості.

cat-img

Категорії