Ми розібралися в тонкощах того як заробити на tax free в 2020 році, купуючи товари за кордоном під час туристичних поїздок або відряджень.

Tax Free являє собою систему з повернення ПДВ з покупок, здійснених іноземцями. ПДВ є частиною кінцевої вартості товарів. Продаючи товар, компанія перераховує цей податок державі, а держава використовує кошти для фінансування різних соціальних програм. Оскільки іноземець не задіяний в роботі держави, він звільнений від сплати податку. Право повернення податку не оформлено у вигляді дисконту, а шляхом повернення надлишку після покидання території держави.

Як заробити на tax free або, скоріше, як повернути собі переплату

Кому повернуть гроші

  1. Іноземцям без виду на проживання або статусу біженця.
  2. Громадянам, які не мають дозволу на роботу.
  3. Особам, які перебувають в державі терміном до 3-х місяців.

За які покупки повернуть частину суми

Найчастіше гроші повертають за придбаний одяг, взуття, побутову та електронну техніку, годинники, ювелірні вироби.

У більшості країн товари, куплені в онлайн-шопінг, книги, лікувальні препарати, сувенірна продукція і послуги не підпадають під нормативні акти, що регулюють повернення ПДВ. Крім того, компенсація не передбачена за покупку тютюнових виробів і алкоголю, а також транспортних засобів.

Важливо !

Звичайні чеки торгових точок не дозволяють скористатися Tax Free. Крім того, не кожен магазин держави підключений до цієї програми. Перед тим як оплатити покупку, необхідно попросити у касира про видачу спеціального чека, на якому митник ставить штамп при покидання країни. Для виписки такого чека у покупця повинен бути закордонний паспорт з собою, оскільки в чек вписуються персональні дані.

Не можна відривати бірки з товару. Якщо придбана річ вже використовувалася, компенсація за неї не передбачена.

Яка частина вартості покупки повертається покупцеві

Покупцям важливо і те як заробити на tax free, тобто заощадити на придбаному товарі.

Однозначно відповісти на це питання не вдасться, оскільки розмір компенсації залежить від розміру ПДВ в тій чи іншій державі. Мінімальну компенсацію можна отримати в Японії (ПДВ - 8%), а максимальний розмір компенсації отримають покупці, які відвідали Угорщину - 27% вартості.
Правда, покупець не отримає весь розмір ПДВ, оскільки транзакції робить компанія-посередник, з якої з конкретним магазином укладено контракт. Вона то і утримує частину суми компенсації. Найбільшими компаніями, що працюють в системі, є: Planet, Global Blue, Innova Tax Free.

Як отримати компенсацію

  1. В аеропорту. Необхідно звернутися в офіс Tax Refund компанії-посередника, яка вказана у чеку. Деякі оператори практикують установку поштових скриньок, куди покупці вкидають чеки з митними штампами та номерами банківських карт, на які компанія зараховує компенсацію.
  2. Перетинаючи сухопутний кордон. Часто офіси Tax Refund знаходяться біля КПП. Після отримання штампу можна відразу ж звертатися за отриманням компенсації.
  3. Поштою. Необхідно відправити чек за адресою посередника. Адреса вказується прямо на документі. Час отримання компенсації - 1-2 міс.
  4. Через банк. Банк повинен мати партнерські відносини з компанією-посередником. Всі банки-партнери вказуються на сайті посередника.

Відгуки про заробіток на Tax Free

Всі користувачі позитивно відгукуються про сервіс, але не забувають про недоліки, з яких головними є: необхідність пред'являти покупки на митниці, немає безкоштовного зв'язку з «гарячою лінією, тривалий термін повернення грошей при поштовому пересиланні, а також черга до кас, які видають спеціальні чеки

cat-img

Категорії