Студентське життя - це навчання, розваги, іспити, веселощі, захоплення, друзі та вечірки. Крім цього, студенти встигають працювати для того, щоб отримати додатковий прибуток. Як заробити студенту?

В Україні щорічно в університетах навчається близько 1,5 мільйони студентів. Більшість з них є студентами державних вищих навчальних закладів. Вони обирають спеціальності, які відповідають їхнім професійним планам або інтересам. Слід пам'ятати, що значне число студентів - це люди з невеликих міст, які їздять на роботу або орендують квартири, розміщуються в гуртожитках. Все це коштує грошей. Деяких спонсорують батьки, інші повинні заробляти самі. Для них найоптимальнішим варіантом стане робота для студентів.

Як заробити студенту?

Найчастіше студенти працюють в сфері торгівлі і послуг - в магазинах, ресторанах або розважальних залах. Іноді це робота на вихідних, іноді - на повну ставку. Все залежить від часу студента, його переваг, навичок і схильності. Буває, що в процесі навчання молоді люди хочуть отримати професійний досвід у своїй галузі, влаштувавшись на роботу в тій чи іншій компанії.

Робота для студентів може бути надзвичайно різноманітною. Від випадкових завдань, наприклад, поширення листівок, доставки піци або допомоги в проведенні заходів, до роботи в компаніях і корпораціях на посадах, пов'язаних з утворенням студента. Поїздки за межі країни також є звичайною практикою, особливо під час канікул, коли молодь шукає роботу. Такі країни, як Польща, Німеччина, Нідерланди і Великобританія, надзвичайно популярні. Саме там під час канікул молоді люди найчастіше знаходять роботу.

Як заробити студенту за кордоном?

Це, в першу чергу, сезонна робота з вирощування фруктів, овочів і квітів. Часто в разі такої діяльності агентства з працевлаштування пропонують проїзд, проживання і навіть харчування. Крім того, студенти знаходять роботу на заводах, фабриках, кафе або в ресторанах. Якщо вони знають мову, то також можуть працювати офіціантами або продавцями. Приймаючи рішення працювати за кордоном, необхідно пам'ятати про співпрацю тільки з перевіреними агентствами з працевлаштування - будь-то українські або іноземні!

Найпопулярніші види студентського заробітку

1. Розклеювання оголошень. Студенту, який вибрав цю професію для додаткового заробітку, доведеться багато ходити. Варто заздалегідь дізнатися у роботодавця місця, куди оголошення клеїти заборонено.

2. Маркетинговий дослідник. Робота не пильна, треба буде відвідувати магазини, торгові центри, записуючи потрібну інформацію про продажі та ціни.

3. Складальник підписів. Зазвичай підписи збираються за місцевих депутатів, іноді - за дорученням будь-якої громадської організації з соціальних проблем. Особливої ​​актуальності така робота набуває під час виборів. Тут головне не соромитися - платять добре.

4. Продавець-консультант в магазині. Найвигідніше працювати в салонах стільникового зв'язку або мережевих магазинах побутової техніки. Для дівчат підходять також дорогі бутіки і всілякі салони. Оплачується така робота гідно, але не варто забувати про свій розклад занять. Така робота повинна проходити у вільний час.

5. Репетиторство. Це універсальний спосіб заробітку для студента, тут головне не тільки знати предмет, а й вміти його викладати. Також важливі навички спілкування з людьми.

6. Написання рефератів, контрольних робіт і курсових. Заробіток хороший, але не стабільний, плюс велика конкуренція.

7. Переклади. Це вузькопрофільний вид заробітку, проте, володіючи іноземною мовою на гідному рівні, можна непогано заробити.

8. Кур'єр. Варто сказати, що це дуже потрібна професія. Існує великий вибір організацій, яким необхідні послуги кур'єра. Заробляє кур'єр добре, тут головне: комунікабельність, вільний час і швидка орієнтація в місті.

9. Поширення різної продукції (косметики, парфумерії, вітамінів і т.д.). Наприклад, дівчата можуть поширювати косметику. Вони можуть отримати прибуток, а також значні знижки на косметику для себе. Навіть якщо заробити на такому бізнесі не вдасться, то приємним бонусом стане отримана знижка.

13. Промоутери. На вулицях, у супермаркетах часто можна зустріти молодих людей, які пропонують купити ту чи іншу продукцію, або роздають листівки з різноманітною рекламою. Роботу промоутера можна знайти за оголошенням. Це невеликий, але досить стабільний заробіток для студентів.

З чого почати пошук роботи?

Слід пам'ятати, що добре підготовлене резюме є основою для пошуку роботи не тільки під час навчання, а й після її закінчення. Проблема в тому, що в хорошому резюме вказується інформація про досвід роботи, якого у студентів зазвичай немає. Тим не менш, цей аспект не повинен турбувати, адже студенти не претендують на керівні посади, в яких багаторічний досвід роботи в галузі є абсолютним мінімумом. Будь-який вид професійної діяльності можна перетворити на перевагу і показати роботодавцю, що студент може організувати час, він креативний і не чекає «зірки з небес». Важливо не тільки те, яка інформація включається в резюме, але й те, як це робиться. Погано викладена біографія майже відразу дискредитує здобувача в очах роботодавця або рекрутера, у якого зазвичай є всього кілька хвилин, щоб оцінити його придатність для роботи на даній посаді.

Основним інструментом, який допоможе вам знайти роботу в 21 столітті і дізнатися, як заробити студенту, є, звичайно ж, Інтернет, без якого ніхто не може уявити собі нормальне життя. У мережі ви знайдете значну кількість пропозицій роботи. При пошуку роботи ви також можете використовувати більш традиційні методи, тобто особисто відвідувати компанії, що працюють в районі вашого проживання, питати у друзів і т. д. Часто такі «старомодні пошуки» виявляються набагато ефективнішими, ніж відправка вашого резюме онлайн. Перш за все, ви можете поговорити з потенційним роботодавцем або і переконати його, що ви відмінно підходите для цієї роботи. По-друге: ви мимоволі розвиваєте свої компетенції, наприклад, креативність, динамічність дій і ініціативу.

cat-img

Категорії