Бізнес ідеї в Баку стосуються в першу чергу малого та мікробізнесу, оскільки для того, щоб стати гравцем великого бізнесу, за словами самих місцевих жителів, потрібно бути як мінімум близьким до родини лідера держави. Та й середній бізнес окупований якщо не далекими родичами, то друзями численного сімейства.

Оскільки малий і мікробізнес не може принести великих прибутків, а Заходу потрібно показувати «відкритість» держави до ведення бізнесу та інвестицій, то в цьому напрямку можна успішно розвиватися, не відчуваючи тиску з боку державних структур.

ТОП-7 бізнес ідеї в Баку

Заробіток на речах hand made

Якщо у вас є хобі, його з успіхом можна трансформувати в отримання прибутку. Наприклад, ви можете займатися виготовленням виробів з дерева, і у вас вже накопичилася велика кількість таких речей. Раніше ви просто роздавали їх друзям в подарунок, але на них можна заробляти цілком пристойні гроші. Жінкам, які захоплюються рукоділлям, також можна добре заробити, продаючи, наприклад, сумочки ручної роботи, вишиті бісером, або зайнятися виготовленням національного одягу азербайджанців. Зараз в світі дуже популярний напрям hand made, тому під словом «продавати» ми не маємо на увазі стояти на ринку зі своїми речами.

Для розміщення своїх товарів можна домовитися з сувенірними крамницями Баку, а також зайнятися інтернет-торгівлею. Причому на перших порах вам не потрібно навіть створювати власний інтернет-магазин. Сьогодні багато хто продає за допомогою соціальних мереж, наприклад, Instagram. Для реалізації цієї бізнес ідеї в Баку вам не знадобиться великий стартовий капітал, досить приблизно 300 USD для покупки інструментів і матеріалів.

Чоловік на годину

Про оригінальність цієї бізнес ідеї в Баку говорити не доводиться, але попит на проведення дрібних ремонтних робіт є завжди. Правда, варто змінити назву послуги, оскільки Азербайджан, все-таки, мусульманська держава, і така назва може трохи «насторожити» місцеве населення. Якщо ви добре розбираєтеся в сантехніці і електричних мережах, чому б не зареєструватися в якості індивідуального підприємця і почати працювати на себе, надаючи дрібні побутові послуги, тим більше, що для закупівлі необхідних інструментів знадобиться всього 500 USD, якщо купувати все з «нуля». Якщо вдома є деякі інструменти, сума може суттєво зменшитися. Для того щоб отримати перших клієнтів, варто розрекламувати себе через соціальні мережі в групах, але не соромтеся і класичної реклами - оголошення на рекламних щитах біля під'їздів і т.д. У міру того як ваш бізнес буде набирати обертів, можна буде наймати додатковий персонал, оскільки самостійно впоратися з роботами вже не вдасться. Після того як у вас почне працювати більше 5 осіб, радимо сконцентруватися тільки на підприємницькій діяльності, оскільки з цього часу бізнес потрібно контролювати, а не брати участь у фізичній роботі.

Консалтингові послуги

Під цим напрямком ми розуміємо відразу кілька сфер. Якщо ви володієте іноземними мовами, є професіоналом в будь-якій затребуваній області або можете навчити чогось, у чому достатнім досвідом володієте тільки ви, чому б не зайнятися таким бізнесом.

Репетиторство

Ця сфера послуг давно знайома практично всім нашим співгромадянам, а багато хто з нас користувалися послугами репетиторів для того щоб підготуватися до вступу до ВНЗ чи просто «підтягнути» якийсь із предметів в школі, тому розповідати про особливості надання послуги не потрібно. Щоб про вас дізналися, рекомендуємо зареєструватися в соціальних мережах, і пропонувати послуги репетиторства в підліткових та молодіжних групах.

Аутсорсингові послуги

Оскільки сьогодні в світі тренд на скорочення штатного персоналу компаній, то попит на надання таких послуг, в тому числі і в Азербайджані, дуже високий. Для використання цієї бізнес ідеї в Баку необхідно бути професіоналом в одній з областей, корисних бізнесу. Наприклад, ви можете надавати послуги бухгалтера, юрисконсульта, веб-дизайнера і т.д.

 Тренер йоги

Не варто забувати про те, що здоровий спосіб життя також є мейнстрімом, тому безліч бакинців шукають можливість зайнятися спортом. Звичайно часто вони звертаються в фітнес-центри, але після робочого дня хочеться розслабитися, а не займатися на тренажерах. Саме для таких людей йога - відмінний вихід, адже так можна тренувати тіло, розслабляючись і заспокоюючись. Правда, для того щоб надавати подібні послуги, ви повинні бути професіоналом, кількох занять для того щоб самому стати тренером точно не вистачить.

Не варто думати, що для організації студії йоги вам необхідно орендувати приміщення і зробити відповідний дизайн. Почати можна з віртуальної студії і надавати послуги через інтернет.

Торгівля

Багато жителів столиці прагнуть до здорового харчування, але в Баку відчувається гостра нестача натуральних продуктів, вирощених класичним способом без використання хімікатів. Ви можете стати посередником між фермерськими господарствами і столичними жителями. Для цього необхідно домовитися з фермерами про закупівлю товарів, організувати сайт, на якому покупці залишали б заявки на ту чи іншу продукцію, розміщену на ресурсі. Від вас вимагається закупівля потрібного товару і адресна розвозка замовникам. Для того щоб зайнятися цим бізнесом, великих вкладень не потрібно. Потрібно мати власний автомобіль, бажано підвищеної прохідності, а також гроші для створення красивого інтернет-магазину. На перших порах вам також доведеться рекламувати себе в соціальних мережах (вибирайте групи і спільноти Баку). Чим більше соціальних мереж і груп ви охопите, тим швидше ваш бізнес стане отримувати прибуток. Надалі реклама вам не знадобиться, оскільки, якщо ви будете поставляти якісну продукцію за розумною ціною, вас буде рекламувати «сарафанне радіо».

cat-img

Категорії