Відповідь на запитання як почати свій бізнес без капіталу дають спеціалісти із Кремнієвої долини, які пережили епоху формування та становлення ринків і мають досвід запуску сотень успішних проектів.

Перше, що потрібно знати для того, щоб починати свій бізнес без капіталу?

Формуйте клієнтську базу

Шукайте і вивчайте клієнтів на свої товари, роботи чи послуги. Якщо ми говоримо про сферу IT, то вам мало просто вміти щось робити – ви повинні вміти себе продавати. Мало того, ви повинні вибрати для себе одну нішу і виготовляти в ній кращі речі. Маєте один продукт? Удосконалюйте його і доводіть до ідеального стану.

Почніть з послуг

Насправді, послуги не потребують жодних вкладень, на відміну від продукції, що вимагає грошей і часу. Не потрібно говорити, що ви не маєте жодних навичок: для вигулу собак не потрібні навики. Для того, щоб доглядати за дітьми по великому рахунку також не потрібні навички. Вмієте робити щось особливе чи маєте технічну освіту – спробуйте себе реалізувати у цій сфері. Знайдіть свою сильну сторону – це дуже важливо і починайте її удосконалювати.

Не старайтесь бути тим, ким ви не є

Будьте простішими

Починайте із простої роботи, якщо не можете започаткувати складний бізнес. Ви здивуєтесь, але навіть на послугу миття вікон магазинів ви знайдете гарний попит. Навіть якщо ви почнете із миття вікон і будете робити це добре, вам обов'язково один із клієнтів запропонує розширити сферу послуг за додаткову плату – помити машину, для прикладу – це повноцінний старт для клінінгової компанії.
Можна взагалі вдатися до експериментів і питати людей на вулиці, що вони хочуть. Можна виривати бадилля на городах, стригти траву. Багато мільйонерів, до речі, починали саме з цього.

Вчіться в процесі

Складно знайти ідеальну компанію, якщо ви відштовхуєтеся від думки "що ви можете робити". Замість цього варто думати, до чого вам лежить душа. Тоді багато проблем зникає само по собі. В довгостроковій перспективі ви досягнете успіху: ви працюєте, але не відчуваєте, що є на роботі.
Погляньте на великих підприємців цього часу. Елон Маск не придумав ідею Space Travel, думаючи про те, що він може собі дозволити. Він просто визначив, що він хоче робити і почав працювати над реалізацією мрії. До речі, в процесі реалізації він ледь не став банкротом.
Найкращим навчанням може бути створення власної компанії. Ви вже прямо зараз можете створити сайт на простому WordPress і починати займатися залученням персоналу до його вдосконалення. Багато ваших знайомих може запропонувати товари, які ви можете продавати на власному сайті. Якщо ви просто почнете працювати і вам повезе, ви можете знайти справу свого життя.

Готуйтесь до труднощів

Можна розміщувати оголошення про пошук роботи на порталах фрілансерів. Не просіть багато грошей і не рвіть задницю, щоб зробити щасливими ваших замовників. Беріться за невеликі проекти, щоб робота була виконана якісно і вчасно, тоді ви завоюєте репутацію. Хороший досвід додасть вам добрих клієнтів і збільшить заробітки. Щоб отримати клієнтів поза межами платформи, почніть працювати на довгострокових партнерських відносинах. І це тільки один варіант із мільйона можливостей. Спочатку ви не створюєте бізнес, а просто знаходите роботу для себе, яка і залишиться такою до того часу, поки ви не почнете наймати помічників.

Важливо пам'ятати, що вести свій бізнес значно складніше, чим здається. Потрібно заздалегідь запитати себе: ви готові пережити складні часи і боротися? Якщо ви відступаєте перед труднощами, краще піти на найману роботу.

cat-img

Категорії