Як заробити економісту? Дивне питання, особливо якщо врахувати, що професія у нас зарахована до розряду затребуваних.

Спеціаліст з економічною освітою може себе проявити у безлічі шляхів отримання прибутку (від банківського сектора до складання прогнозів і розрахунку фінансових ринків, сьогодні актуальними є консультації на біткойн форумах, форексах та й взагалі в цьому ринку варто приймати і самому участь).

Сьогодні претендент на посаду економіста може знайти роботу без обов'язкового щоденного відвідування офісу, тобто, працювати на дому. Головною умовою такого цікавого працевлаштування є відповідна вища освіта і наявність хоча б невеликого досвіду роботи.

Як заробити економісту, або точніше - де без нього не обійтися

Безсумнівно, що без економіста в умовах ринкової економіки не обійтися в будь-якому бізнесі. Не проводячи економічні розрахунки, забезпечити злагоджене функціонування всіх підрозділів організації видається неможливою справою. А відсутність знань і досвіду не дозволять провести точний аналіз ситуації, що склалася і сформувати напрямки діяльності компанії або методики подолання кризи.

Місця роботи економістів

Якщо задатися питанням про те, де ж працевлаштовані економісти, то можна дізнатися, що така посада є практично в кожній компанії або організації:

 • Великі компанії, де присутні економічні відділи або департаменти економічної діяльності.
 • Дрібні приватні фірми, де один фахівець може виконати весь спектр обов'язків.
 • Кредитні організації, де фахівці працюють в декількох напрямках економічної діяльності.

Також дізнатися, як заробити економісту, випускник ВНЗ може, займаючись бухгалтерським обліком, страховою і податковою діяльністю, якщо пройде спеціалізовані курси, тренінги або семінари, щоб отримати необхідні знання.

Чи є економіст прибутковою і престижною професією?

Менше сотні років тому економісти в нашій країні були не такий поширеною професією. Її тонкощами володіли лише окремі, а навчатися основам економіки не дуже-то і поспішали, оскільки в СРСР цінувалися робочі спеціальності.

Тільки з переорієнтацією на ринкову економіку необхідність  економістів зросла в кілька разів, а престижність професії стала очевидною.

Зараз ми спостерігаємо зворотний процес. Престиж професії падає, оскільки ВНЗ дуже сильно досягли успіху в підготовці великої кількості молодих фахівців. Їх зараз так багато, що пропозиція в кілька разів перевищує попит.

Саме через надлишок непрацевлаштованих економістів знайти роботу цих фахівців досить нелегко - роботодавці серйозно підвищили вимоги щодо досвіду роботи, знизили їх заробітну плату, а також «обважили» їх додатковими, не пов'язаними з професією, обов'язками.

Який вихід із ситуації

Безліч компаній зараз відмовляється від того, щоб утримувати економіста або економічний відділ в штаті. Останнім часом ця послуга передається аутсорсингу. Тобто стороннім компаніям або приватним особам, які беруть на себе виконання завдань за певну винагороду.

Ви можете розмістити своє резюме на сайті оголошень про роботу з пропозицією послуг економіста, або звернутися в аутсорсингове агентство.

Що потрібно щоб перемогти в боротьбі за працевлаштування

 • Навички акумулювання і аналізу отриманої інформації.
 • Знання методики складання калькуляцій та визначення собівартості продукції.
 • Знання методики розподілу грошей за статтями витрат.
 • Навички визначення кількості кадрів.
 • Навички нормування робочого часу.
 • Аналіз ринку.
 • Маркетингові дослідження
 • Навички складання бюджету та моніторинг його виконання за контрольними показниками.
cat-img

Категорії