Бізнес ідеї для Єгипту, країни мало не з самим багатим історичним минулим, а також з всесвітньовідомими курортами Хургада і Шарм-ель-Шейх, пов'язані, в основному з туристичною сферою та сферою обслуговування. Але це аж ніяк не означає, що в цій північноафриканській країні можна реалізувати себе виключно в цих галузях. В огляді ми розповімо про те, які сьогодні цікаві можливості для побудови власного бізнесу надає Єгипет.

Бізнес ідеї для Єгипту

1. Організація подорожей та турів

Як вже було написано, туризм є основною статтею доходу держави, адже прибуток від туристичної сфери перевищує 10 мільярдів USD в рік. Природно, що будь-яка підприємницька діяльність, побудована в навколотуристичній сфері приречена на успіх навіть в умовах кризи і відтоку туристів, пов'язаного з пандемією COVID 19.

Отже, почнемо огляд зі створення приватної компанії з організації подорожей і турів. Для цього необхідно отримати ліцензію, яка видається урядом республіки. Але це далеко не все. Щоб відкрити туристичне агентство вам необхідно домовитися з транспортними компаніями, щоб забезпечити агентство туристичним транспортом, гідами (бажано місцевими, але з відмінним знанням історії держави, звичаїв і традицій, а також знанням декількох іноземних мов).

Також необхідно налагодити відносини з адміністраціями готелів і туристичних комплексів. Якщо ви збираєтеся залучати іноземних туристів виключно через інтернет, вам потрібно розробити яскравий сайт на декількох міжнародних мовах з докладним описом турів, а також якісними фотографіями. Такий підхід дозволяє уникнути великих витрат на рекламу (необхідно рекламувати виключно сайт в інтернеті і соціальних мережах). Але не варто чекати того, що агентство відразу ж отримає більшу популярність. Домовлятися з іноземними туристичними операторами новачкові не варто, оскільки вони звикли працювати з досвідченими агентствами. Краще просувати свою фірму через відкриття офісів в аеропортах, і залучати туристів-одинаків або групи туристів, які відвідують країну без туристичної путівки «дикунами», як кажуть у нас.

2. Послуга з продажу та обслуговування медичної техніки

Для того щоб переконатися в актуальності цієї бізнес ідеї для Єгипту, необхідно мати досить великий стартовий капітал для покупки устаткування у виробників. Медичний сектор є одним з найбільш швидкозростаючих в країні, а це означає, що галузь потребує медичних апаратів. Саме зараз можна досягти успіху, відкривши компанію з імпорту, продажу і сервісу медичного обладнання. Щоб не шукати сервісних фахівців в самій країні, оскільки їх тут дійсно небагато, варто зайнятися пошуками персоналу у нас, оскільки у нас сьогодні недоліку безробітних висококласних інженерів не спостерігається. Всі компанії-виробники медичної техніки з радістю навчать фахівця особливостям обслуговування своїх апаратів.

Поки сервісні фахівці будуть навчатися, вам варто подбати про наймання торгового персоналу з досвідом укладання угод в арабських країнах. Не потрібно «тягнути» геніїв маркетингу і продажів з нашої країни, якщо вони не знайомі з особливостями торгівлі на Сході. Справа в тому, що наші світи дуже різні, і той, хто був успішним у нас, не завжди доб'ється успіху в арабській країні. Варто пошукати співробітників з Європи, які працюють і живуть тут. Вони знайомі з культурою і можуть багато чому навчити наших співгромадян, яких можна взяти, для початку, на нижчі торгові посади.

3. Поставки вугілля

Цей бізнес підійде тим, хто не має ніяких технічних навичок. Полягає він у тому, щоб стати однією з ланок ланцюга поставки вугілля. Головне, що необхідно - це співпраця з достатнім числом точок кінцевої реалізації вугілля. Повірте, досить важко переконати місцевих змінити постачальника, тому на перших етапах необхідні пропозиції пільгових умов покупки. Також необхідний транспорт, щоб розвозити вугілля з морських портів або з/д станцій до точок реалізації. Якщо планується обслуговування великої кількості точок продажу вугілля, варто подумати про організацію сховища десь в центрі району, який ви збираєтеся обслуговувати.

4. Бізнес на зернових

Незважаючи на те, що в країні досить мало орних земель, оскільки долина Нілу зі сторін оточена пустелею, вирощування зернових є тут досить вигідною підприємницькою діяльністю. Країна не експортує зерно, оскільки практично весь урожай злаків сама ж і споживає - злаки є основою раціону 80% жителів держави. Тобто вам не потрібно обтяжувати себе пошуком каналів експорту врожаю за кордон, оскільки все у вас викуплять місцеві ділки. Якщо ж дозволяє капітал, радимо побудувати зерносховище, оскільки взимку товар дорожчає в ціні мінімум в 2 рази.

5. Rent a car

Тепер обговоримо актуальність ще однієї бізнес ідеї для Єгипту - оренди автомобілів. Цей бізнес також вважається високоприбутковим, оскільки є частиною навколотуристичної сфери. Більшість місцевих не можуть дозволити собі орендувати автомобіль, а ось туристи - завжди будь ласка. Якщо ви задумалися про заснування подібного агентства, радимо відкривати бізнес в столиці або в Олександрії. Також непогану прибутковість обіцяє відкриття бізнесу в курортних містах. Правда, тут все трошки складніше, оскільки готелі часто володіють власними автопарками, які здаються в оренду свої авто. Якщо грошей не багато, в бізнесі, для початку, можна задіяти два або три автомобілі. Бажано, щоб це були надійні і комфортні позашляховики японського виробництва. При хорошому маркетингу і гнучкій ціновій політиці, ви зможете розраховувати на розширення. Створити компанію, що має офіс в кожному туристичному куточку Єгипту можна через 5-6 років.

До речі, якщо у вас в парку буде кілька бувалих стареньких авто, це розширить коло клієнтів, оскільки такі автомобілі орендує місцевий «середній клас». У них це є своєрідною традицією.

cat-img

Категорії