Керамічна плитка – один із найбільш популярних оздоблювальних матеріалів. Він характеризується міцністю, вогнестійкістю, вологостійкістю, гігієнічністю та зносостійкістю. То ж і не дивно, що матеріал використовують для облицювання у виробничих приміщеннях, а також у лікарнях. Ці заклади мають особливо уважні вимоги до чистоти приміщень.

Виробництво плитки – не є складним процесом. В залежності від призначення, для виготовлення плитки використовують різну сировину чи матеріали. Як правило, для виробництва використовується суміш різних сортів спеціальної глини, до якої додаються компоненти, що дозволяють покращити міцність та вологостійкість виробу. Під спеціальним пресом глина пресується у різні форми, потім вона обпікається при високій температурі.

В Україні є декілька видів керамічної плитки. Саме ці види і визначають тип плитки.

Емальована плитка – плитка, що призначається для облицювання всередині приміщення.

На першому етапі (пресування і первинний випал) створюється «печиво» - тіло плитки. Потім цей напівфабрикат проходить контроль планіметричних параметрів і лінійних розмірів. Зразки, які не відповідають стандартам, відбраковуються і відправляються на переробку.

Плитка, що відповідає параметрам, обпалюється повторно для закріплення на ній емалі. Крім чисто естетичних властивостей, емаль захищає керамічне «тіло» плитки від вологи. На останньому етапі виробництва плитка перевіряється на наявність дефектів поверхні і упаковується.

Монокоттура - це емальована керамічна плитка, виготовлена за один цикл випалу. Вона є більш стійкою до ударів, чим плитка звичайна емальована.

Суміш сортів глини та інших компонентів змішується в спеціальних машинах і піддається обробці парою чи змішується з водою, потім просушується і перемелюється. Через спеціальний дозатор суміш заливається на транспортну стрічку і потім направляється до прес-форми, де розподіляється по штампівних комірках.

Після виходу з-під пресу плитка проходить процедуру сушіння, потім на неї наноситься емаль. Готову плитку перекладають до печі, де вона нагрівається до температури понад тисячу градусів за Цельсієм. Основне в виготовленні плитки – дати їй повільно остинути у звичайній температурі. Саме тіло плитки в результаті цього випалу набуває виняткову твердість, а її емалеве покриття робиться стійким до стирання.

Клінкерна плитка виготовляється з неоднорідних видів глини з додаванням хімічних елементів, що утворюють однорідну суміш. Її формують шляхом екструдування, тобто за допомогою продавлювання суміші матеріалу через спеціальний отвір. Завдяки низькій пористості такої плитки, стійкості до механічних впливів і стирання, її широко використовують для облицювання підлоги, сходів, зовнішніх стін і басейнів.

Шляхом екструдування суміші з різних видів природної глини, правда, без угруповань і змішувань виготовляють і плитку котто. Завдяки своїм властивостям і зовнішньому вигляду, котто використовується при реконструкції старовинних будівель і при будівництві сучасних в відповідному стилі.

Керамічний граніт виробляють шляхом пресування суміші з білої глини, каоліну, польового шпату і кварцу. Така плитка має високу механічну міцність, але не відрізняється різноманітністю малюнків і фактур поверхні. Її зазвичай не глазурують і використовують для облицювання фасадів і влаштування поверхностей, які будуть піддаватися високому зносу.

Залежно від того, яку саме ви вирішите робити керамічну плитку, залежить і розмір потрібного стартового капіталу.

Бізнес план виробництва керамічної плитки на основі франшизи

Вибір вітчизняного обладнання для виробництва керамічної плитки і керамограніту невеликий (можна сказати, що його практично немає). А нове обладнання закордонного виробництва ( «SITI», «SACMI», «SYSTEM») коштує від 15 млн. доларів за мінімальний комплект і розраховане воно на великі обсяги продукції, що випускається.

Тому для випуску обмежених партій вигідніше орендувати виробничі приміщення з усім необхідним обладнанням у виробників плитки. З його ж допомогою можна знайти перевірених постачальників сировини для виробництва кераміки. Це один із варіантів розвитку справи. Якщо ж ви впевнені у своїх силах, можна знайти інвестора чи кредитора, який допоможе викупити обладнання, що позитивно вплине на кінцеву ціну продукції.

Якщо ви збираєтеся виготовляти декоративну плитку для облицювання стін, відразу закладайте додаткові витрати.
Крім основного обладнання для виробництва керамічної плитки, вам знадобиться ще одна лінія з виробництва декоративних елементів (фризів, бордюрів, складових панно, декорів). Як правило, всі ці елементи підбираються до певної колекції плитки, тому випускаються вони зазвичай в комплекті.

