Ми розглянули хороший спосіб для початківців музикантів як заробити на spotify в 2020 році, розміщуючи власні композиції в списках відтворення сервісу.

Сьогодні платформи стрімінгу є основними в заробітку як іноземних, так і вітчизняних артистів. Spotify провокує музикантів відмовитися від співпраці з музичними лейблами, мотивуючи це тим, що музичний лейбл в 2019 роках вже практично не впливав на просування синглів та альбомів. Використання стрімінгового сервісу в багато разів збільшує шанси на популяризацію композиції і отримання заробітку.

Як заробити на spotify музиканту

Точно сказати, скільки платить сервіс Spotify за вільне прослуховування композиції артисту, зможуть тільки в адміністрації компанії. Плата, природно, залежить від того, скільки заплатить користувач, а розмір плати користувача, в свою чергу, залежить від регіону.

Наприклад, користувач за вільне прослуховування треку на території Швеції заплатить 0,007186 USD, тоді як вартість того ж треку в Канаді - 0,001646 USD. Крім того, навіть в 1 країні розмір роялті може істотно відрізнятися: для початківців музикантів він мінімальний, проте підвищується з ростом популярності.

Для того щоб зрозуміти як заробити на spotify, а, головне, скільки грошей може принести стрімінг, необхідно оцінити кількість прослуховувань. Для цього необхідно:

  1. Зайти в плейлист, відповідний по стилю.
  2. Знайти першого музиканта в списку і перейти в його профіль.
  3. Зайти в «ABOUT» і перейти у вкладення «Discovered On».

Якщо там є потрібний плейлист, то варто підрахувати кількість прослуховувань за останні 28 діб. Це дасть розуміння того, скільки роялті приносить перший рядок списку відтворення.

Наприклад, якщо плейлист не з'явився в рубриці «Discovered On», значить потрібно відмовитися від нього, оскільки він не користується популярністю у слухачів.

Якщо список є, можна повторити процедуру для музикантів, які перебувають на 3, 9 і 12 місцях. Так можна оцінити можливості конкретних плейлистів і спрогнозувати приблизний прибуток від розміщення.

Однак в цілому все залежить від того, наскільки актуальною буде композиція, і скільки часу вона протримається на верхніх рядках.

Така методика розрахунку найбільш актуальна для музикантів середньої руки, або андеграунд-музикантів в списках відтворення, редагованих незалежним редактором.

Не варто відштовхуватися в розрахунках від популярних артистів, оскільки вони представлені в офіційних листах Spotify, і там отримують по кілька сотень тисяч прослуховувань, тому незалежні плей-листи просто не складають їм конкуренції (тут верхній рівень - це тисячі прослуховувань треку).

Отже, ми прийшли до розуміння, що точно зрозуміти, скільки принесе стрімінг виконавцю - неможливо. Можна просто визначитися, від чого залежить прибуток:

  • від плейлиста, в якому знаходиться стрім;
  • від того, яка версія його прослушки - платна чи вільна;
  • хто правовласник тексту і музики композиції;
  • скільки правовласників.

Відгуки про заробіток в Spotify

Професійні музиканти підходять до сервісу скептично, вважаючи, що Spotify і подібні йому майданчики просто вбивають музичний ринок. У той же час, безліч починаючих артистів (не один десяток, навіть не сотня), не тільки стали популярними завдяки сервісу, але і змогли заробити стартовий капітал для подальшої роботи, не чекаючи моменту, коли їх «помітять» акули музичного бізнесу.

cat-img

Категорії