Кафе має бути місцем, де в першу чергу ви зможете випити філіжанку смачної ароматної кави з запашною випічкою. Але це, в значній мірі, стосується кафе, розміщених в центральній частині міста. Як показує досвід, заклади такого типу в спальних районах часто бувають збитковими і не приживаються, або ж перетворюються в звичайні «наливайки».

Як же поступити, відкриваючи невеличке кафе в спальному районі?

Не уявляти себе «супербізнесменом»

Не потрібно на першому етапі наймати бармена та «сотню» офіціантів. Ви не впевнені в тому, що справа піде, тому не варто стартовий капітал використовувати на оплату праці обслуговчого персоналу. Достатньо пройти курси барі ста і навчитись засадам барменського мистецтва, щоб на перших порах самостійно обслуговувати клієнтів. Для початку купіть добру професійну кавомашину Bezzera, щоб принаймні збирати нанкових любителів кави з району, а як організуєте затишок в закладі - люди будуть підтягуватися вечором.

Місце повинно бути затишним і не сильно «запашним»

В спальних районах, особливо якщо заклад розміщений в житловому будинку, його робота обмежується 23 годиною. Але, якщо ваш заклад перетвориться в гучну «наливайку», то можна не сумніватись, що жильці району не дадуть вам можливості спокійної роботи. Так, статистика свідчить, що найбільший прибуток приносять саме рюмочні, але, якщо подумати про естетичну складову, то тихе сімейне кафе не сильно відстає в одержанні прибутку, та і ліцензії на продаж алкоголю не потрібно.

Недорогі ціни та універсальність

Спальні райони притягують орендаторів адекватними цінами оренди, а організаторів бізнесу сфери обслуговування наявністю великої кількості клієнтів, стомлених кризою і роботою. Це значить, що в спальних районах зможуть «вистрелити» заклади, які будуть приваблювати ціною і універсальністю. Тобто це не повинна бути кав’ярня, чи пивна. Варто відкривати сімейне кафе, яке впродовж робочого тижня може бути піцерією чи бутербродною, у вихідні – сімейним кафе-кондитерською, а після 18 години перетворюватись у цивільну!!! пивну.

Розміщення кафе

Не варто думати, що для розміщення кафе підходить тільки перший поверх будинку, чи окрема будова. Зараз успішно функціонує багато закладів, які обрали для себе і підвальні приміщення, і навіть треті, четверті поверхи багатоквартирних будинків. Але, для того, щоб такі заклади були успішними, вони повинні бути тематичними (для своїх), тобто розрахованими на якийсь напрямок в субкультурах).

Кухня

Ми розмістили цей пункт на 5 місці, а він вартий першого. Будь-який заклад харчування повинен плануватись, починаючи з кухні, оскільки якість страв не менш важлива, ніж дизайн і стилістика. Якщо ж додати до цього вимоги СЕС, то ви зрозумієте, що планування потрібно починати саме з кухні.

cat-img

Категорії