Ще одна витратна стаття витрат - розробка варіантів стильового рішення колекцій плитки. Є два варіанти вирішення цього завдання - або пошук і найм в штат одного або кількох художників-дизайнерів, які будуть робити ескізи, або покупка прес-форм і шаблонів італійських та іспанських виробників плитки.

Щорічно в Іспанії і Італії проводяться спеціалізовані виставки Cersaie (в кінці вересня-початку жовтня в Болоньї, Італія) і Cevisama (в лютому в Валенсії, Іспанія). На цих виставках провідні виробники керамічної плитки і керамограніту представляють свої новітні колекції на наступний рік.

Саме на цих експозиціях визначаються модні тенденції в дизайні ванних кімнат і всього інтер'єру в цілому.
Використання франшизи дозволить прискорити збут продукції та вийти на міжнародні ринки.

Багато відомих українських виробників керамічної плитки успішно переймають італійські та іспанські технології, а також викуповують кліше і прес-форми торішніх колекцій, які зарубіжні фабрики вже зняли з виробництва.

Ці декори розробляються дизайнерами зі світовим ім'ям, відрізняються високою якістю і, як показує практика, користуються серед покупців великим попитом, незважаючи на те, що «не відповідають» останнім словом моди в дизайні інтер'єрів.

Крім дизайну, необхідно розширювати і формати, що випускається плитки. Років 2-3 тому італійські виробники стали випускати навіть плитку розміром метр на метр, яка відразу привернула увагу покупців. Але починати, звичайно, краще з більш стандартних і звичних варіантів.

Оформлення документів для відкриття бізнесу з виробництва плитки

Не забудьте про оформлення всіх необхідних для продажу документів. Найпоширеніша керамічна плитка відноситься до товарів сертифікації відповідно до ГОСТ 27180-2001. Переконайтеся, що якість готових виробів відповідає стандартам та нормам не тільки вітчизняного законодавства, але і європейського. Виготовляючи продукцію європейської якості, ви маєте можливість суттєво розширити сферу збуту. При заводі повинен працювати лаборант, який буде регулярно проводити нагляд за виробничим процесом та перевіряти якість товару. Дуже важливо у штаті мати хороших дизайнерів, які мають нові бачення у зовнішньому вигляді приміщень, що облицьовуються керамічною плиткою.  Дизайнери в Україні повинні слідкувати за напрямами модних тенденцій у всьому світі та генерувати власні візерунки, що будуть актуальними на ринку.

Не менш важливе значення має процес сортування плитки. Правильно посортована плитка дозволить реалізовувати готову продукцію за різними цінами. Бездоганна якість продукції повинна мати найбільшу ціну. Як правило, така плитка орієнтована на зовнішні ринки, однак вона також повинна бути присутньою і на українському ринку. В цілому ж споживачів України шукають більш вигідні пропозиції, які можуть містити незначні дефекти зовнішнього вигляду. Економлячи на упаковці, можна значно втратити і на якості продукції, оскільки в процесі перевезення можуть виникати сколи або бій плитки. Упаковка повинна відповідати нормам та стандартам для ближніх та дальніх перевезень.

Налагодження збуту

Одним із основних моментів в організації бізнес плану виготовлення плитки є розробка ефективної збутової системи. Купівля франшизи дозволить краще продавати готову продукцію. Не забудьте закласти витрати на створення сайту та витрати на оплату персоналу, що буде займатися  збутом продукції через Інтернет.

Враховуючи, що українських виробників керамічної плитки не так багато, нове підприємство, що зможе виготовляти якісну продукцію зможе виділитися ціною серед імпортної продукції. Недивлячись на те, що вітчизняні споживачі більше довіряють якості європейської кераміки, ціновий фактор може стати вирішаючим, особливо враховуючи те, що затрати на доставку товарів будуть суттєво нижчими саме у вітчизняного виробника, що позитивно відобразиться на ціні.

Підглядайте і стежте за виробництвом іноземних компаній. Вони постійно розсилають каталоги з готовою продукцією, що дасть вам змогу орієнтуватися в заданих тенденціях. Це стосується не тільки дизайну та візерунку плитки, але і її розмірів.  Саме розміри плитки і формують відчуття новизни, саме тому за цим потрібно постійно слідкувати.

Після того, як ви випустите кілька перших колекцій плитки, надрукуйте каталог вашої продукції, підготуйте наочні зразки і надішліть їх постачальникам, що пропонують плитку в гуртівнях, і найбільшим магазинах, які торгують оздоблювальними матеріалами. Грамотне ціноутворення при досить високій якості продукції зробить вам кращу рекламу і принесе нових клієнтів, які можуть стати постійними та рекомендуватимуть компанію іншим.

cat-img

Категорії