Як заробити юристу? В 2020 році юрист повинен не тільки знати, де шукати питання, які цікавлять клієнтів. Він повинен швидко реагувати на кожен запит і мати ідеальний порядок у документації.  Хто не є оперативним, точним, упорядкованим, не веде систему електронного документообігу - той програє у конкурентній боротьбі на ринку.

Як заробити юристу: з чого складається дохід

Прибуток юристи отримують двома шляхами:

  • від одиничних звернень.
  • від постійного абонементного обслуговування.

Дуже добре, якщо вся юридична контора відразу отримує достатньо справ, завершивши які можна отримати високий прибуток. Але, як свідчить досвід, надання юридичних послуг характеризується вираженою сезонністю.

Всі фахівці, які вже давно знайомі з тим, як заробити юристу, легко і невимушено дадуть відповідь на питання про те, в якому з сезонів можна забезпечити себе мало не на рік вперед, а яку пору року треба просто відсидіти в офісі, тобто сезон, коли поодинокі звернення практично відсутні. Отже, при плануванні розвитку юридичного бізнесу спиратися на разові замовлення - це значить помилитися з прогнозом.

Два погляди на розвиток

З одного боку, кожен юрист повинен намагатися приділяти більше уваги абонементному і постійному юридичному супроводу клієнтів, причому як з довготривалими діловими угодами, так і без них. Справа в тому, що в деяких випадках навіть окремим фізичним особам вигідно регулярно оплачувати юридичні консультації, щоб в будь-який момент звернутися до фахівця за підтримкою. Тому вважається, що концентрація уваги саме на цьому джерелі доходу дозволить правильно спланувати розвиток юридичної контори, оскільки можливо зробити більш-менш вірний прогноз співвідношення витрати / доходи.

З іншого боку, компетентні фахівці готові відмовитися від деяких видів послуг, що надаються бізнесу: держ. реєстрація, внесення змін до Статуту, а також від абонементного обслуговування постійних клієнтів, оскільки ці послуги є низькооплачуваними, а часу займають багато. Професійний же юрист вважає, що гідний більшого. Для того щоб не розривати відносини з постійними замовниками, необхідний найм асистентів, в обов'язки яких входитиме простоювання в чергах в ФНС і т.д., в той час як самі вони займаються новими клієнтами, які приносять дорогі замовлення. Тобто вони повністю переключаються на разові справи, забезпечуючи стрімке зростання репутації.

Як заробити юристу: особливості

Успіху доб'ються тільки ті юристи, які:

  • не вважають отримання прибутку зі знайомих чимось непристойним;
  • з самого початку повідомляють клієнту про всі можливі витрати і ризики;
  • чесно кажуть, що не компетентні в певних питаннях;
  • комунікабельні;
  • дбають про суспільні інтереси контори;
  • не бояться покласти на себе відповідальність за неправильне консультування;
  • є класними професіоналами своєї справи.

Заробіток юристів в інтернеті

Останнім часом з'явився новий спосіб заробітку. Раніше фахівці для прийому клієнтів використовували тільки фізичний офіс, але зараз з'явилося кілька можливостей, як заробити юристу будинку, без необхідності орендувати офіс, або працевлаштуватися в якійсь конторі.

Розглянемо кілька варіантів заробітку в інтернеті

Заробіток юристом-копірайтером

Копірайтери є своєрідними письменниками, що займаються написанням, продають свої інформаційні статті. Юридичні пояснення, зокрема, дуже необхідні в соцмережах, але для написання таких статей необхідні пізнання в маркетингу. Навчитися основам маркетингу можна в Мережі абсолютно безкоштовно, прослуховуванням вебінарів, ну а знання законів допоможе зробити тексти більш грамотними з юридичної точки зору. Саме таким текстам схильні вірити користувачі, тому заробіток таких юристів досить високий.

Ще одним способом того, як заробити юристу в інтернеті копірайтингом, є написання інформаційних статей. Тут потрібно викладати власну експертну думку щодо тих чи інших законів або нормативних актів, або просто роз'яснювати закони, супроводжуючи роз'яснення прикладами з життя. Для отримання прибутку необхідно запропонувати послуги юридичним інтернет-виданням.

Мінімальні заробітки юристів копірайтерів складають від 6000 грн на місяць. З ростом професіоналізму вони можуть вирости в 4-6 разів.

Заробіток юристом-автором (курсові, дипломні роботи, реферати)

Ця робота схожа на попередню, але тільки на перший погляд. Справа в тому, що крім теоретичної частини необхідно оформити та практичну частину наукової роботи, але, в більшості випадків для професійного юриста це не повинно стати великої проблеми.

Займатися саморекламою в цьому бізнесі не рекомендуємо. Якщо ви вирішили зайнятися написанням наукових робіт, краще укладіть договір з одним з агентств / бірж, які займаються наданням подібних послуг.

Заробіток юрисконсультом

Якщо ви думаєте, що юрисконсульти надають свої послуги виключно оффлайн, поспішаємо розчарувати. Є спосіб, як заробити юристу онлайн, надаючи консультації. Пошук юридичних сервісів в Мережі не є чимось складним. Для того щоб оформити офіційний договір, необхідно щоб юрист зареєстрував свою діяльність, але безліч сервісів не вимагають від своїх консультантів офіційної реєстрації співпраці.

Дохід юрисконсультів складається з постійного окладу, який помножений на проведені інтернет-консультації. Для консультацій можна використовувати чат або телефон.

Заробіток юристом-представником

Хоча частину часу доведеться працювати не онлайн, а представляти підзахисного або позивача в судах, все ж пошук клієнтів необхідно вести в онлайн режимі. Для пошуку клієнтів можна використовувати біржі фрілансу.

Одна з відмінностей онлайн-представника від адвоката, йому не обов'язково відвідувати всі засідання суду. У більшості випадків їх робота зводиться до грамотного складання претензій, позовів або договорів.

Фріланс-біржі дають можливість заробляти таким способом не тільки дипломованим фахівцям, але і студентам юридичних факультетів / інститутів.

cat-img

Категорії