Як заробити на стоках? Ви, хоч і не професіонал в фотографії, але у вас виходять відмінні знімки, всі хвалять ваші роботи, яких накопичилося вже незліченна безліч? Пора перетворити улюблену справу в джерело доходу.

Ця стаття призначена саме вам, адже тут ми розповімо, як заробити на стоках, як відбувається відбір фото і в чому основні помилки початківців.

Що називають фотостоками

Фотостоками називають інтернет-майданчики, які призначені для розміщення графічного контенту. Ті, хто хоче дізнатися, як заробити на стоках, виставляють свої роботи, отримують грошову винагороду за скачаний знімок. Сток грає роль посередника між автором і покупцем.

Стоки можуть бути макро-, або мікростоками

Макросток - це масштабний фотобанк з великим об'ємом контенту і широким асортиментом репортажних фотографій.

Мікросток - це фотобанк з набагато більш вузькою спеціалізацією. Тут найчастіше можна зустріти роботи за доступними цінами.

Найбільш популярні стоки

Getty Images - найбільш «просунутий» фотосток з американською пропискою. Ті, хто знає, як заробити на стоках, можуть сказати, що тут навіть не потрібно реєструватися. Необхідно відправити запит в додатку Contributor by Getty Images. Щоб пройти відбірковий етап потрібно відправити 3 оригінальні роботи хорошої якості з завантаженням на Ютуб.

AdobeStock - найбільш щедрий сток, який платить хорошу премію за скачування знімка. Приймає фото від повнолітніх.

ShutterStock - реєстрація багаторівнева, з наданням фотокопій документів.

DreamsTime - лідер серед стоків за обсягом банку. Відсоток винагороди може досягати 60. Є система бонусів.

Photogenica - вітчизняний сток (мікросток). Для активації сервісу необхідно скласти іспит, наданням 10 особистих робіт. Платять до 40%.

Хто заробляє на фотостоках

Розібратися як заробити на стоках варто фотографам, що мріють про те, щоб їх захоплення приносило прибуток. Жорстка конкуренція є причиною досить важкого просування до отримання гарного прибутку. Крім того, необхідно навчитися фотографувати те, що затребуване з боку покупця. Чим більше знімків в базі - тим більше шансів.

Як заробити на стоках за допомогою постійних клієнтів

Розширення бази клієнтів може пройти за рахунок:

 • розміщення знімків в безкоштовних рубриках;
 • використання лайтбоксів стоків;
 • періодичного видалення кадрів, які не користуються попитом;
 • прописання ключових слів;
 • використання функціоналу соцмереж;
 • розвитку, зміни стилю, натхнення від інших робіт;
 • відстеження трендів.

З чого починати

Автор і фотосток укладають прямий договір, в якому вказуються умови взаємодії. Якщо ви входите до іноземного фотобанку, необхідне оформлення договору оферти. Перед тим як заробити на стоках, необхідно скрупульозно ознайомитися з кожним пунктом договору, щоб в подальшому не виникали непорозуміння.

Як зареєструватися

Кожен фотосток передбачає індивідуальну процедуру реєстрації, але всі вони працюють за стандартною схемою: вказування ​​імені й прізвища, року народження, країни і міста проживання, контактного телефонного номера, скан-копії закордонного паспорту чи іншого документа, яким підтверджується особистість.

Як стати затребуваним автором

Кожен, хто реєструється на фотобанках, мріє навчитися тому, як заробити на стоках і залишатися в тренді якомога більше часу. Пам'ятайте, що актуальність не втрачають роботи про подорожі, а також зображення цікавих місць. У мейнстрімі недавно виявилися колажі, присвячені криптовалюті, оскільки ця тема активно педалюється в ЗМІ. Правда, скільки часу триватиме цей процес - невідомо. Не менш популярні фото, зроблені з дронів та інших засобів пересування повітрям.

І навпаки, якщо для вас цікавим є те, як заробити на стоках, ніколи не публікуйте там знімки їжі, оскільки мода на це проходить, а незатребуваних знімків залишилося незліченну безліч. Така ж ситуація і з б'юті-тематикою.

Очікуваний розмір заробітку

З деяких джерел можна дізнатися, що фотостоки можуть принести від 0,5 тисячі євро на місяць. Зауважимо, що в гонитві за заробітком великої суми, ви можете опублікувати тисячі фото, і не заробити зовсім нічого. Справа в тому, що спочатку потрібно думати не про гроші, а про якість, щоб накопичити базу постійних клієнтів і працювати «під замовлення».

Стандартна оплата фотостоку за скачаний кимось знімок близько 20 центів. Тобто для отримання долара необхідно продати не менше 5 знімків. Для новачка сума в 50 доларів / євро вже може вважатися пристойним місячним заробітком.

Знімки, які завжди залишаються в тренді

Тепер, оскільки ми говоримо про те, як заробити на стоках, розповімо про знімки, які популярні завжди. Отже, популярними є знімки:

 • що ілюструють ведення бізнесу;
 • маловідомих куточків планети;
 • незнайомців, сімей;
 • святкувань, веселого відпочинку, радісних моментів;
 • речей на білій підкладці;
 • за все, що пов'язано зі спортом.

Інформація для новачків

Перед тим як заробити на стоках, необхідно:

Визначитися зі своєю цільовою аудиторією. Для заняття правильної ніші необхідно промоніторити ринок і вибрати максимально затребувану категорію.

Відслідковувати якість. Замовник повинен бачити в вашому портфоліо тільки якісні роботи. Кількість не є основним показником на фотостоках.

Не зациклюйтеся на одній успішній ідеї. Намагайтеся вбирати все нове, будьте в курсі всіх популярних напрямків, переглядайте майстер-класи, не лінуйтеся відвідувати вернісажі та спілкуйтеся з більш кваліфікованими колегами.

Не забувайте працювати з портфоліо - додавати нові роботи і видаляти ті, які не користуються попитом.

Не користуйтеся тільки з одним майданчиком. Для початку варто зареєструватися на декількох стоках, щоб зрозуміти, який з них працює краще і забезпечує більший прибуток.

Правильно вибирайте ключові слова. Тільки таким способом можна знайти постійних клієнтів.

cat-img

Категорії