Незважаючи на те, що пік популярності відновлюваної енергетики в країнах СНД вже давно минув, все ще досить багато людей шукають відповідь на питання як заробити на сонячній енергії.

Зелений тариф не працює

З огляду на те, що щорічно тариф на викуп згенерованої електрики знижується, сьогодні вже можна говорити про те, що окупність інвестицій становить від 10 років. Розглядаючи установку сонячних батарей будинку як інвестицію, нескладно підрахувати, що такі вкладення не є вигідними. І справа навіть не в великому терміні окупності, а в тому, що реально розрахувати його неможливо, оскільки ніхто не знає, що нас чекає через 5 років та якими будуть тарифи на вироблену електрику в 2030 році. Крім того, далеко не завжди батареї працюють справно, тому варто припустити, що тільки 70% від обладнання буде працювати справно протягом усього періоду експлуатації.

Але цілком відмовлятися від заробітку на сонячних батареях не варто, адже є й інші способи монетизації сонячних променів.

3 способи як заробити на сонячних панелях у 2020 році

Продаж сонячних батарей як спосіб заробітку

Незважаючи на невигідність інвестиції в сонячні електростанції як бізнесу, люди розглядають вкладення не з точки зору окупності, а з точки зору екологічності та енергетичної незалежності. Тому сонячні панелі й батареї досить активно купуються нашими громадянами. Навіть якщо не віддавати вироблену електрику державі, нею можна користуватися самостійно для власних потреб. Головний плюс - будинок можна будувати посеред поля, не маючи абсолютно ніяких комунікацій. Крім того, просто враховуйте те, що кількість дружніх до екології людей зростає з кожним роком, вони і є головними покупцями панелей.
Сонячні панелі продовжують бути в тренді, і сьогодні можна знайти сотні магазинів, де продаються сонячні панелі китайського і європейського виробництва.

Сонячні батареї як умова для розвитку бізнесу

Можна в літній період часу підключити до сонячних панелей нагрівання і фільтрацію басейну під відкритим небом і забезпечити умови для розважального бізнесу. Не хочете басейн? Можна робити кіоск з морозивом. А можна і те, і інше в комплексі.

Як заробити гроші на сонячних батареях, не продаючи їх

Досить небагато людей знають, як правильно поводитися з сонячними панелями: вміють їх підключати, знають, де вигідно купувати, що необхідно зробити для отримання дозволу підключення до зеленого тарифу. Якщо ви володієте такою інформацією й орієнтується на ринку, можна надавати консалтингові послуги з установки сонячної електростанції.

Не тільки батареї дозволяють використовувати сонячну енергію

Крім батарей, на ринку завжди залишаться популярними колектори, за допомогою яких можна обігрівати будинки або інші будівлі. Якщо правильно підійти до бізнесу, можна повністю освоїти регіональні ринки і заробити капітал.

У вас інженерна освіта? Можна зайнятися самостійним виготовленням сонячних колекторів та надавати послуги з переводу будинків на незалежне, природне опалення.

В цілому ж, незважаючи на те, що держава не мотивує розвиток даного бізнесу, попит на сонячну електрику зростає. В будь-який момент можна очікувати несподіваних рішень, які повністю змінять ситуацію на ринку відновлюваної енергетики.

cat-img

Категорії