Бізнес ідеї в райцентрі рекомендуємо починати обмірковувати з визначення його особливостей. Тобто чи є він туристичним містечком, курортним центром або просто адміністративним центром району.

Про величину райцентрів говорити не доводиться, але в більшості випадків вони являють собою містечка, з кількістю населення від 10 до 50 тисяч осіб. Більше про райцентр може розповісти його економічний стан. До нього необхідно віднести, в першу чергу, рівень добробуту місцевих жителів, оскільки в невеликих містах, як правило, з роботою великі проблеми.

Якщо район індустріальний, то добробут жителів адміністративного центру найчастіше залежить від єдиного містоутворюючого підприємства.

Найлегше організувати бізнес для курортного містечка. Проте, актуальні бізнес ідеї в райцентрі все ж мають місце, про них і розповімо в огляді.

ТОП-5 успішних бізнес ідей в райцентрі

Організація клінінгової компанії

Оскільки на вулиці XXI століття, то і клінінгову компанію радимо відкривати з оформленням замовлень через онлайн-додаток, подібно замовленню таксі від агрегатора. Завдяки такому способу оформлення заявки замовник економить свій час, оскільки один раз заповнивши форму, його контактні дані та адреса будуть збережені в базі компанії.

Крім того, це дозволить клієнтам здійснювати більш тісний зворотний зв'язок з офісом, оцінюючи якість послуг, а також залишаючи побажання клінерам, вказуючи місця, які необхідно прибирати з особливою акуратністю, або ж місця, до яких не потрібно підходити.

Крім того, клієнт буде повідомлений про початок прибирання, часу надання послуги і т.д.

Клінінг більш поширений у великих містах, але вже зараз активно просувається в міста периферії, а впровадження мобільних додатків дозволить не тільки оптимізувати роботу компанії, але і здешевити послугу, за рахунок того, що компанія не буде мати потребу в послугах колл-центру.

Запуск магазину для молоді

Ми не будемо говорити про круту новизну бізнес ідеї в райцентрі по відкриттю магазину, оскільки ідея дійсно не нова. Та й старт бізнесу в високо конкурентному оточенні пов'язаний з сильними ризиками. Для того щоб освоїтися на новому місці і не стати «одним з», необхідна добре продумана концепція, що відрізняється від того, що можна зустріти в райцентрах на кожному кроці.

Наприклад, інтерес певної категорії покупців можна привернути асортиментом товару. Це не повинен бути товар для всіх вікових груп. Найбільш частими покупцями усіляких «дрібничок» є молодь. Отже, необхідно підбирати асортимент не з точки зору практичності, а з точки зору популярності його у тінейджерів. Чим більш яскравими і оригінальними будуть товари, тим більше приходів в магазин буде трансформуватися в покупку.

У такому магазині не рекомендується організація великого товарного запасу будь-якого товару. Якщо в торговельній точці асортимент не буде змінюватися, він скоро набридне. Більш того, конкуренти запозичать оригінальну ідею і, можливо, стануть успішнішими вас.

Тільки регулярна зміна асортименту, розміщення новинок на полицях, дозволять зробити бізнес високоприбутковим. Підняти відвідуваність магазину і його оборот можна створенням групи магазину в соціальних мережах. Тут молоді люди зможуть побачити новинки асортименту, поділитися враженнями про використання тієї чи іншої купленої речі і т.д.

Відкриття сімейного центру активного відпочинку

Чого не вистачає сучасній дитині? Правильно, активного відпочинку, який йому з успіхом замінює екран комп'ютера або ігрової приставки. Не менш відчутним є брак сім'ї, оскільки батьки посилено працюють, щоб дитя змогло вчасно отримати новий смартфон або комп'ютерну іграшку. Саме тому відкриття сімейного центру не стільки бізнес проект, скільки соціально спрямована бізнес ідея, яка дозволить згуртувати сім'ї, дасть їм можливість поспілкуватися в живу, без ультрасучасних гаджетів і девайсів.

Одним з найбільш популярних розваг в такому центрі може стати скелелазіння. При навчанні скелелазіння дитина всебічно розвивається - таким способом можна підвищити його фізичний і моральний рівень, розвинути прагнення до мети, підвищити пластику.

Крім того, дитина починає вчитися логічного мислення і дисципліни. Але не скелелазінням єдиним. Крім скелелазіння, центр можна обладнати батутними кімнату, лазертагами, проводити уроки стрільби з лука, організувати класичний пневмотир тощо.

 Виготовлення зовнішньої реклами

Користь від зовнішньої реклами неможливо переоцінити. Вивіска - це «обличчя». І не важливо магазин це, перукарня, автомийка, студія краси. Нема вивіски - немає клієнта, оскільки клієнт просто не зрозуміє, для чого йому потрібно зайти в безіменне приміщення. Від якості вивіски, а також від її інформативності багато в чому залежить успішність торгової точки, тоді як в «сегменті випадкової покупки» на рішення про те, зайти або не завітати, на 100% впливає фасад магазину і його головна частина - вивіска. Якщо вам вдасться сколотити команду творчих людей, то можна організувати перспективний прибутковий бізнес навіть в райцентрі.

Звичайно, масштаби містечка не дозволять продовжити розвиток, але в цьому випадку бізнес можна масштабувати, залишити виробничу частину і головний офіс на тому ж місці, тоді як відділення для прийому замовлень перемістити в найближче велике місто.

Тир для стрільби з рогатки

Потрібно сказати, що цей заклад після відкриття буде популярним швидше у людей середнього віку, які ще пам'ятають, як майстрували рогатки самостійно. Трохи пізніше в тир потягнуться і молодші люди. У великих містах уже давно оцінили переваги таких проектів, тоді як тир з рогатками в якості бізнес ідеї для райцентру поки недооцінений. Швидше за все це недоробка бізнесменів: їх консерватизм і небажання впроваджувати щось нове, поки воно не випробувано в конкретному місті, як раз і є «гальмом прогресу». Зараз рогатки робити самостійно не потрібно, оскільки на ринку присутні фабричні вироби на різний смак і з різним натягом тятиви. Також придбати можна і «кулі» для зброї. Залишається тільки запустити тир.

cat-img

Категорії