Середня окупність бізнесу ще декілька років тому була на рівні одного чи двох років, то тепер про такі цифри можна забути.  Ділова активність малого та середнього бізнесу на вітчизняному ринку не має сильно яскравих перспектив для розвитку. Особливо це стосується бізнесу, який організовується у великих містах.

Середня окупність ресторанів та кафе у великому місті становить близько 7 років, тому при побудові бізнес плану доцільно враховувати особливості ринку та не будувати сильно оптимістичних прогнозів із незначним терміном окупності. Інвестори в такий бізнес план просто не повірять.

Середня окупність бізнесу - 5 років

Необхідно зазначити, що середня окупність бізнесу складає близько 5 років - саме такий період і варто розглядати при побудові планових показників.

Збільшення періоду окупності спостерігається і в капітальні інвестиції. Приміщення класу А окуповуються за період від 8 до 10 років, в той час як приміщення, що не мають високої категорії доходності можуть окуповуватися протягом 20 років  і більше, або взагалі залишитися неокупними.

Саме тому придбання приміщень не варто закладати в інвестиційну програму, оскільки такий значний період окупності не зацікавить інвестора профінансувати діяльність. Купувати приміщення варто за власні вільні кошти.

Нормативи окупності

Нормативів по окупності бізнесу не існує, однак, як вже зазначалося, існують статистичні дані - середні показники.  Прийнято вважати, що великий бізнес має окупність близько 10-12 років, той час середній має близько 5 років. Малий бізнес в залежності від сфери діяльності може мати окупність і до півроку. До такого, за звичай, відносять бізнес, який не потребує значних фінансових вкладень - це сфера послуг.

 

cat-img

Категорії