Бізнес ідеї в Молдові пов'язані, в першу чергу, з сільськогосподарською продукцією. І це не дивно, оскільки Молдова ще з радянських часів славилася своїми винами, а також фруктами і овочами. Причиною успішності сільськогосподарських продуктів є сприятливий клімат, а також унікальні ґрунти. На думку експертів, найбільш актуальним бізнесом в країні зараз буде той, який орієнтований на експорт в країни Європейського союзу, оскільки російський ринок стає все більш закритим для молдавських товарів.

Бізнес ідеї в Молдові

1.      Вирощування ароматичних і лікарських рослин

На сьогоднішній день зарубіжний ринок демонструє гостру нестачу в цих рослинах, в той час як в країні є все для їх вирощування: від сприятливих кліматичних умов і ґрунту до досвіду в їх культивуванні. В країні постійно знаходиться понад 300 видів лікарських і ароматичних рослин, причому ростуть вони тут і без втручання сільського господарства.

Все, що потрібно підприємцю - це перетворити природний ріст рослин в промислове вирощування. Благо, сільськогосподарські площі для цього в країні є в надлишку. Оскільки вирощуванням описуваних культур практично не займаються в широких масштабах, вже за короткий термін можна пройти період окупності і отримати високий прибуток від експорту культур.

Практично всі лікарські і ароматичні культури, які ростуть в Молдові, характеризуються такими перевагами: стійкістю до засух, морозів і опадам; можливістю функціонування господарства за високими еко-стандартами; невеликими початковими інвестиціями для обладнання сховищ і транспортування; великим терміном зберігання готової продукції; зростаючим експортним потенціалом; високою вартістю основного і переробленого продукту в порівнянні з іншими сільськогосподарськими культурами.

2. Виготовлення екологічно чистого меду

Сьогодні тільки 76% бджолярів з Молдавії змогли пройти попередню перевірку правильного шляху переходу від стандартного виробництва до екологічного. Щоб мед класифікувався і поставлявся на ринки Європи як екологічно чистий, господарству необхідний відповідний сертифікат ЄС. Це дозволить експортувати продукт за вигіднішою для бджоляра ціною. Для цього необхідно забезпечити відповідне утримання і оновлення бджолиних сімей, розміщення господарства, ветеринарне лікування та т.д. Також бджолярам заборонено використовувати хімікати, користуватися тільки біоорганічними способами лікування бджіл, користуватися іншими методами не використовуючи антибіотики. Крім того, пасічнику необхідно будувати вулики з натурального дерева, пофарбовані біофарбами або парафіном, користуватися виключно біовоском. Додану вартість еко меду оцінюють в 30-50% з кілограма.

3. Вирощування обліпихи

Актуальність цієї бізнес ідеї в Молдові заснована на дуже високій концентрації вітаміну С в плодах, а також на широкому спектрі інших корисних речовин. Раніше обліпиха в країні виростала тільки в дикому вигляді, але зарубіжний попит призвів до того, що кілька фермерів звернули увагу на культивування цього чагарнику. Потрібно сказати, що обліпиха є досить невибагливим сільськогосподарським чагарником. Вона звична до засух, практично не страждає від комах-шкідників і хвороб, а також не вибаглива до грунтів. Початкові вкладення для придбання культурних молодих кущів обліпихи складають близько 1600 USD на гектар (можна менше, якщо купувати у вітчизняних фермерів). Висока вартість ягід обумовлена ​​високою собівартістю: ягоди дуже нелегко зібрати. Механічні способи збору незастосовні, а ручної часто супроводжується травмами у працівників, оскільки у чагарнику дуже гострі і тверді шипи.

4. Вирощування грибів Шиитаке

Шиитаке вважають грибом довголіття. Він багатий мікро-і макроелементами, містить полісахариди, вітаміни, а також біологічно активні сполуки, активно використовуються у фармакології. Щоб організувати субстрат для вирощування гриба, великих вкладень не потрібно. Він росте на дешевому широкодоступному грунті, що складається їз різних лісових і с/г відходів.

Культивувати гриби гранично просто і доступно як для малих, так і для великих промислових обсягів. Шиитаке відрізняються високими смаковими і поживними властивостями. Вони придатні до варіння, смаження, сушіння, сублімації, маринування, виготовлення екстрактів і настоянок. Ще однією корисною властивістю шиитаке, що забезпечує високий експортний потенціал продукту, є відсутність втрати властивостей при тривалому зберіганні і транспортуванні. Медичні препарати, виготовлені з шиитаке, характеризуються відсутністю токсичності і побічних ефектів. Субстрат для вирощування грибів можна виготовляти з природних відходів сільського господарства шляхом природної ферментації, що надзвичайно важливо для європейського ринку, який переорієнтований на вживання виключно екологічно чистих продуктів.

5. Виготовлення продуктів з виноградних кісточок (масла, борошна)

Перспективність цієї бізнес ідеї в Молдові обгрунтована тим, що все масло, вироблене на експериментальній установці, експортується до Євросоюзу, причому попит на нього там такий, що ринок ще довго буде далекий від насичення, а переробкою виноградних насіння в країні займаються сьогодні тільки наукові діячі. Для того щоб витягти насіння винограду з вичавок використовується спеціально розроблена технологія. Насіння в подальшому переробляється в масло і виноградний порошок, які використовуються в хлібопекарстві і кондитерських. Виноградну олію бутилюють і реалізують як косметичний засіб або в якості добавки в кулінарії.

Поки обладнання для отримання виноградного масла є тільки в одному місці - Інституті електроніки і нанотехнологій, але наукові діячі вже заявляють про швидку сертифікацію і початок продажу пристроїв (ліній сушіння, сепарації, пресів і т.д.). Поки був проданий всього один пробний комплект на завод в Україні. Це означає, що ніша з виробництва олії з насіння винограду практично порожня (якщо не враховувати експериментальне виробництво в інституті).

cat-img

Категорії