Не варто думати, що бізнес у невеликому місті прибутковим бути не може по визначенню. Навпаки, через те, що так думають багато підприємців, можна знайти нішу з невеликою конкуренцією, що практично неможливо у великих містах, де всі ніші не те, що заповнені – вони переповнені.

Самий вигідний бізнес в малому місті – малий, оскільки потрібно також враховувати низьку купівельну спроможність населення, а також неможливість внесення великих грошових коштів для старту через наявність багатьох ризиків, а також низьку окупність проекту.

За якими критеріями повинно проектувати вигідний бізнес в малому місті?

Перед тим як започаткувати власну справу, варто осмислити і проаналізувати її.

  1. Організуйте власну команду. Для майбутнього успіху не потрібно формувати команду з високопрофесійних співробітників. По-перше, вони вимагають великої з/п, по-друге, кожен з них рано чи пізно змінить маленьке містечко на мегаполіс, оскільки там для нього відкриються більші можливості. Найміть одного чи двох професіоналів, яких буде достатньо для старту, а в коло їх задач включіть навчання колективу.
  2. Не спеціалізуйтеся надто вузько. Не плануйте вузьку спрямованість своєї справи, щоб вона охоплювала якомога більшу цільову аудиторію, оскільки дуже важко знайти потрібну для успіху кількість клієнтів в одному напрямку.
  3. Професіоналізм. Вам необхідно вільно володіти аспектами справи, яку розпочинаєте, інакше конкуренти, подивившись на ваш успішний проект, зможуть спрямувати зусилля в цьому ж напрямку і швидко наздогнати вас, забравши частину ринку собі.

Плюси вигідного бізнесу в малому місті

  1. Незначні інвестиції. Головною перевагою являється відсутність необхідності залучати великий обсяг грошових коштів, оскільки витрати на оренду, заробітну плату а також інші витрати (реклама, транспортування і т.д.) будуть значно меншими.
  2. Низька конкуренція. Другою вагомою перевагою, якою характеризується вигідний бізнес в малому місті є низька конкуренція, оскільки представництва великих мережевих компаній рідко відкривають представництва в малих містах, рахуючи, що регіональний центр зможе справитись з насиченням всього регіону.
  3. Ексклюзивність. Можливість стати ексклюзивним представником великої компанії в місті та його околицях.
  4. Економія ресурсів. Розташувавши офіс і зареєструвавши компанію в малому місті ви можете надавати послуги в великому, економлячи при цьому значну частину коштів та ресурсів.

Перспективні напрямки вигідного бізнесу в малому місті

Вирішення дрібних хатніх справ

Напевне кожен чув про такий вигідний бізнес в малому місті, та і не тільки в малому, як «Чоловік на годину» чи «Жінка на годину». Він полягає в наданні послуг в якості помічника самотній людині за визначену плату. Надання таких послуг вигідне для двох сторін, а витрати на організацію – мінімальні. Крім того, на старті справи немає необхідності створення спеціалізованого офісу. З практики відомо, що для старту достатньо буде витратити не більше 10 тисяч гривень. На початку ви можете самостійно виконувати всі роботи, а також залучити членів своєї сім’ї.

Відкриття майстерні по виготовленню ключів та дрібному ремонту

Для того,щоб відкрити вигідний бізнес в малому місті по виготовленню ключів не обов’язково потрібно бути слюсарем високого розряду. На сьогоднішній день спеціалізовані верстати можуть виконувати всю роботу практично самостійно.

Перевагами цього бізнесу є: мале приміщення для роботи, відсутність необхідності найму персоналу, можливість виконання робіт вдома, не витрачаючи коштів на оренду приміщення.

Крім основного напрямку роботи ви можете надавати інші послуги, наприклад, здійснювати дрібний ремонт парасольок та іншої нескладної механіки. Якщо ви вмієте працювати руками, то нестачі клієнтів ви не помітите.

Для закупівлі обладнання та старту бізнесу знадобиться всього лише 30 тисяч гривень.

Відкриття крамниці хенд-мейд

Якщо у вас є навички рукоділля: в’язання, шиття, вишивка, виготовлення виробів з дерева чи глини, ви можете перетворити своє хобі на вигідний бізнес в малому місті. Єдиним ризиком цього може стати відсутність попиту на цю продукцію у містян, якщо саме містечко не є туристичним.

Правда, позбавитись цього недоліку можна, започаткувавши паралельно і інтернет-крамниці.

Варто сказати, що в крамниці ви зможете продавати не тільки вироби власного виробництва, але і товари, які будуть надані іншими майстрами чи майстринями. Також ви можете робити продукцію під конкретне замовлення.

Для успішності бізнесу потрібно пам’ятати, що попитом будуть користуватись оригінальні і неординарні речі, яких клієнт не зможе знайти у ваших конкурентів. Це дасть перевагу не тільки в залученні більшої кількості клієнтів, але і у можливості продажу виробів за вищою ціною.

У випадку, якщо ви створите крамницю на прибудинковій території і паралельно відкриєте свій інтернет-сайт, початкові вкладення не перевищать 20-30 тисяч гривень

Виготовлення свічок з кольоровим вогнем як вигідний бізнес в малому місті

Цей варіант не принесе значних прибутків, але може бути добрим доповненням основного джерела прибутку, оскільки не вимагає залучення великої кількості грошових коштів і додаткового обладнання.
Вам буде необхідно закупити віск чи парафін. Якщо ви не можете придбати цей товар в роздріб, а оптова партія дуже велика, як для стартапу, скористайтесь звичайними свічками для отримання матеріалу, розтопивши їх і витягнувши гніт.

Також вам знадобляться силіконові форми для залиття гарячого воску чи парафіну і формування свічки.
Різнобарвне полум’я забезпечується хімічними сполуками:

  1. Хлориди міді забарвлюють полум’я у блакитний колір.
  2. Хлориди барію забарвлюють полум’я у зелений колір.
  3. Хлориди натрію забарвлюють полум’я в яскраво червоний колір.

Варто сказати, що додавання цих сполук в свічки ніяким чином не впливає на здоров’я людей, які їх використовують. Сполуки безпечні, без запаху і дозволені для продажу. Використовуються найчастіше виробниками феєрверків.

Також ви повинні знати і попереджувати про це покупців, що такі свічки горять швидше ніж звичайні, оскільки хімічні сполуки, що забарвлюють полум’я, також сприяють самому процесу горіння.
Навряд чи вам вдасться придбати хлориди у себе в місті, оскільки це спеціалізований і вузько спрямований товар. Легше за все його знайти в інтернеті.

cat-img

Категорії