Як заробити програмісту? Цікаве питання, особливо з огляду на те, що попит перевищує пропозицію. Але знають про можливі способи професіонали, а початківці програмісти часто не в курсі, з чого почати.

Чому в країні, де безліч програмістів, відчувається їх нестача?

Попит на програмістів в нашій країні спровокована стрімким розвитком інтернет-технологій, мобільної Мережі, а також зростаючими запитами зі створення і підтримки програм. Крім того, не можна забувати і про те, що хороші розробники зустрічаються не так часто, як хотілося б. Справжній талановитий і відповідальний виконавець - це велика рідкість, і цінується він на вагу золота.

Ось ми і замкнули коло: попит значно перевищує пропозицію, замовник готовий оплачувати якісне програмне забезпечення і не шкодує на це коштів, але якісна робота доступна не всім, хоча нестачі в бажаючих взагалі немає. Мало того, в мережі запити про роботу в галузі програмування практично в 20 разів перевищують запити від роботодавців в цій сфері.

Чи можна заробити  програмісту -початківцю?

Поява великої кількості програмістів, не забезпечених роботою, веде до розгойдування ринку праці, а також збільшує конкуренцію між ними. Разом з тим, ті розробники, які дійсно можуть віддаватися роботі «на повну» отримують безліч переваг, оскільки навіть крізь цей натовп вони зможуть без праці пробитися і отримати пристойний заробіток.

Початківці програмісти і ті, хто зараховує себе до них, часто задаються питанням про те, як заробити програмісту? Особливо гостро він коштує для тих, хто не досяг 18-річного віку і не тільки не має можливості, але і часу для офісної роботи і отримання досвіду в цій сфері.

Відповідь лежить на поверхні. Ми розповімо про способи отримання заробітку, які не передбачають офіційного працевлаштування.

Як заробити програмісту - 5 способів отримання прибутку

1. На фрілансерських біржах

Багато роботодавців не звертають уваги не тільки на вік, але і на досвід конкретного працівника, якщо він в змозі впоратися з поставленим завданням.

Знайти роботу за покликанням можна на наступних біржах:

  • fl.ru
  • upwork.com (необхідний хороший англійський).

Починайте з виконання нескладних завдань, пропонуйте себе. Природно, що на початковому етапі буде важкувато, але, впоравшись з декількома пробними проектами ви зможете підшукати для себе постійних клієнтів і, що найголовніше, зарекомендувати себе як відповідального виконавця, що не зможуть не помітити інші замовники. Також не нехтуйте сайтами мікропослуг, де можна забезпечити себе невеликим, але стабільним заробітком:

  • kwork.ru
  • workzilla.com і т.д

2. Створенням безкоштовних продуктів для завоювання репутації

Природно, щоб заробити, програміст повинен володіти актуальними сьогодні мовами програмування. Але це тільки необхідна умова. Достатня умова отримання заробітку - це просування самого себе, як прекрасного виконавця, який вміє досягати результату. Пишіть безкоштовні додатки і викладайте їх на softportal.com, freesoft.ru і подібні ресурси. Природно, що грошей ви не заробите, але в будь-який момент можете надати роботу для оцінки потенційного замовника.

3. Монетизації веб-ресурсу

Це ще один спосіб того, як заробити програмісту, який займається вивченням інтернет-технологій і веб-дизайну. Власний сайт також може приносити прибуток, або програма, або сервіс. Особливо актуальними є сервіси автоматизації різних процесів. Створюйте, наприклад програми для Форексу, які відслідковують динаміку зміни курсу і автоматично можуть реагувати на неї. Аналогічно, наприклад зробив TradeLikeApro, і заробляє непогані гроші.

4. Розробкою і продажем власного продукту

Звичайно швидко отримати гроші не вийде. Потрібен час і концентрація зусиль на розробці чогось абсолютно нового, що може стати джерелом прибутку в майбутньому. Прикладів не перелічити - скільки стартапів вистрілили тільки за останній рік-два. Просто необхідно поставити мету і рухатися в правильному напрямку. Головне - це не копіювати начерки інших, а задатися створенням унікальної пропозиції. Почати варто з ідеї для стартапу. Після того як вона буде ретельно продумана, можна приступати до реалізації і поступового доведення проекту до досконалості. Це дозволить і підвищити ваш професіоналізм, крім того, навіть якщо проект не вистрілить, ви отримаєте популярність як фахівець з винахідливим складом розуму, а це саме та характеристика, яку шукає безліч роботодавців.

Додатково можна заробити продажем хорошого рекламного продукту через appstore і google play, правда потрібно вкластися, та й розміщення додатків на цих маркетплейсах пов'язане з деякими труднощами.

5. Активним пошуком споживачів

Безліч програмістів здобули популярність тільки наполегливістю. Щоб дізнатися, як заробити програмісту, варто тільки зайти в будь-який з довідників, виписати телефони та електронні адреси IT-компаній населеного пункту, в якому проживаєте. Після цього методично обдзвонювати їх, розповідаючи про свої здібності і пропонуючи свої послуги. Такі компанії дуже часто відчувають брак не тільки в кваліфікованих працівниках, а й в початківців фахівцях. Перед цим варто підготувати барвисте резюме і одночасно з телефонним дзвінком відправити його на електронну адресу компанії. Це нагадає їм про вас.

Також можна розіслати резюме всім компаніям, які займаються доопрацюванням сайтів або поліпшенням ПО. У пропозиції власних послуг головне - не перестаратися, не сплутати наполегливість з набридливістю.

Підсумок

Щоб програміст зміг заробити, потрібно зрозуміти, що заробіток в цій сфері - це марафонський забіг, а не коротка дистанція. Вдосконалюйте свої знання в програмуванні, в англійській мові, відвідуйте тематичні форуми, станьте членом спільнот і груп програмістів в соціальних мережах. Загалом, інвестуйте в себе. Це сильно допоможе в подальшому зростанні і розвитку.

cat-img

Категорії