Сьогодні участь у тендері перестала лякати багатьох молодих підприємців, які тільки почали виходити на ринок. Інформація про те, як прийняти участь у торгах, є настільки поширеною, що тільки нелегальні виробники, які не мають можливості створити документи на свою продукцію, не приймають участь у державних закупівлях. А насправді це можливість ведення бізнесу на новий рівень. В першу чергу, це пояснюється тим, що отримуючи державне замовлення, дохід стане більш стабільним, а головне, компанія стане більш ліквідною.

Однак дана стаття не розрахована на виробників чи продавців товарів, бізнесменів чи підприємців.  Поговоримо про те, як заробити на тендерах без вкладень.

Декілька способів того як заробити на тендері з нуля

Перепродаж чужих товарів та послуг

Тендерні майданчики можна використовувати для перепродажу чужих робіт, товарів, послуг, знаходячись в себе вдома або в офісі. Навіть якщо ви не маєте свого виробництва або своїх товарів, ви можете сміливо слідкувати за запитами держави, викуповувати товар за вигідними цінами і пропонувати його купити державній установі.

Приклад простої схеми: Будучи підприємцем, ви можете викуповувати меблі у місцевих виробників і пропонувати їх школам та іншим навчальним закладам. При цьому з постачальником продукції можна домовитися про розтермінування оплати.

Додатковий канал продажу товарів

Тендери можна використовувати як вихідний канал для продажу товарів та послуг.  Замість того, щоб продавати товари через інтернет, викладати гроші на створення сайтів та спускати бюджети на рекламу, можна зайнятися продажем товарів державним установам. Витрати на рекламу стануть просто непотрібними, достатньо взяти замовлень на 10-20 тис дол (звичайні обсяги закупівель), і вам буде чим займатися цілий рік.

Ви можете займатися збільшенням продажів виробників, при цьому вам не потрібно займатися створенням клієнтської бази і набридати людям своїми дзвінками або спамом.

Визначте для себе найбільш стабільну галузь. Знайдіть постачальників даної продукції і організуйте постійний збут.

Фактично для того щоб заробити на тендері вам потрібно тільки навчитися користуватися електронною системою закупівель.

Етапи заробітку на тендерах без вкладень

Оберіть платформу

На першому етапі необхідно вибрати платформу для своєї діяльності. Правильна платформа допоможе підвищити ефективність заробітку на тендерах.

Довідка: в Україні є більше 20 різних платформ, які акредитовані в системі Prozorro. В Росії таких платформ менше? але і там також можна без проблем зареєструватися.

 Пройдіть акредитацію

Дуже важливим етапом на початковій стадії є акредитація. Офіційне підтвердження учасника тендеру є дуже важливою. Для того, щоб здійснити акредитацію, необхідно подати форму заявки на участь у тендері. Також потрібно зібрати виписки з державних реєстрів та документи, які дозволяють здійснювати діяльність. Пакет документів повинен бути створений заздалегідь, він потрібний буде для оперативної реакції на запити держави по придбанню товарів чи послуг.

Поповнення балансу

Третій етап на шляху до заробітку на тендерах включає поповнення балансу на вибраній площадці.  Якщо ви не маєте власних коштів, тендери – це та справа, під яку можна сміливо брати кредит. Ви повинні налагодити стосунки із фінансовими установами для того, щоб постійно мати певну суму.

Дуже важливо також знайти можливість гарантувати участь у торгах, для чого потрібна банківське забезпечення. Майданчики які акредитовані у системі державних закупівель, пропонують свої послуги державної гарантії, однак за це вони беруть додаткову плату. Коли ви можете обійтися без цього, ви зможете отримувати додаткові вигоди.

Заявка на участь у торгах

На четвертому етапі необхідно створити заявку на проведення аукціону. Тут дуже важливо навчитися оперативно реагувати на запити держави, та правильно складати документи.

Якщо ви це не вмієте робити, доцільно пройти спеціалізовані курси,  на них достатньо витратити не більше одного місяця.

Цінова конкуренція

Важливим пунктом,  який дозволить вам виграти торги, є запропонована ціна. Вам також потрібно працювати над зменшенням ціни готової продукції, щоб вона могла пригравати конкурентну боротьбу. Якщо ви займаєтеся перепродажем товарів чи послуг, ви повинні зацікавити виробника тим, що замовлення буде постійним.

Для підписання контактів та інших документів, необхідний електронний підпис, його можна виготовити у Податковій впродовж кількох днів.

Якщо ж ви вирішили почати справу, і вам потрібен приклад як почати заробляти на тендері з нуля, потрібно звернутися до віддаленого спеціаліста по тендерах, який має великий досвід роботи з державними закупівлями.

Читайте також:

cat-img

Категорії