2020 рік починається з боротьби з коронавірусом. Як заробити на коронавірусі? Крім створення дієвих ліків є ще як мінімум 5 інших способів

Найактуальніше - безконтактна доставка їжі

Поширювати свої контактні дані можна через соціальні мережі. Люди будуть звертатися до вас, якщо у них є літні батьки, оскільки їх необхідно забезпечити продуктами харчування і ліками. Оплата товарів відбувається наперед, через платіжні системи. Товар необхідно упакувати в пакети і доставити до дверей. Рекомендується викликати по телефону замовника і відійти від дверей на 4 метри, щоб не було контакту з людиною. Такі сервіси будуть особливо актуальними для великих міст.

Заробіток на виготовленні марлевих пов'язок

Можна отримати невеликий заробіток без вкладення великих грошей на виготовленні та продажі марлевих пов'язок.

Пов'язки можна робити на замовлення, або шити пов'язки середнього розміру для всіх. Головне - це економія часу і матеріалів під час виробництва.

Для процесу необхідна закупівля стерилізаційного апарату, швейної машини, вати, широких бинтів, ниток і невеликих поліетиленових зіп-пакетів для упаковки.

Респіратори бувають марлевими і ватно-марлевими. Для «серійного виробництва» краще вибрати перший вид, оскільки вони можуть пратися і використовуватися багаторазово, але забезпечують тільки частковий захист. Другий вид варто виготовляти «під замовлення», оскільки ці пов'язки дорожчі. Недолік - виключно одноразове використання.

Заробіток для фінансистів

Зниження китайських ринкових індексів, спровоковане коронавірусом, може стати чудовою нагодою заробітку на покупці здешевілих акцій. Як не помилитися у виборі?

Швидкі темпи поширення коронавирусу стали причиною корекції фондових ринків усього світу. Аналітики вважають, що подібні епідемії і пандемії провокують практично однакову реакцію як інвесторів, так і ринків: спочатку індекси обвалюються, після чого повертаються до первинних позицій. Чи буде ситуація такою ж і сьогодні, а також чи можна отримати вигоду з такого стану справ?

За інформацією Блумберг, епідемії минулого двадцятиріччя в середньому приводили до зниження як регіональних індексів, так і індексів країн на 4,7 відсотка, а після подолання піку паніки, поступово починали відновлюватися.

Фахівці вважають, що поспішати з покупкою цінних паперів не варто, оскільки корекція ще може тривати. Справа в тому, що Піднебесна зайнята святкуванням Нового року за китайським календарем. Вихідні у фондових ринків закінчилися тільки 3 лютого, отже, індекси ще можуть опускатися. Не скористатися кризою було б нелогічно, але покупка акцій буде виправданою, якщо інвестор знайде упевненість в тому, що пік кризи вже пройдено.

Найбільш вигідним методом для інвестування в підприємства КНР чи США є придбання цінних паперів біржових фондів (БФ), або паїв пайових фондів (ПФ). Розберемося, які з них найбільше підійдуть для заробітку на падінні ринкових індексів.

Заробіток на БФ ETF FXCN

Аналітики вважають його найдоступнішим, оскільки торгами займаються брокери Московської біржі. Фонд складається з близько 150 цінних паперів. Вартість одного паю становить 40-41 USD. З нового року вартість цінних паперів знизилася на 5,2 відсотка.

Вартість загальних комісійних при придбанні фондових паїв - 0,9 відсотка. Для того щоб придбати або продати акції, інвестору також необхідно сплатити брокерську винагороду, що становить від 0,04 до 0,06 відсотка.

Заробіток на зарубіжних БФ на КНР

Найбільшим БФ для вкладників в підприємства КНР є iShares China Large-Cap ETF, що торгується на NYSE. Котирування цінних паперів з нового року знизилися на 6%. Вартість паперу становить 40 USD, управлінські комісійні - 0,74 відсотка від обороту. Крім того, інвестори часто купують паї БФ Shares MSCI China ETF, що торгує на NASDAQ. З нового року котирування цінних паперів знизилися на 5,6 відсотка, зараз вартість одного цінного паперу становить 61,6 USD, управлінські комісійні - 0,59 відсотка від обороту.

