Бізнес ідеї для Центральної Азії наших співгромадян раніше майже не цікавили, оскільки авторитарні уряди більшості держав не давали можливості розвиватися приватному сектору комерції, якщо тільки власник бізнесу не пов'язаний з сім'єю лідера країн.

Але, на щастя, часи змінюються, і центральноазіатські держави стають все більш привабливими з інвестиційної точки зору. У безлічі країн проводяться економічні форуми, а уряд займається активною підтримкою стартапів. Ми постаралися підібрати саме ті бізнес ідеї, які буквально приречені на успіх у Середній Азії.

TOP-5 Бізнес ідей для Центральної Азії

Заробіток в Instagram і YouTube

Як свідчить досвід, успішний бізнес проект реально побудувати, використовуючи виключно Instagram і Youtube. Про те, як заробити, можна дізнатися з інтернету, оскільки тревел- і фудблогери, а також інфлюенсери дуже часто діляться досвідом отримання заробітку через ці електронні ресурси. Правда, для того щоб домогтися успіху, необхідний професійний підхід до питання: необхідно створювати барвистий корисний контент, наймати досвідчених і талановитих фотохудожників, грамотно оформляти викладені дані, вибирати привабливі концепції і, по можливості, не повторюватися. Заробіток інфлюенсера, що має від 0,5 тисячі до 5 тисяч підписчиків за публікацію вдеороліка в Youtube становить, в середньому, трохи більше 300 USD. Якщо ж взяти інфлюенсера з кількістю передплатників від 30 000 до 500 000, то за публікацію відеоролика він отримає трохи менше 800 USD.

Заробіток інфлюенсера в Instagram також досить високий. Не дуже популярний блогер за публікацію відеоролика тут захоче 115 USD, опублікувавши пост з картинкою, отримає 100 USD, за історію - 45 USD. Більш популярний блогер, у якого 30-500 тисяч передплатників, публікуючи відеоролик тут, отримає трохи менше 800 USD, 500 за пост з картинкою і більше 200 USD за історію.

Але не дуже захоплюйтеся викладеними цифрами. Для того щоб набрати велику кількість передплатників, необхідно, щоб матеріал, який ви збираєтеся публікувати, був цікавий як можна більшому колу користувачів. У Середній Азії ця ніша ще не сильно «окупована» блогерами, тому стати успішним може кожен, у кого є наполегливість і творче мислення.

Заробіток на відкритті фреш бару

Здорове харчування сьогодні в мейнстрімі, причому мода на нього докотилась навіть до консервативної Середньої Азії. Але це й не дивно, адже кожному цікаво бути здоровим, красивим, молодим і струнким. Саме тому попит на такі заклади зростає з року в рік і ставити під сумнів успішність цієї бізнес ідеї з Азії не варто. Відповідно до статистики, кількість фреш барів в світі з 2017 року подвоїлося, і темпи збільшення їх кількості тільки збільшуються. Варто сказати, що відкриття такого закладу обійдеться не дорожче, ніж відкриття класичного бару. Але, якщо класичних закладів в Середній Азії досить, то тих, де подають смузі і свіжі соки, а також здорову і смачну їжу, дійсно дуже не вистачає. Природно, що відразу очікувати великого прибутку не варто, оскільки кількість тих, хто піклується про своє здоров'я, збільшується поступово, але, як кажуть: «Апетит приходить під час їжі», тому відкриття фреш-бару тільки прискорить процес трансформації.

Відкриття перукарні для домашніх улюбленців

Ставлення до тварин поступово змінюється не тільки в нашій країні, але і в країнах центральноазіатського регіону. Люди поступово починають розуміти, що їх домашня тварина - це не просто охорона присадибної території або ловець мишей, але і повноцінний член сім'ї, якому також потрібна гарна зачіска і доглянутий вигляд. Варто сказати, що в перукарні для тварин є не тільки естетична потреба, але й суто практична. Наприклад, стрижка пазурів для кішки дозволить зберегти в будинку м'які меблі, а чистка зубів собаки дозволить позбутися від паразитів і бактерій в мікрофлорі ротової порожнини пса, після чого з ним більш безпечно грати дитині.

Відкриття лавки з продажу якісних косметичних засобів

Незважаючи на те, що в Середній Азії знаходяться тільки ісламські країни, в більшості своїй в них не сповідують фундаменталізм, через що жінки тут наділені правами і можуть показувати своє обличчя, а не приховувати його від оточуючих. А як же вони зможуть показати обличчя, якщо воно не нафарбоване?

Саме тому магазини б'юті-індустрії користуються величезним попитом у місцевої прекрасної статі. Варто сказати, що жінки в Середній Азії звикли витрачати на якісні косметичні засоби набагато більше грошей, ніж європейки. Проте в середньоазіатських країнах подібні магазини хорошої косметики можна побачити тільки в центрі столиць. На периферії, навіть у великих містах таких торгових точок немає. Тому потрібно вже зараз приступати до втілення бізнес ідеї для Центральної Азії в життя, оскільки «святе місце порожнім не буває» і вже незабаром цей недолік буде усунений.

В асортимент магазину, за словами тих, у кого вже є подібна торгова точка, необхідно включити професійну, натуральну, елітну, декоративну, брендову і крафтову косметику, а також косметичні засоби ручної роботи і лікувальну косметику.

Відкриття школи офіціантів

Цей сегмент бізнесу в Середній Азії практично не розвинений. Для ресторанів люкс-класу власники закладів відправляють своїх підлеглих вчитися за кордон. Вони згодні вкладати кошти в те, щоб їх персонал міг навчатися, не виїжджаючи з країни, тому, якщо ви володієте досвідом в цій сфері, потрібно починати прямо зараз, не відкладаючи. Головне - це бути професіоналом самому і привезти в обрану країну Центральної Азії фахівців, з високим рівнем володіння цим мистецтвом. Наприклад, країни мають велику потребу барменів, які володіють мистецтвом фрістайлу, а також в сомельє, що прекрасно розбираються у винах і їх відповідності певним стравам меню ресторанів.

cat-img

Категорії