Кожен вид діяльності стикається із рядом проблем. Загрози ринку фудтраків пов'язані із особливістю роботи таких закладів харчування - мобільністю, яка не є поширена в Україні і, відповідно, не є достатньо врегульованою.

Вартість оренди місця

Останні зміни в законодавстві, які стосуються пересувної торгівлі, суттєво «обмежили» волю фудтракерів, фактично знищивши переваги мобільної точки громадського харчування перед стаціонарним МАФом. До прикладу, якщо фудтракер, за прикладом своїх колег з Європейського союзу чи Сполучених штатів,  має бажання ранком продавати сніданки біля університетських корпусів, ближче до обіду підтягнутися до ділового центру, а ввечері повернутись в спальний район, йому потрібно брати в оренду 3 місця торгівлі.

При цьому вартість оренди навіть 1 місця іноді забирає більше половини прибутку вантажівки з їжею. До прикладу, в 2017 році в Києві були проведені торги з продажу місць для ведення мобільної торгівлі. Столичними фудтракерами було викуплено декілька місць. Borschman  викупив місце на Дегтярівській більше ніж за 100 тис грн/рік. Правда, одному з фудтракерів вдавалось придбати місце  за стартовою ціною в 12 тис грн/рік.

Самі власники фудтраків говорять, що придбати торгове місце і торгувати – різні речі, оскільки на акумуляторі довго не попрацюєш, а під’єднання до електромережі є серйозною проблемою. В списку послуг Київенерго обслуговування мобільних точок не передбачено, тому приходиться підключатися «по сірому», що, звичайно, може потягнути за собою штраф і заборону торгівлі.

Конкуренція

Ще однією проблемою є відверте небажання поліцейських реагувати на звернення власників закусочних на колесах. У випадку, коли біля офіційно зареєстрованого фудтраку зупиняється «нелегал», вони надають перевагу відповідям, що обом місця хватить, не дивлячись на те, що один заплатив за місце, а другий створює йому конкуренцію, але за місце не платить.

Також не варто забувати, що перевіряючи органи точно знають розмір орендованої площі (10 м2) і розмір фудтраку (мінімум 12 м2), через що вони постійно складають протоколи про зайняття надлишкової площі. Просьби змінити площу оренди натикаються на законодавство, я якому прописано саме 10 м2.

Заправка балонів

І, на кінець, проблема з заправкою газових балонів. Для того щоб заправитись і повернутись на своє попереднє місце, власникам фудтраків приходиться проїжджати до 40 км (в  залежності від того, як по відношенню до заправної станції розміщена мобільна закусочна). Якщо в звичайний час це не проблема, то в годину пік в пробках можна втратити декілька годин самої плідної торгівлі.

cat-img

Категорії