Контекстна реклама - мабуть один із найбільш поширених методів монетизації сайту, який може приводити відвідувачів. Можна сказати, що як тільки сайт починає приводити 1000 людей, його підтримка почне окуповуватися тільки за рахунок контекстної реклами. В залежності від тематики, денний заробіток буде різним. Заробіток залежить не тільки від тематики вашого сайту, але і від наявності рекламодавців, які готові платити за перехід на їх сайт. Рекламодавці різні: сьогодні контекстну рекламу замовить продавець модного взуття, а завтра він продасть товар, і на сайті залишиться реклама онлайн сервісу, який мало кому потрібен. Відповідно до потрібності товару, що рекламується і змінюються ваші доходи.  В цілому досвід показує, що відвідуваність в 1000 дозволяє отримувати від 3-х доларів на день, тобто такий сайт може приносити близько 100 доларів на місяць.

Створення контекстної реклами - завдання, яке вимагає професіоналізму і серйозних навичок роботи. Не кожен може правильно налаштувати контекстну рекламу. Сьогодні можна в інтернеті побачити десятки компаній, що пропонують послуги налаштування реклами. Ці послуги є платні, однак при правильному налаштуванні бюджетні кошти на рекламу витрачаються більш ефективно, що у довгостроковій перспективі дасть хороший ефект.

Найбільш популярні сервіси контекстної реклами

Яндекс.Директ - розміщення оголошень у пошуковій видачі Yandex, Rambler і в партнерській мережі сайтів Яндекса;
Google.AdWords - розміщення оголошень у пошуковій видачі Google, Mail.ru і в партнерській мережі сайтів Google;
Begun - розміщення оголошень у видачі пошукових систем Rambler, Yahoo, Aport, Mail.ru, Google, Yandex і в партнерській мережі сайтів Бігуна.
Target@mail.ru - оголошення на сторінках соціальних мереж Однокласники, Мій Світ mail.ru і на Подорожах Mail.ru

В Україні найбільш доцільно використовувати рекламу від AdWords.

Зазначимо, що контекстна реклама відрізняється не тільки в залежності від пошукової системи, що її пропонує. Вона ще має декілька видів, які потрібно знати.

Види контекстної реклами

Тематична контекстна реклама

Для цього виду реклами спеціально підбираються профільні майданчики, а також новинні ресурси і блоги, де розміщується текст оголошення, а самі майданчики мають високу відвідуваність. Тематична реклама підходить для більшості тематик і може рекламувати як товари, так і послуги. У розробці рекламної кампанії необхідно враховувати, що у користувачів може не бути прямого інтересу і їх увагу потрібно буде залучити помітним, оригінальним текстом, або нестандартною картинкою. Середня вартість тематичної реклами нижча інших, але може бути також високою, якщо розміщення відбувається на ресурсах з дуже високою відвідуваністю, оскільки місця під оголошення обмежені розміром і їх зазвичай мало.

Пошукова контекстна реклама

Найпопулярніша реклама, що постійно знаходиться на виду користувачів в пошуковій системі при введенні ключового запиту. Оголошення може розміщуватися як в самому верху над першим місце пошукової видачі, так і внизу сторінки перед блоком пагінацію. Оскільки актуальність цієї реклами найвища (користувач відразу її бачить після введення запиту в рядок пошуку), то вартість за клік може доходити до кількох сотень гривень, залежно від тематики та умов показу.

Контекстна таргетинг реклама

Коли власник сайту чітко знає свою цільову аудиторію і може згрупувати її за низкою характерних властивостей (місце проживання, загальні поведінкові показники, тимчасової таргет і т.п.), то ідеальним рішенням для реклами буде вибір контекстного таргета. Так як аудиторія показу сильно звужується, віддача від такої реклами дуже висока, головне, щоб правильно і чітко була сформована цільова аудиторія. Як правило, майже будь-який товар має цільові властивості і під нього можна виділити цільових споживачів, а значить, що контекстний таргет украй затребуваний практично в будь-яку тематику.

Медійна контекстна реклама

Медійний контекст є симбіозом пошукового і тематичного контексту, відрізняючись тим, що його рекламні оголошення більш привабливі, за рахунок використання в них зображень і анімації. Зустріти медійну контекстну рекламу можна як на численних сайтах партнерах, поштових клієнтів, інформаційних порталах, так і в звичній пошуковій видачі. Вартість розміщення такого виду реклами вкрай висока, особливо, якщо ми говоримо про пошукову видачу, віддача ж, навпаки, відносно невелика, люди не так часто клікають на банери і конверсія такої реклами низька.

Якщо вам недостатньо зрозуміла система, можна просто звернутися до спеціалістів, що займаються розвитком сайту та його монетизації. В Україні таких менше, однак якщо у вас російськомовний трафік, можна звернутися до агенцій Росії, вони точно вже відпрацювали технологію заробітку на контекстній рекламі.  Агентство интернет маркетинга WEB Gigant  позиціонує себе як команду спеціалістів, що допомагають просунути сайт в пошукових системах, займаються технічною підтримкою сайту та допомагають монетизувати проект за допомогою контекстної реклами.

Як заробити на контекстній рекламі.

  1. Для початку підготуйте сайт до розміщення рекламних банерів. Для цього потрібно добре налаштувати мобільну верстку, оскільки саме з мобільного телефону клікають найбільше.
  2. Сайт повинен відповідати правилам сервісів контекстної реклами. Для того, щоб переконатися, чи відповідає сайт вимогам, потрібно зареєструвати аккаунт у системі і подати сайт на оцінювання.
  3. Як тільки приходить позитивна відповідь про можливість рекламуватися, потрібно розмістити код на сторінці. Google має опцію автоматичного встановлення місця розміщення банеру, обираючи найбільш прибуткові місця.
  4. Зберіть мінімальну суму для виведення і замовте його на картку банку.
cat-img

Категорії