• MFLOW
  • Ідеї
  • 100 Q&A
  • Як написати бізнес план для іноземних інвестицій

Коли стоїть питання як скласти бізнес план для іноземних інвестицій, в першу чергу приділяється увага професійному перекладу і правовій складовій. Особливості оподаткування і ведення бізнесу з іноземним капіталом мають велике значення.

Оскільки все частіше для багатьох бізнес-проектів залучаються іноземні інвестиційні компанії, доцільно розглянути декілька особливостей, які допоможуть в залученні закордонного капіталу.К

В цьому розділі описані ключові аспекти розробки бізнес-плану з залученням закордонного інвестора (партнера).

Професійний переклад

Почнемо з мовного питання. Велика увага повинна бути приділена тому, що для написання проекту потрібно залучити не простого знавця англійської чи іншої мови, а професіонала зі знанням економічних та технічних термінів. Нехтування цим може призвести до передчасної відмови в наданні фінансування. Коректність перекладу дозволить вашій компанії отримати певні переваги, порівняно з конкурентами і попередньо переконає його в професійності вашої команди. Варто зазначити, що професійний перекладач знадобиться вам не тільки на стадії розробки бізнес-плану, але також під час всього терміну дії контракту. Фінансова документація повинна бути розроблена у відповідності до міжнародних стандартів в бухгалтерському обліку.

Отож, потрібно найняти професійного перекладача, який має досвід опрацювання ділової документації. Звичайно, це виразиться в більших фінансових витратах, але вони будуть виправдані, оскільки в декілька разів збільшиться шанси на підписання контракту з закордонним інвестором.

Правове забезпечення

Крім того, не потрібно забувати, що закордонні інвестори в більшості випадків слабо орієнтуються в економічній ситуації країни. Тим більше, що у нас дуже часто вносяться зміни в податкове законодавство. Ґрунтуючись на цьому, буде корисним включення в список додатків переліку витягів з законодавства під загальною назвою: «Оподаткування, інвестиції та фінансові операції в Україні». В цей додаток необхідно також включити висвітлення системи оподаткування стосовно вашого сегменту ринку. Опишіть особливості іноземного інвестування в країні в цілому і, особливо, в конкретному регіоні. Зазначте, чи є необхідність продажу валютної виручки, строки банківських переводів та ін..

Одне з ключових питань, на яке потрібно звернути максимум уваги при спілкуванні з потенційним інвестором – це питання щодо порядку ввезення капіталу, що призначений для інвестування в Україну. Дослідіть вивід за кордон прибутків від реалізації товарів чи послуг, а також інших прибутків, отриманих на законних засадах, шляхом закордонного інвестування.

cat-img

Категорії