Як і в будь-якій справі, вас будуть чекати злети і падіння, радість і розчарування. Давайте розглянемо сильні і слабкі сторони чайного бізнесу.

Ключові переваги

 • невеликі стартові вкладення. Початковий етап не потребує багато обладнання, величезного приміщення і великої кількості товару.
 • довгий термін зберігання. Це великий плюс, тому що чай не є продуктом, який швидко псується. Не потрібно постійно підтримувати умови зберігання і переживати, щоб швидко продати товар.
 • попит на продукцію постійний, незважаючи на сезонні коливання продажів.
 • можливість разом з чаєм продавати і інші товари.
 • націнка коливається в діапазоні від 100 до 150%.
 • чайна лавка є вигідним бізнесом.
 • спостерігаються тенденції зростання споживання брендових чаїв. А сама торгівля приносить прибуток і естетичне задоволення продавцям і покупцям.
 • перспектива розширення від однієї точки до цілої мережі чайних магазинів.
 • можливість вести бізнес під маркою відомої компанії. Ймовірно, навіть вийде знайти франшизу без вкладень під реалізацію.

Недоліки:

 • суперництво серед власників чайних лавок.
 • залежність від економічної ситуації і курсу валют, тому що велика кількість чаю має іноземне походження.
 • такий продукт не буде рентабельним в невеликих населених пунктах.

Як відкрити чайний магазин з нуля?

Будьте впевнені: при грамотному підході до справи у вас все вийде. Чайний напрям завжди займав особливу нішу в індустрії торгівлі, так як в список потенційних клієнтів входять люди з різним смаком і різним матеріальним достатком. Не секрет, що ідея вимагає початкового капіталу, але вона виправдовує себе досить швидко. Чай дуже близький до тематичних товарів, а тому буде завжди затребуваний.

Перш ніж відкривати магазин, варто визначитися з його видом і форматом. Для цього потрібно врахувати свій капітал і терміни, в які плануєте вкластися. Існують наступні варіанти:

 • власний магазин;
 • торгова точка у великому торгово-розважальному центрі;
 • окремий лоток на ринку;
 • інтернет магазин.

Кожен з форматів має свої особливості. Наприклад, магазин дозволить вам розширювати продукцію і отримувати дохід не тільки від чаю, але і від спеціалізованої посуду, чайних аксесуарів, різних видів цукру і навіть солодощів. Відкриття окремого магазину передбачає відмінну перспективу для кар'єрного зростання: в майбутньому можна відкрити невелике кафе. Власний магазин пов'язаний і з чималими витратами, якщо врахувати пошук відповідного місця, оренду приміщення, ремонт, закупівлю дорогого устаткування, дизайн інтер'єру та щомісячні розтрати.

Другий варіант - невелика торгова точка. Витрат буде менше, але асортимент - настільки ж різноманітний. Вигода в тому, що клієнт не йде спеціально до вас, а купуючи продукти в супермаркеті, заодно вибирає і чай. Зате, як показує практика, 8 кв. м цілком достатньо для розміщення таких необхідних речей, як стелажі, полиці, ваги, місце для продавця.

Лотковий тип в метро або на ринку теж має свої плюси. Найчастіше власники виставляють товар тільки загальновідомих марок. Перевага в тому, що на ринок люди їдуть, заздалегідь підготувавшись до покупки чаю.

Цікавий варіант без вкладень в приміщення і в персонал - відкриття інтернет-магазину. Для оформлення сайту можна скористатися послугами веб-дизайнера. Так само, як і в попередніх випадках, потрібно знайти постачальників, вибрати асортимент, встановити ціни. Окрему частину роботи займе реклама в Інтернеті. Втім, цей продукт таким чином замовляють порівняно рідко. Хіба що якщо мова про ексклюзивні видах чаю або низькою ціною.

Підбір приміщення

Підбір приміщення безпосередньо залежить від формату магазину, який ви вибрали. Але є загальні фактори для всіх видів чайних лавок. Що слід врахувати при виборі місця для вашого бізнесу?

Розташування об'єкту торгівлі. Чим більший потік людей, тим більше виручка, тому в першу чергу шукайте відповідні будівлі в центрі міста або в жвавих районах. Не обов'язково займатися цим самому, є можливість замовити пошук спеціалізованому агентству.

Важливо: коли знайдете бажану торгову площадка, для зменшення наступних витрат варто укласти орендний договір на тривалий час терміном від півроку. Тоді орендар не матиме можливості щомісяця підвищувати плату.

Розмір торгової площі. Для чайної лавки підійде і невеликий простір, а для точки в торговому центрі знадобиться площа середнього розміру. Якщо ж ви вирішили відкрити магазин в окремому приміщенні, цілком вистачить 20-25 кв. м. Існує ще варіант - переобладнати однокімнатну квартиру на першому поверсі.

