Бізнес ідеї без вкладень в селі - це міф чи реальність? Щоб побудувати успішний бізнес, аж ніяк не обов'язково проживати в столиці. Сільський бізнес - це реальність, і нехай заздрять ті, хто шукає причини, чому запустити бізнес ідеї в селі – це нереально. Тим же, хто прагне знайти шляхи вирішення питання організації власної справи ми і присвятили цю статтю, в якій розповімо про перспективні напрями сільського підприємництва.

Топ 5 бізнес ідеї без вкладень в селі

1. Заморожування ягід

Головним активом для сільської місцевості є земля. Незалежно від технічного прогресу ми завжди будемо мати потребу в натуральних продуктах, причому, чим гірше екологічний стан в місті, тим гостріше брак «чистих» продуктів. Попит народжує пропозицію, отже, можна зайнятися вирощуванням ягід і заморожуванням зібраного врожаю. Спочатку збір заявок на товар радимо проводити в інтернеті, після чого разово розвести продукт за адресами. Далі можна перейти і до оптових продажів.

2. «Зелений туризм»

Це дуже вдалий бізнес для жінок в селі. Жителі великих міст потребують природи та чистого повітря, так чому б не здавати їм прибудову або окрему кімнату в будинку на вихідні, забезпечивши їх натуральною їжею. Збільшити прибутковість можна за рахунок розробки гостьової програми - доїння корів, рубання дров і т.д. Мало того, що це допомога по дому, так гості ще й платити за це згодні.

3. Продаж сільських раритетів

Напевно, в приватному будинку в селі знайдеться стара швейна машинка, дореволюційні саморобні меблі, кераміка і т.д. Загалом все те, за що міські мешканці згодні платити втридорога. Природно, що сільські жителі віддадуть це начиння за мінімальну ціну і будуть раді, що за непотріб їм заплатили. Ви ж, в свою чергу, розміщуєте оголошення на інтернет-аукціонах і продаєте раритети.

4. Власникам автомобіля

Оскільки проблеми з транспортом, особливо в українському селі нікуди не зникли, можна організувати виїзну лавку, купуючи необхідні речі в місті на оптових базах, і продаючи їх в селах з націнкою. Можна продавати все необхідне - від одягу і продуктів до телевізорів і холодильників (останні можна возити «під замовлення»).

5. Вирощування і продаж риби

Підійде тим, хто живе в невеликому селищі, а на території ділянки є ставок. Його також можна викопати самостійно якщо рівень грунтових вод високий. Щоб вирощувати рибу без вкладень, її, для початку, необхідно виловити сітками в інших водоймах, після чого підгодовувати, чистити ставок і піклуватися про потомство. В результаті вже в наступному році можна продати рибу і розширити бізнес.

Топ 3 бізнес ідей для початківців в селі

Бізнес ідеї для початківців в селі потребують незначних вкладень. «Дауншифтери» часто мають у своєму розпорядженні тільки кошти, отримані після реалізації міського майна, рідше - бізнесу.

1. Мале тваринництво

Для початку можна прикупити у сусідів кілька голів худоби. У сільській місцевості це не важко. Далі обзаведіться спеціалізованою літературою і приступите до розведення. На думку сільських жителів, найбільш вдалим вибором для новачків стануть свині, оскільки вони найменш вибагливі. Можна зайнятися продажем або молодняка, або м'яса підрослих особин. Якщо заведете корів, займіться продажем молока і молочних продуктів, курей - продавайте не тільки тушки, але і домашні яйця. Якщо ви не будете шахраювати і годувати поголів'я виключно натуральними кормами, то і від покупців відбою не буде.

2. Бджільництво

Цей високоприбутковий бізнес в селі вимагає спеціальної підготовки і навичок. Мед - єдиний продукт, який не псується ніколи, а від покупців продукту відбою не буде. Можна продавати його або приватним замовникам, або екомагазинам. З розвитком можна поставляти мед і його похідні в торгові та ресторанні мережі.

