Вирощування бонсай-дерев як власний бізнес

Прекрасна ідея для бізнесу без необхідності оренди приміщення і величезних початкових вкладень.
Варто сказати, що рівень попиту на такі декоративні живі форми демонструє стабільний ріст, оскільки бонсай дарують на будь-які свята. Вони, на відміну від квіткових букетів, не в’януть через декілька днів, а являються прекрасним доповненням інтер’єру східного стилю і радують своїм виглядом протягом довгих років.

Бонсай – це карликові дерева, які вирощуються, в тому числі, і дома (підійде навіть невелика квартира). Ростуть ці деревця в неглибоких горщиках або піддонах (не глибше 150 мм).

З чого почати

Для того, щоб перетворити власний бізнес з ідеї на успішний проект, вам буде достатньо всього лиш 1000 – 1500 гривень. За ці кошти ви зможете придбати посадковий матеріал в одному з розплідників (зелені господарства, лісництва, магазини флористики чи ландшафтного дизайну і садівництва).

Не рекомендується купувати через інтернет, оскільки ні ви, ні продавець не зможете гарантувати лагідні умови транспортування і час у дорозі.

Крім посадкового матеріалу, потрібно буде закупити грунт, інструменти для догляду за деревцями, а також спеціалізовані суміші, якими стимулюється процес росту.

До умов нашого клімату найкраще пристосовані гірські сосни, оскільки вони легше переносять сонячне випромінювання.

Саджанці потрібно висадити в спеціально підготовлену і попередньо прожарену ґрунтову суміш (пісок/глина).
Прожарювання вбиває шкідників і хвороботворні бактерії, які можуть призвести до загибелі рослини. Композиція доповнюється мохом, камінням та деревною корою.

Чи буде власний бізнес рентабельним?

Собівартість карликового деревця становить не більше 1000 гривень, в той час як реалізуються бонсай-дерева за набагато привабливішими цінами: від 2,5 до 5 тисяч гривень, в залежності від форми дерева і густоти його крони.

Експерти оцінюють рівень рентабельності проекту з вирощування бонсай-дерев в 500 відсотків.
Варто зазначити, що у випадку, якщо деревце все ж загинуло, його не потрібно викидати, адже просушивши деревину, з неї також можна змайструвати композицію у східному стилі.

Власний бізнес: ідея з організації власної міні-коптильні

Перед тим, як приступити до роботи, вам, звичайно, потрібно прочитати не мало літератури, а краще проконсультуватись у професіоналів. Адже копчена їжа може бути не тільки смачною і ароматною, але також може значно нашкодити здоров’ю людей, якщо буде порушено технологічний процес.

Мінікоптильня являється невеликим агрегатом, в якому можна коптити м’ясо, рибу та інші продукти. Її можна встановити навіть на невеликій присадибній ділянці, в вільній кімнаті, сараї чи гаражі. Одна кімната, площею до 20 квадратних метрів може вмістити до 4 коптилень.

Для того щоб реалізувати власний бізнес потрібно:

 1. Придбати саму коптильню. Зараз це абсолютно нескладно, оскільки на ринку присутня велика кількість виробників.
 2. Обрати місце під коптильний цех.
 3. Знайти надійного гуртового постачальника сировини. Сировина повинна мати всі сертифікати, ветеринарні дозволи, а також іншу документацію, яка передбачена законодавством.

Варто звернути увагу на важливі аспекти бізнесу – ви повинні отримати гігієнічний сертифікат, підтримувати належний гігієнічний рівень коптильного цеху, мати спеціально обладнане місце для зберігання сировини, а також готової продукції.

Рентабельність організації коптильні

На старті вам знадобиться від 10-15 тисяч гривень, які будуть витрачені на:

 1. Купівлю коптильного агрегату (від 3 до 5 тисяч гривень).
 2. Купівлю першої партії сировини (біля 5 тисяч гривень).
 3. Оплату електроенергії та логістику (біля 3 тисяч гривень).
 4. З досвіду відомо, що на кожному кілограмі реалізованого товару можна заробити від 20 до 60 гривень.

Власний бізнес: ідея вирощування саду в пляшці

Подібною до першої є ідея вирощування рослин в пляшках. Найкраще ця справа підійде творчим особистостям.
Щоб стартувати достатньо придбати насіння рослин-карликів, родючу грунтову суміш і зручні інструменти, якими ви зможете доглядати за рослинами в пляшках.

Підкреслимо, що попит на сади в пляшках зростає так само швидко, як і попит на дерева-бонсай, оскільки це оригінально, красиво, а також прекрасно доповнює інтер’єр.

Процес посадки

Для того щоб створити сад, ви можете скористатись любою прозорою ємністю: акваріумом, пляшкою (бажано з широкою горловиною, щоб забезпечити доступ вуглекислому газу і відтік кисню.

В пляшку засипається дренажний шар (пісок, галька чи дрібний керамзит), на нього укладається мілке деревне вугілля для поглинання неприємних запахів. Грунтова суміш готується з перемеленого опалого листя і торфу.

Після цього необхідно осадити обрану рослину (рослини, для великих ємностей). Поверхня грунту декорується галькою, маленькими мушлями, скельцями чи іншими матеріалами.

Сад в пляшці живе до двох років. Якщо замість грунтової суміші ви скористаєтесь гідро гелем, скоротите його життєвий цикл до шести місяців.

Які рослини найкраще підійдуть для росту в пляшці

Спеціалісти наголошують, що краще за все підійде використання рослин, які люблять тінь: нефролепісу, пілеї, бегонії та ін. Також ви можете вирощувати і породи мляво ростучих кактусів.

Рентабельність власного бізнесу

Ціна саду у пляшці найбільше залежить від форми горловини (складності роботи). Чим складніший процес посадки та декору, тим вищою буде ціна. Нескладний сад реалізують не менше ніж за 500 – 600 гривень.

Собівартість саду виглядає так:

 1. Пляшка (40-350 грн).
 2. Пісок чи інший вид дренажу (10 грн).
 3. Деревне вугілля - 40 грн за пакет 5 кг.
 4. Насіння карликів, які будуть рости в саду (10-50 грн).
 5. Елементи декору (до 50 грн).

Шляхом нескладних підрахунків можна визначити, що прибуток за реалізацію 1 найпростішої композиції становить біля 250-300 грн.

Продавати сади в пляшках можна через інтернет чи в магазинах хенд-мейд і сувенірних крамницях.

cat-img

Категорії