Після розвалу Радянського Союзу професія інженера придбала якийсь негативний ярлик, який, м'яко кажучи, мав на увазі неможливість монетизації професії. Типові інженери в окулярах і з дипломатами стали сприйматися по-новому ближче до 2005 року, коли почала впроваджуватися в продуктивний процес автоматизація. Прості хлопці з порожніми гаманцями якось дуже швидко видозмінилися і сформували нове покоління інженерів, які стали ні чим не гіршими за програмістів.

Ті, хто зміг вивчити як мінімум AutoCAD, могли за вечір заробити стареньке авто. Ще пару років, і на кожному кроці почали формуватися компанії типу "Міхалич інжиніринг", які швидко виконують проекти будь-якої складності. Ще через пару років в обігу з'явилися нові програми, які дозволили візуалізувати дизайн і архітектуру, і в результаті у 2020 році з'явилася нова, надприбуткова ніша для заробітку. Питання як заробити інженеру конструктору перестало бути актуальним, як тільки конструкції почали проектуватися на комп'ютері. На сьогодні мінімальна зарплата інженера-конструктора становить $ 1000. Якщо людина здатна організувати власний бізнес, то доходи зростають як мінімум в 3 рази.

Що необхідно зробити для того щоб заробити інженеру конструктору?

1. Освоїти основи автоматизації

AutoCAD - програма і мобільний додаток, що дозволяє створювати і редагувати креслення. Де б ви не знаходилися, ви маєте можливість швидко внести правки. Всі роботи зберігаються в хмарі, результати роботи зберігаються в усім доступних форматах PDF або DWF.

Autodesk FormIt 360 - ще один мобільний додаток, що дозволяє швидко показувати клієнту результат проектування. Цей додаток дозволяє створити проект будівлі і всіх його складових, включаючи інженерію. Результати роботи також надійно зберігаються в хмарі.

БНіП + - мобільна база даних всіх нормативів з будівництва. Тут можна легко отримати інформацію за нормативами та стандартами і розробляти проекти відразу згідно з ними, без повторних переробок.

Це мінімальний набір програм, який повинен освоїти інженер-конструктор.

2. Знайти постійних партнерів

Однотипна робота формує певне коло спілкування і ділового співробітництва. Дуже важливо знайти хороших партнерів, які стануть джерелом додаткового доходу. Як мінімум, варто обзавестися хорошими знайомствами в торговельній мережі та будівництві. Власники магазинів дозволять отримувати невеликий відкат від усіх покупок. Те ж стосується і будівельників.

Наприклад, інженер комунікацій, використовуючи в роботі напірні клейові ПВХ труби, може отримувати % від власника. Те ж стосується використання металу або інших будівельних матеріалів.

3. Як заробити інженеру в інтернеті

Якщо ви плануєте роботу на себе, як мінімум, необхідно створити сайт зі своїм портфоліо, інформацією і рекламувати послуги через пошукові системи. Є й інші джерела отримання клієнтів: це соціальні мережі і спеціалізовані форуми. Ви можете брати участь в обговореннях і ділитися порадами - це найкращий спосіб привернути клієнта через Інтернет.

Як заробити інженеру проектувальнику великі гроші?

Значно більше, ніж в країнах СНД інженер-конструктор отримає, працюючи в Німеччині, США або Арабських Еміратах. Але для того, щоб вийти на цей ринок, необхідно отримати міжнародні сертифікати, які підтверджують кваліфікацію. Якщо витратити деякий час на отримання документів та пройти кваліфікаційні курси за кордоном, є можливість назавжди забезпечити собі і своїм дітям безбідне життя. Професіонали будь-якого профілю є затребуваними в будь-якій країні. Якщо ви не полінуєтеся, і спробуєте піднятися вище за інших інженерів - ви ніколи не будете шкодувати про вибір даної професії.

cat-img

Категорії