Також варто всерйоз зайнятися оформленням інтер'єру, який буде подобатися покупцям і залишати бажання приходити знову і знову.

Порада: подбайте про те, щоб у вас було підсобне приміщення для зберігання чаю. Там повинно бути темно, сухо і тепло - ці показники необхідні для збереження якості продукції.

Не варто забувати, що в разі процвітання справи вам знадобиться більше місця для зберігання товару, а також кабінет для працівників, наприклад бухгалтера або адміністратора, фінансового директора.

Вибір постачальників

Сьогодні в Мережі можна дуже швидко і легко знайти кваліфікованих постачальників потрібної продукції. Іноді для цього може знадобитися кілька хвилин. Дізнайтеся основну інформацію про компанії, щоб мати справу тільки з надійними виробниками.

Важливо пам'ятати, що, вибираючи, з ким із постачальників ви будете працювати, варто звернути увагу на якість і кількість продукції, яку він може надати. Тому пам'ятайте, що головна ваше умова в цьому випадку - широкий асортимент.

Порада: співпрацюйте безпосередньо або через Інтернет саме з постачальниками, а не з оптовими магазинами. Це дасть вам репутацію серйозного і зацікавленого клієнта, а також можливість отримувати оригінальні сорти чаю.

Коли ви досягнете певних успіхів у бізнесі, можна буде подумати про розширення кола постачальників і відвідати чайну виставку. Подібні заходи проводяться в різних країнах світу. Ви отримаєте ексклюзивні і, можливо, нові види продукції. Існують і деякі додаткові нюанси: необхідні знання англійської мови, передоплата при покупці чаю, його розмитнення і отримання сертифікатів якості.

Закупівля обладнання

Нескладно в короткі терміни знайти або замовити якісне торговельне обладнання. Для його виготовлення знадобляться 2-3 тижні. Як відбувається ця процедура?

У ваш магазин приїжджає майстер, робить необхідні виміри, а незабаром показує кілька ескізів, серед них ви зможете вибрати той, який більш сподобався. Після цього буде названа сума купленого торгового обладнання. Досвід показує, що середня його ціна становить 10 тис. грн. Вибираючи меблі і вітрини, важливо не забути про найголовніше - касовому апараті. Він обійдеться в суму близько 5000 грн.

Обладнання торгового залу не обов'язково вимагає великих витрат. Саме це дає даному напрямку бізнесу перевага над іншими. У список важливого для чайного магазину обладнання можуть входити:

 • скляні банки для ваговій продукції;
 • лопатки для відважування чаю;
 • касовий апарат;
 • стелажі і вітрини;
 • електронні ваги.

Продумайте і рекламу. Можливо клієнтам слід буде запропонувати чай в подарунок, щоб завоювати прихильність.

Що стосується самого чаю, то потрібно ретельно продумати, яку кількість товару потрібно для початку роботи. В асортименті повинні бути чорний, зелений, червоний, трав'яний і травно-фруктові суміші. Цілком припустимо також включати і екзотичні сорти: білий, синій і т.д

В наявності бажано завжди мати чай на вагу, пресований та пакетовані чаї. Іноді люди шукають і гранульований напій. Новий магазин може мати 50 сортів. Згодом до цього асортименту буде вигідно додати чайні аксесуари і супутні товари: чайники, чашки всіх видів, баночки для зберігання чаю, термокружки, термоси і т.д.

Загалом, щоб придбати все, що потрібно для відкриття невеликого чайного магазину, треба витратити менше 200 000 грн.

Персонал

 • Найбільш важливим завданням залишається підбір кваліфікованих і досвідчених працівників. Є кілька шляхів пошуку персоналу. Ось деякі способи, які допоможуть вам знайти співробітників:
 • Розміщення оголошень про пошук кадрів в Інтернеті на спеціальних сайтах.
 • Реклама в друкованих виданнях. Зовсім не застарілий і поширений метод. Дозволяє роботодавцю знайти як працівника середньої кваліфікації, так і різних керівників і адміністраторів.
 • Пошук кадрів за допомогою спеціалізованих агентств. Послуги рекрутингових компаній корисні, але дорогі. Ціна питання іноді досягає річної зарплати працівника.
 • Пошук працівників за допомогою реклами на зовнішніх носіях (бігборди, лайтбокси, табло). Реклама на електронних носіях також не з дешевих. Але, розміщуючи подібне оголошення, ми орієнтуємося на великий потік людей, тому важливо пошукати ефективне місце розташування.

При складанні бізнес-плану враховуйте, що можна продавати не тільки чай, але і зернову каву. Крім того, додатковий заробіток принесе продаж антикварної і національної посуду для приготування або зберігання кави і чаю.

cat-img

Категорії