Резюме бізнес плану це стисла інформація про ідею проекту, дані підприємства, можливості і стратегію, інформація про стан ринку, обсяги майбутньої реалізації, колектив, задіяний в проекті, вартість проекту і очікувані результати (в грошовому виразі).
Варто зазначити, що резюме, хоча і є першим пунктом, прописується тільки по завершенню планування, оскільки повинно містити головну ідею, структурні нюанси та переваги проекту.
За написання опису проекту потрібно братися уже в самому кінці, попередньо описавши всі наступні пункти. Основними в резюме являються: висвітлення цілей, структури, необхідних фінансових потреб та переваг, які отримає не тільки підприємство, але і організація, яка буде надавати фінансову підтримку. Для того, щоб інвестиційний фонд, стратегічно важливий партнер чи банківська установа зацікавились в наданні своїх послуг, необхідно обґрунтувати те, що саме даний проект буде користуватись неабияким успіхом.
Інформація для резюме бізнес плану
- Повна назва, адреса компанії, форма власності, власники (засновники).
- Опис ідеї проекту, для втілення в життя якого необхідна підтримка (до прикладу, лідерство в якості серед всіх присутніх на ринку, чи лідерство в ціновому сегменті та ін.).
- Відомості про можливості і стратегію (тут необхідно проаналізувати можливості, які доступні вам, як вони допомагають власному бізнесу, продумайте стратегію правильного використання сприятливої ситуації.
- Короткий опис ринку (відомості про ринкові можливості, якими можна скористатись при втіленні проекту в життя і, головне – чим буде підкріплена успішність проекту, оскільки на ринку вже присутні товари чи послуги, які в достатній мірі задовольняють потреби вибраної ринкової ніші).
- Визначення цільового ринку, обсягів реалізації (в грошовому та кількісному видах).
- Колектив, який буде займатись новим проектом (вкажіть якими знаннями, досвідом та навиками володіє зайнятий персонал).
- Фінансові результати (опис загальної вартості проекту, результатів, які очікуються, а також строків погашення позик).
Фінансові результати, які очікуються, вносяться в таблицю в спрощеному вигляді.
Необхідно вказати дані по наступних показниках на 12 місяців, якщо складається план на рік, і на 3-5 років, якщо складається прогноз на наступні роки.
- Валова виручка від продажу
- Виробнича собівартість
- ПДВ та акциз
- Виплата відсотків, комісійних зборів по кредитам, лізингу
- Податок з прибутку
- Чистий прибуток
- Погашення позики, інших зобов’язань
- Амортизація
- Чисті грошові потоки
- Коефіцієнт обслуговування боргу (прибуток, амортизація, відсотки по позиках, виплати позик)
- Чиста поточна вартість (NPV з урахуванням виплати податків і відсотків по кредитах, накопиченим підсумком)
- Внутрішня ставка прибутковості (IRR) %
- Ставка дисконтування %
- Недисконтований строк окупності проекту, у роках
- Дисконтований строк окупності проекту, у роках.
Не обов'язково вказувати всі дані показники в таблиці, якщо вони не є актуальними для проекту. Максимальний об’єм розділу – не більше 2 сторінок.

Категорії
-
Як заробити
-
145
-
100 Q&A
-
99
-
Бізнес ідеї
-
259
-
Блог
-
30
-
Огляди
-
0