Бізнес ідеї з Чехії в нашій країні приживаються досить легко, навіть не дивлячись на те, що європейський бізнес істотно відрізняється від вітчизняного. Найбільш істотна відмінність чеського бізнесу - це те, що для старту підприємницької діяльності не потрібно витрачати сили, а мінімальний розмір статутного капіталу становить всього одну крону. Для того щоб зареєструвати підприємницьку діяльність досить оформити необхідні папери в нотаріуса і подати заявку в Торговий суд. Потрібно сказати, що в Чехії найбільш поширений бізнес - сімейний. Тобто чехи вважають за краще працювати сім'ями і не прагнути до того, щоб малий бізнес з часом перетворився великий. Вони працюють тільки для того, щоб вистачало на безбідне життя. Про те, в яких видах бізнесу наші співвітчизники можуть досягти успіху сьогодні ми розповімо в огляді.

Top-5 Бізнес ідей з Чехії

Відкриття салону краси, фітнес-центру або тренажерного залу

Ми об'єднали ці три види бізнесу, оскільки у них практично ідентичні методи адміністрування. Можна придбати готовий працюючий бізнес, в цьому випадку вам не потрібно буде вкладати гроші в рекламну кампанію і займатися розкручуванням свого закладу. Єдиною складністю такого кроку є те, що необхідно перевірити всі річні бухгалтерські звіти за останні роки, щоб переконатися в тому, що бізнес дійсно прибутковий.

Також можна орендувати приміщення (бажано в торговому центрі або в жвавих місцях міста). Наприклад, фітнес-центр або тренажерний зал бажано відкривати або в торговому центрі, або на території спального району.

Таким способом можна збільшити кількість клієнтів, які бажають займатися спортом біля будинку. Якщо у вас немає великого початкового капіталу, рекомендуємо відкрити або купити невеликий об'єкт сімейного типу. На відміну від нашої країни, не радимо вам наймати персонал, оскільки в Чехії немає дешевої робочої сили, тому практично весь прибуток доведеться віддавати найнятому персоналу в якості оплати праці. В такому закладі рекомендується працювати самостійно.

Якщо ж стартовий капітал дозволяє, можна придбати або відкрити великий салон (клуб). Такий заклад передбачає надання додаткових послуг, наприклад, бар з напоями та легкими закусками, басейн тощо Для таких закладів рекомендується не тільки самостійна робота, а й наймання стороннього персоналу.

Розглядаючи різні бізнес ідеї в Чехії, ви можете зіткнутися з поняттям «відступні». Вони являють собою суму, яку необхідно заплатити за устаткування, рекламу і постійних клієнтів. При продажу працюючого бізнесу ви зможете попросити таку ж або іншу суму грошей з нового власника бізнесу.

Відкриття магазину або кіоску

Не варто відмовлятися від найбільш простих бізнес ідей з Чехії - відкриття точки з продажу чого-небудь. У більшості випадків такий бізнес не потребує ліцензування, професійної підготовки та серйозних стартових вкладень.

Варіанти бізнесу:

Якщо ваш стартовий капітал обмежений 5 тисячами USD, ви можете орендувати кіоск з продажу свіжих газет. Прибуток від такого бізнесу великим не назвеш - від 500 до 800 USD, але вам не обов'язково знати мову, а також дбати про те, де купувати періодику - її привозять. Також можна працювати таксистом, але для цього необхідно отримати спеціальну ліцензію.

Третім варіантом є торгівля б/в автомобілями з західноєвропейських країн. Якщо ваш стартовий капітал обмежений 10 тисячами USD, ви можете придбати ларьок або кіоск в жвавому районі міста, що дозволить отримувати прибуток в 2-3 рази більше, ніж в першому варіанті. Також можна орендувати ресторан, магазин або паб. Прибуток становитиме 1-2 тисячі USD, його розмір залежить від атмосфери в закладі і якості їжі / напоїв. Третім варіантом є відкриття ріелторської компанії для чехів і гостей країни. В цьому випадку необхідно найняти працівника з чеським громадянством.

Компанія з експорту товарів

Товар з Чехії славиться своєю досить високою якістю при порівняно невисокій ціні. Природно, що країн пострадянського простору такі товари прийнято вважати «елітними», тому багато грошей на експорті заробити не вдасться. Набагато комфортніше експортувати чеську продукцію в країни Західної Європи, оскільки в порівнянні з «рідними» вони є більш дешевими, при одному і тому ж рівні якості.

Для того щоб торгувати чеськими товарами в межах Європейського союзу спеціальні дозвільні документи не потрібні. Досить тільки знайти оптових покупців і розібратися з логістикою. Найбільш популярними напрямками для експорту є Німеччина та Словаччина. Також добре купують чеські товари в Італії і Франції.

Компанія з імпорту товарів

Кожному потенційному бізнесменові, який обмірковує бізнес-план по введенню товарів в Чехію, необхідно знати такі особливості чеської економіки:

Збалансованість ринку і наповненість великими іноземними компаніями-імпортерами. Проникнути на ринок можна тільки за умови пропозиції більш лояльних цін і лояльних умов. Населення держави складає трохи більше 10 млн чоловік, тому «сильно розігнатися» не вийде.

Правда, якщо у вас є дозвіл на ввезення товару в країну, це дозвіл поширюється також і на країни східноєвропейської групи вільної торгівлі (сюди крім чехів входять словаки, поляки, угорці та словенці). З населенням цих країн експортний потенціал збільшується приблизно в 6-7 разів.

Торгівля нерухомістю

Досить ефективно займатися продажем нерухомості. Причому застосування цієї бізнес ідеї в Чехії в рівній мірі вигідно як для комерційної, так і для житлової нерухомості. Як було написано вище, в компанію необхідно прийняти мінімум одного співробітника з чеським громадянством. Для роботи на цьому терені вам не знадобиться ліцензія, спеціальна професійна підготовка і великі капіталовкладення.

cat-img

Категорії