3. Вирощування квітів

Це досить специфічна ідея малого бізнесу на селі, оскільки квіти є дуже примхливими рослинами, які вимагають щоденного догляду. Найбільш вигідною з точки зору як продажі, так і догляду, є троянда. Незважаючи на те, що наш ринок наповнений «заморськими» красунями, натуральна місцева троянда ніколи не принесе збиток, оскільки виглядає гарніше і пахне натурально.

Топ 3 міні бізнес ідеї в селі

Міні бізнес ідеї в селі - це ідеї сімейного бізнесу для якого величезні вкладення не потрібні, але і без деякого резервного фонду ніяк не обійтися.

1. Вирощування грибів

Гриби - це корисний і всіма улюблений продукт, який користується попитом як в магазинах, так і в закладах громадського харчування, а то, що їх можна розводити навіть на невеликій території - вигідне рішення для селища. Головне в цьому бізнесі - правильна побудова бізнес-плану і планування витрат. Для реалізації проекту немає необхідності вкладати великі гроші. Технологічний процес вирощування - простий, але деякі навички необхідні. Бізнес при правильному підході окуповується максимум за рік. Вирощування не залежить від сезону, єдиною проблемою є пошук постійних покупців.

2. Бізнес на перепелах

Незважаючи на велику кількість фермерів, що займаються перепелами, ринок ще дуже далекий від наповнення. Оскільки все більше наших співгромадян прагне до здорового харчування, вирощування перепелів - мало не найоптимальніший бізнес на дому в селі. Перевага бізнесу - однаково добре продаються як яйця, так і тушки перепелів, тому краще не вибирати, а займатися продажем і того, і іншого.

3. Міні-ферма з розведення осетрових

Користь від вживання осетрових в їжу переоцінити не можна. А що вже говорити про ікру, яка цінується «на вагу золота»? Серйозним обмеженням для цього виду фермерства є те, що риба любить теплу воду, тому в північних регіонах розводити її навряд чи вийде. Ще одна важлива обставина - ікру в відкритих водоймах риба починає виробляти з 7-8-річного віку. Якщо продавати рибу, необхідно 3 роки, щоб особина досягла двухкілограмової «товарної» ваги. Якщо ж організувати замкнутий цикл водопостачання і збалансовані корми, то потрібну вагу риба набере вже через рік.

Топ 3 бізнес ідей для села взимку

Бізнес ідеї для села взимку досить одноманітні. Власне село всю зиму готується до весняно-літнього сезону, а й тут можна організувати зимовий бізнес.

1. Продаж ялинок для новорічних продажів

Найбільш затребуваним новорічним товаром є ялина. Тобто зимовий бізнес полягає в тому, щоб вигідно продати те, що було вирощено за кілька років. Потрібно сказати, що вирощування ялинки - тривалий процес, адже навіть швидкозростаючі сербські ялинки додають тільки 0,35м в рік. При цьому не можна не згадати, що ялина невибаглива, тому особливо витрачатися на організацію і ведення розплідника не доведеться. Також необхідно ознайомитися і зі специфікою вирощування хвойних.

2. Вирощування овочів, фруктів і зелені в теплицях до новорічних свят

Всі ми знаємо, скільки коштує зелень перед Новим роком. Справа в тому, що в наших магазинах вона, а також свіжі фрукти і овочі - привізні з теплих країн. Якщо ж організувати тепличне господарство в межах сільського поселення, то городян можна забезпечити натуральними продуктами «зі свого городу» прямо під новий рік. Мало того, теплиця - це як мінімум 3-5 урожаїв за рік, тому окупність бізнесу не перевищить 11-12 місяців.

3. Продаємо насіння та саджанці

Ще одним перспективним напрямом сільського бізнесу в другій половині зими є продаж насіння і саджанців. Якщо перші продаються після того, як ці самі насіння зібрані і висушені, то для других потрібні всі ті ж теплиці.

Продаж насіння - прибуткова справа, але бізнесом його ніяк не можна назвати, хіба що потрібними культурами ви будете засівати величезні площі. Інша справа саджанці. Для цього необхідно організувати закритий розплідник (теплицю) і розводити там яблуні, груші, вишню і т.д.

Місячний заробіток складе не менше 500 USD.

cat-img

Категорії