Також експерти радять придивитися до фондів Гонконгу, наприклад, iShares MSCI Hong Kong ETF. Падіння котирувань цінних паперів з нового року склало 3,8 відсотка. Вартість паю становить 23,4 USD, управлінські комісійні - 0,49 відсотка від обороту.

Як заробити на коронавірусі на фондових біржах

Аналітики вважають, що найшвидші темпи зростання в недалекому майбутньому продемонструють китайські підприємства, що займаються е-комерцією, cloud-технологіями, сервісами підписок та телекомунікаційні підприємства.

Крім того, в поточному 2020 році планується повномасштабне впровадження мереж 5G, вигодонабувачами в якому можуть стати підприємства Китаю. Для інвестування у високотехнологічні підприємства КНР варто вибрати KraneShares CSI China Internet ETF, паперами якого торгує NYSE. Він займається інвестуванням в акції підприємств Китаю, що займаються IT і Internet. З нового року котирування цінних паперів знизилися на 10 відсотків. Вартість цінних паперів - 49 USD, комісійні - 0,76 відсотка від обороту.

Дуже схожим з попереднім є Xtrackers Harvest CSI 300 China A-Shares ETF, котирування його цінних паперів знизилися на 7,7 відсотків, вартість 1 паперу становить 27,3 USD, при комісійних 0,65 відсотка від обороту.

Крім того, експерти рекомендують зацікавитися фондами, орієнтованими на підприємства, що працюють в сфері виготовлення препаратів зі здорового догляду за організмом, фармацевтики та біотехнологій, розвинених держав, оскільки вони можуть стати найбільшими бенефіціарами після того, як вірус буде переможений. Це Global x MSCI China Health Care ETF, який продемонстрував падіння котирувань на 2,3% (вартість одного цінного паперу - 17.5 USD, комісійні - 0,65%), Vanguard Health Care Index Fund, який продемонстрував падіння котирувань на 2,5% (вартість одного цінного паперу - 192 USD, комісійні - 0,1%). Також SPDR S & P Biotech ETF, який продемонстрував падіння котирувань на 4.1% (вартість одного цінного паперу - 91,2 USD, комісійні - 0,35%) і Health Care Select Sector SPDR ETF, який продемонстрував падіння котирувань на 2,5% (вартість одного цінного паперу - 102,3 USD, комісійні - 0,13%).

Заробіток на ETF на ринках, що розвиваються

Інвесторам, які не збираються акцентувати увагу виключно на КНР, варто вкладати у фонди, зорієнтовані на ринках, які розвиваються і включають цінні папери підприємств КНР. Природно, що епідемія коронавирусу впливає і на економіку Піднебесної, і на інші держави. Тому інвесторам варто зацікавитися інвестуванням в фонди, що враховують і ринок КНР, і ринки, які розвиваються.

Ними є: Vanguard FTSE Emerging Markets ETF, котирування якого з січня 2020 р знизилися на 3% (вартість цінних паперів становить 43,1 USD, а комісійні складають 0,12% від обороту), iShares Core MSCI Emerging Markets ETF, котирування якого з нового року знизилися на 3% (вартість цінного паперу - 52,1 USD, комісійні - 0,14% від обороту).

Заробіток на ринку російських акцій

Цінні папери підприємств Піднебесної можна придбати і за допомогою фінансових підприємств Російської Федерації. Одним з фондів є ОПІФ Відкриття - Китай, що управляється «Відкриттям». Придбання паїв фонду можливо через «Відкриття», або за допомогою будь-якого банку-партнера. Обсяг загальних комісійних при придбанні - 4,14%, з яких 1,9 % - це комісійні керуючої компанії, 0,74% - комісійні ETF IShares FTSE China, 1% - депозитарій, а 0,5% - це вартість інших витрат.

Частково цінними паперами підприємств Китаю займається ПІФ «Сбербанк - Глобальний Інтернет». Фонд включає 23% цінних паперів KraneShares CSI China Internet ETF. Комісійні за придбання цінних паперів - 0,5-1%, за продаж - 0-2%.

cat-img

Категорії