Вкладення коштів в ОВДП в першу чергу цікаво тим, хто здатний інвестувати не менше 50 000 гривень, оскільки крім покупки облігацій як у юридичних, так і у фізичних осіб виникне необхідність забезпечення поточних витрат. Як заробити на ОВДП, де можна купити цінні папери і що для цього необхідно - ми розповімо в даній статті.

Загальні відомості

ОВДП є борговим цінним папером встановленої форми з необхідними реквізитами. Облігацією засвідчуються грошові або інші права. Вона визначає відносини між емітентом, який видав облігацію і особою, яка одержала право на неї. Облігацією передбачається виконання зобов'язань, обумовлених в ній, а також надання права власнику передавати право володіння і права, обумовлені цінним папером, третім особам. Емітентом ОВДП є Мінфін України.

Мінфін випускає ОВДП в гривнях, USD і євровалюті. ОВДП погашаються у валюті номіналу. Вартістю 1 ОВДП є 1 тис. грн, 1 тис. USD, 1 тис. EURO. ОВДП бувають процентними (дохід виплачується через певний проміжок часу відповідно з купоном), або дисконтними (облігація купується за ціною, меншою номіналу, погашається за номінальною вартістю).

Залежно від того, на якій біржі торгується лот, найменша його вартість знаходиться в межах від 15 000 до 20 000 грн. Крім того, необхідно врахувати непрямі витрати, пов'язані з комісією з відкриття рахунку, брокерськими комісійними та іншими витратами, які пов'язані з покупкою ОВДП.

Хто і як може заробити на ОВДП

Майбутніми вкладниками можуть стати юридичні та фізичні особи. Таким чином, купивши державні цінні папери  клієнти можуть отримати дохід за такими ставками.

Ставки прибутковості ОВДП:

 • гривня - від 9,5 до 10% річних;
 • USD - від 3,0 до 3,5% річних;
 • EURO - 1% річних.

У кожного власника облігацій є і певний перелік прав: володіння, розпорядження, отримання доходу і т.д. Розпорядження означає, що власник ОВДП має право розпоряджатися цінними паперами на свій розсуд - продати, не втрачаючи % і прибутковість на час продажу, фіксувати курс USD або EURO, набуваючи валютні облігації за грн, або навпаки. Крім цього, власник має право розміщення або залучення коштів в РЕПО під заставу ОВДП, без його реалізації, з отриманням прибутку.

Переваги ОВДП

 • Відсотки від ОВДП не підлягають стягненню податку на прибуток фіз. осіб (НПФЛ), який зараз становить 18%. Потрібна виключно оплата військового збору 1,5% від нарахованих відсотків.
 • Ставка ОВДП вище депозитних ставок. Причому це відноситься до ОВДП як в грн., так і в доларах / євро.
 • ОВДП можна реалізувати в будь-який час, не чекаючи закінчення їх терміну, тоді як депозитний рахунок найчастіше неможливо закрити, не втративши при цьому процентну ставку.
 • Держава є гарантом 100-відсоткового погашення ОВДП.

Недоліки ОВДП

 • Мінфін має право відстрочки погашення облігацій.
 • Купити Облігації більш складно, ніж оформити банківський депозит.
 • Необхідність подання декларації про доходи.
 • Неможливість прогнозування прибутку від реалізації ОВДП. Вартість цінних паперів може опуститися нижче вартості придбання, якщо мав місце серйозне зростання процентних ставок.

Як заробити на ОВДП, купуючи їх в банках

Фізичним особам недоступно самостійне придбання ОВДП. Для цього їм потрібно скористатися послугами посередника.

Найвигідніше купувати облігації за допомогою Банку Південний, оскільки установою не стягується плата за зберігання. У той же час ставка за брокерське обслуговування - 0,1% від угоди.

На другому місці за вигідністю покупки є Піреус. Банк оцінив одноденне зберігання активів в 0,001 грн, що набагато менше, ніж у більшості конкуруючих українських банків, а брокерські послуги в 0,1% від суми угоди.

Третя позиція належить Ощадбанку (0,003%), причому його ставка за зберігання лише небагато чим менше ставки Укрсиббанку (0,005%). А ось оплата брокерських послуг у них знаходиться на одному рівні - 0,05% від суми, що за цим показником виводить їх в лідери українського ринку.

П'ята і шоста позиції належать Укргазбанку (0,15% за брокерське обслуговування і 0,04% за зберігання) і Кредобанку (0,0001% за зберігання), хоча Кредобанк стягує дуже високу плату за надання брокерських послуг: при вартості угоди до 50 000 грн, брокер стягує 1,50% від суми. Правда з ростом суми розмір комісійних зменшується.

Укрексімбанк (від 1 до 0,1% за брокерські послуги і 0,001% за зберігання) і Кредобанк практикують регресивну ставку, тобто чим вище вартість пакета ОВДП, тим нижче ставка за зберігання і нижче вартість брокерських послуг.

Як заробити на ОВДП з допомогою брокера

Наступним шляхом отримання ОВДП є підписання контракту з брокерами, які є співробітниками бірж і мають право укладення договорів на них.

Для цього потенційному інвестору необхідно:

 • відкриття рахунку в цінних паперах в будь-якому з банків;
 • підписання контракту з обраним банком з обслуговування рахунку;
 • вибір біржового брокера і укладення з ним контракту з надання брокерських послуг;
 • так само як і в банківській установі, необхідно зробити вибір на користь конкретних ОВДП, купити їх і перевести на рахунок обраного банку.

Купівля ОВДП за допомогою інвестиційних компаній

Третім шляхом отримання ОВДП є залучення інвестиційних компаній. На відміну від звичайного брокера, з яким доступна виключно покупка облігацій, інвестиційні компанії також можуть надати і послуги депозитарію. Отже, всі процеси, від придбання до внесення ОВДП на рахунок, будуть забезпечені залученням тільки одного посередника, що скоротить час пошуку депозитарію і зменшить витрати за комісійними виплатами. У порівнянні з банківськими установами, інвестиційні компанії характеризуються меншим розміром комісійних за надання власних послуг.

cat-img

Категорії