Як заробляти на Handmade, знає безліч наших співгромадян, але, на превеликий жаль, знання закінчуються там, де від теоретичної частини потрібно перейти до практики. А шкода, адже практично у кожного з нас є захоплення, яке можна перетворити в заробіток, особливо якщо воно пов'язане зі створенням цікавих речей, які можна пізніше продати.

Використання хобі для заробітку може перетворитися з далекої мрії в реальність вже зараз, потрібно лише докласти трохи зусиль.

Актуальність ідеї

Ручна робота в наш час цінується набагато вище, ніж те, що зроблено машиною. Клієнтам особливо приємно усвідомлювати те, що майстер залишив в будь-якій речі частинку себе, своєї душі. Саме тому популярність товарів, зроблених своїми руками, зростає з року в рік, незважаючи на те, що вони істотно дорожче ширвжитку.

У матеріалі ми розглянемо, як заробити на handmade, як знайти споживача, а також кому доступний заробіток на товарах ручної роботи. Також розповімо про те, як продавати хобі через Інтернет.

У кого вийде конвертувати власне захоплення в гроші

Такий бізнес доступний будь-якій людині, у якого є захоплення, пов'язане зі створенням якихось цікавих речей. Наприклад, написання картин, ліплення глиняних фігурок, написання класних вітальних текстів і т.д.

Все це можна конвертувати в прибуток, але тільки за умови якісного виконання і грамотного пошуку клієнтури. Якщо перше залежить виключно від таланту і майстерності, то знайти покупця набагато важче. Хоча соціальні мережі сильно спростили процес.

Яку суму можна отримувати від продажів handmade-товарів

Відповісти на питання як заробляти на handmade і скільки, можна тільки тоді, коли пройде оцінка витрат праці і вартості сировини. Найбільш проста домашня справа - виробництво мила спочатку може приносити від 2 до 3 тисяч грн на міс. Написання портретів або прикраси ручної роботи приносять від 3500 до 12000 грн / міс.

Що люди купують найчастіше

Щоб проаналізувати попит, можна використовувати популярний на просторах Рунету ресурс, на якому творці розміщують свої вироби для продажу «Ярмарок майстрів».

Отже, що ж, найпопулярніше у споживачів:

  1. Максимальний попит демонструє категорія «Прикраси». У цю категорію входять сережки, брошки, кольє і т.д. Що стосується матеріалу, то якогось домінування одних матеріалів над іншими немає. Приблизно однаковою популярністю користуються і золоті прикраси, і шкіряні.
  2. Другий рядок займає категорія «Прикраси для дому та інтер'єру». Тут продають предмети меблів, інтер'єрні дрібнички, вази, килимки і т.д.
  3. Замикає трійку лідерів категорія «Одяг handmade». Розповісти про те, що тут продається в двох словах неможливо, оскільки тут продається все - від шарфиків до верхнього одягу.
  4. Далі йдуть дитячі іграшки і живопис.

Коли очікувати напливу покупців

Пік продажів можна очікувати напередодні свят. Досвідчені майстри знають, як заробляти на handmade, тому до свят намагаються підготувати якомога більше подарунків і прикрас для дому. Біда тільки в тому, що свят у нас не вистачить, для того щоб отримати постійний стабільний заробіток на товарах ручної роботи.

Пошук споживача

Першим і основним способом пошуку покупця для товарів ручної роботи є «сарафанне радіо». Необхідно зацікавити рідню, знайомих та друзів, які стануть носіями реклами. Вони розкажуть про ваше захоплення своїм знайомим і можуть привести перших покупців. Для того щоб їх зацікавити, радимо подарувати їм кілька виробів.

Другим способом того, як заробити на handmade, є розміщення власних виробів в соцмережах. Варто подумати про створення групи з продаваними речами, запрошувати туди близьких і знайомих, просити їх про репости і лайки, публікувати процес створення виробів. Все це допоможе виходу в ТОП видачі пошуковика в невеликому місті.

Рекламувати свій товар також є хорошим методом збільшення продажів, але тільки не для цього випадку. Можна витратити велику суму на рекламу, але не домогтися успіху. Набагато простіше і ефективніше довірити роботу професіоналу і платити йому відсоток від продажів (від 20 до 30%). Правда, необхідно повідомити про вашу продуктивністьі, щоб не змушувати клієнтів чекати.

Ще одна методика того, як заробляти на handmade - залучення до торгівлі фізичних магазинів. Причому пропонувати продукцію найефективніше сувенірним лавкам, а якщо говорити про товар, то це невеликі вироби у вигляді прикрас, фігурок, листівок та інша унікальна цікава продукція, яка привабливо виглядає на полиці. Домовитися з магазином досить просто. Головне пропонувати товар «під реалізацію» а не з відстрочкою платежу.

Також можна залучати клієнтів проведенням онлайн майстер-класів, навчальними відео та записами процесу виготовлення виробів. Цим варто займатися, якщо у вас дійсно виходять дуже круті речі.

Останнім способом залучення покупця є дошки оголошень. Необхідно просто опублікувати товар, що продається на одному з маркетплейсівв, наприклад, Авіто, час від часу його оновлювати і відповідати на дзвінки користувачів. Це досить ефективний метод, але тільки в разі унікальності та оригінальності товару.

Висновки

Ми розповіли про те, як заробити на handmade. Це відмінна ідея для всіх, хто втомився від рутинної роботи в офісі і хоче реалізувати творчу жилку, яка, до того ж, може приносити непоганий прибуток. Постарайтеся конвертувати своє захоплення в реальні гроші, і вже через рік з моменту початку бізнесу ви не зможете згадати свою колишню роботу без здригання і відрази, оскільки там була стабільна посада і тиха ненависть до начальства, а тут свобода і самовираження без будь-якого контролю.

Не бійтеся змін, адже все що не робиться, робиться на краще!

cat-img

Категорії