Бізнес ідеї в Литві, не дивлячись на те що держава невелика за розмірами, надзвичайно перспективні і цікаві. Завдяки хорошій податковій системі і лояльному ставленню державних структур тут кожен починаючий підприємець може швидко домогтися успіху.

У матеріалі ми розповімо про те, якими видами бізнесу варто зайнятися в цій прибалтійській країні, щоб отримати хороший прибуток і мінімізувати ризики неуспіху.

Бізнес ідеї в Литві

Інновації і IT

До цієї категорії можна віднести підприємницьку діяльність, пов'язану з впровадженням різних інновацій, розробкою програм та програмного забезпечення, роботу над створенням і встановленням обладнання для отримання альтернативних видів енергії і т.д.

Переваги роботи в цьому бізнесі:

 • відсутність дефіциту недорогої робочої сили;
 • приваблива система оподаткування;
 • велика кількість кваліфікованого персоналу;
 • сприяння Європейського союзу;
 • сприяння з боку уряду держави;
 • Організація великої кількості наукових хабів і технопарків.

 

Недоліки бізнесу:

 • для того щоб стати успішним підприємцем, необхідно дуже глибоко розбиратися в обраній галузі, без знання специфічних нюансів і деталей ваш бізнес ризикує не вийти на рівень окупності;
 • важко утримати талановитих і кваліфікованих співробітників в сфері інформаційних технологій на одному робочому місці, незважаючи на забезпечення соціальної підтримки, високих відпускних і т.д.

2. Робота в деревообробній промисловості

Незважаючи на досить жорстку конкуренцію в цій галузі, для нових підприємців тут також знайдеться місце. Справа в тому, що держава має достатню кількість деревних ресурсів. Меблі з натурального дерева дуже затребувані в країнах Європейського союзу. В самій Литві ринок ще далекий від того, щоб попит на товари з натуральної деревини зрівнявся з пропозицією. Крім того, литовські меблі користуються попитом у багатьох країнах колишнього СРСР. Тобто ринок збуту є, значить потрібно організувати виробництво.

Переваги:

 • великий ринок збуту, який не обмежений тільки територією Литви;
 • недорога малокваліфікована робоча сила;
 • відносно невеликі стартові вкладення.

Недоліки:

 • для забезпечення успіху, необхідно виробляти меблі з оригінальним дизайном і в великому асортименті;
 • необхідність забезпечення високої якості;
 • досить важко найняти талановитих дизайнерів з адекватними запитами в оплаті праці.

3. Організація вантажоперевезень / логістика

Ефективність цієї бізнес ідеї в Литві  - у вдалому географічному положенні держави. Державу можна назвати своєрідними «воротами» між країнами Центральної та Східної Європи. Підприємець, який вирішив зайнятися вантажоперевезеннями в Литві повинен отримати відповідну ліцензію на право ведення підприємницької діяльності. Ця ліцензія дає йому право займатися бізнесом не тільки на території держави, а й на території всіх держав-членів Шенгенської зони. Природно, що це істотно розширює його можливості і скорочує термін окупності.

4. Будівельна компанія

Оскільки в країні активно ведеться будівництво, то відкриття такого бізнесу в країні можна назвати одним з найбільш перспективних вкладень фінансових коштів. Не будемо забувати і про те, що власник литовської будівельної компанії не обмежений тільки територією Литви. Він може працювати по всій території Євросоюзу. Це, в свою чергу, серйозно розширює можливості для розвитку бізнесу і відкриття філій своєї компанії в подальшому.

Ще однією перевагою відкриття будівельної компанії є те, що громадяни Євросоюзу все більше прагнуть до проживання в пасивних «розумних будинках». Це будинки, які не тільки управляються через центральний пункт управління, як було раніше. Нинішня концепція передбачає розумне планування житла, а також повну незалежність від зовнішніх джерел енергії (пасивність будинку).

Природно, що переобладнати стару споруду у відповідності з усіма інноваційними ідеями в кілька разів дорожче, аніж можна знести її і побудувати нову. Кому ж зайнятися цими процесами, а то й будівельної компанії?

Переваги:

 • величезний ринок збуту;
 • відсутність нестачі в недорогому некваліфікованому персоналі або персоналі з невисоким рівнем кваліфікації;
 • можливість найму персоналу з країн СНД;
 • сприяння з боку Європейського союзу; сприяння з боку державних органів Литви.

Недоліки:

 • необхідні глибокі знання у сфері сучасних будівельних технологій і матеріалів;
 • дефіцит висококваліфікованого персоналу для обладнання системи «розумний дім»;
 • висока оплата праці висококваліфікованих фахівців.

5. Сільське господарство

Перспективність цієї бізнес ідеї в Литві також не можна скидати з рахунків. Насправді сільськогосподарський сектор є однією з найбільш стрімко розвиваючих сфер економіки держави. Причому разом з розвитком, країна стрімко переходить від класичного сільського господарства до використання екологічних технологій і відмови від використання хімічних добрив у вирощуванні сільськогосподарських культур і розведенні худоби. Завдяки цьому левова частка сільськогосподарської продукції Литви експортується, причому експортується не тільки на ринки країн Європейського союзу, а й на ринки інших розвинених країн світу. Компанії, що працюють в галузі сільського господарства, можуть розраховувати на всебічну допомогу і підтримку з боку державних структур Литви. Також суттєва підтримка здійснюється з боку уряду Європейського союзу за допомогою відповідних структурних фондів ЄС.

Окремо хочеться згадати про те, що сільськогосподарська компанія, яка сконцентрується на вирощуванні та відродження лісів, також може розраховувати на досить істотну допомогу з боку Європейського союзу.

cat-img

Категорії