• MFLOW
  • Ідеї
  • Блог
  • Цифровий маркетинг. 2018-2020 – прогноз розвитку

Цифровий маркетинг є чи не найбільш гнучкою зі сфер бізнесу, яку можна повноцінно виділяти в окрему галузь чи індустрію. Якщо ще недавно при виробництві продукції головними чинниками були нові технології та зменшення собівартості, то сьогодні продажі напряму залежать виключно від маркетингу.

Діджитал це цифровий

Нова галузь маркетингу – цифровий маркетинг. Розглянемо основні тенденції його розвитку у 2018 році

Відеореклама

Незважаючи на поточну цінність текстової реклами, в маркетингу більше концентруються на привернення уваги. Онлайн-відео є відмінним способом зробити щось, що відрізняється від масового потоку. Як позитивний приклад можна запропонувати ролик, знятий компанією Thomson Reuters, який розбурхав конференцію ONESOURSE. Реклама за короткий час зібрала понад 200 тисяч переглядів.

Популярність онлайн відео зростає мегашвидкими темпами. Згідно з даними, опублікованими The Wall Street Journal, в період з 2011 по 2016 рік кількість користувачів збільшилася більш ніж в 10 разів, причому зростання не сповільнюється, а зростає все стрімкіше.

Фахівці кажуть, що популярність онлайн відео в кілька разів перевищує популярність кабельного телебачення у підлітків, тому компанії, які орієнтовані на подальший розвиток і процвітання повинні вже зараз створювати довгострокову маркетингову стратегію з урахуванням відеоресурсу, оскільки сьогоднішні тінейджери вже завтра стануть підприємцями.

Природна реклама – нові методи цифрового маркетингу 2018

Незважаючи на те, що Pop-up відноситься до складу діставучої реклами, вона ще існує, оскільки традиційні банери дратують ще більше.

У поточному році новим і перспективним трендом стала природна (native) реклама, що представляє собою органічно вбудовану в контент рекламу. Під органічністю мається на увазі те, що користувач її прочитає як частину контенту, а, значить, ефективність, у порівнянні з попередніми видами реклами, збільшиться в кілька разів.

Крім того, результати досліджень доводять максимальну ефективність природньої реклами саме на мобільних девайсах, якими все частіше замінюються ноутбуки і класичні ПК.

Природно, що в таких умовах, в цьому році і в наступних, кожен digital маркетолог повинен поміняти фокусування і сконцентруватися на розробці нового типу реклами.

Персоналізований контент

Контент був і залишається центром результативного digital-маркетингу, але на початку поточного року намітилася тенденція розвитку персоналізації для надання ефективного впливу.

Заклик до дії буде максимально ефективним тільки тоді, коли врахований індивідуальний підхід.

Наприклад, онлайн ресурс, призначений для продажу і покупки квитків StubHub, який належить eBay, зробив приріст з продажу на більш ніж 40% відразу після того, як був розроблений персоналізований заклик до дії. Ви вже неодноразово зустрічали рекламу, де в заголовку писало: Оксана, цей товар вже існує в Коломиї, і він створений саме для тебе. Ім'я та місто беруться в автоматизованому режимі засобами соціальних мереж.

Розумна реклама Big data

Big data завжди була частиною реклами, але з розвитком технологій все більше цифрових маркетологів оцінюють незаперечні переваги інсайтів про потенційного клієнта, які були недоступні раніше. За допомогою Big data рекламодавець може з максимальною точністю проаналізувати цільову аудиторію, зменшити витрати на створення і розміщення реклами, оскільки відпадає необхідність вкладати гроші в рекламний продукт, спрямований на того користувача, який його не використовує.

Як приклад, можна навести використання проксіміті-маркетингу. Сервіс визначення місця розташування проксіміті-маркетингу здійснюють відстеження потенційних клієнтів через їх мобільні девайси, після чого сам проксиміті здійснює відправку пропозицій або реклами, які зацікавлять клієнтів.

Не можна забувати про те, що з плином часу перелік можливостей Big data тільки зросте.

За інформацією IDC, ринок Big data вже в кінці поточного року подолає позначку 100 мільярдів доларів США.

Розвиток спільноти

Раніше формування спільнот навколо брендів або продуктів відбувалося наступним чином: організовувалися форуми і передавалися новини між друзями і рідними. В даний час інтернет-користувачами створюється такий обсяг контенту, який може істотно вплинути на стан того чи іншого бренду на ринку. Додати до поточної ситуації лідируючу думку і бренд стане розкрученим.

Другою стратегією є заохочення блогерів, влоггеров і інших лідерів за надання послуг по організації обговорень бренду. Якщо створити «секту свідків бренду», то товару чи послуги може бути забезпечена довготривала популярність, а вкладення в рекламу будуть відпрацьовані.

cat-img

Категорії