Оскільки електронна комерція є найдинамічнішим видом бізнесу, то точних прогнозів про те, чим можна залучити покупця в поточному році, не скаже і Ностардамус.

Правда, ми можемо розглянути найбільш актуальні тренди, грунтуючись на тому, які тенденції спостерігалися в 2017 і на їх основі скласти прогноз на 2018 рік.

Персоналізація

Якщо у покупця склалася позитивна думка про ваш сайт, то він ще не раз буде отоварюватися на ньому. Причому ми не говоримо тільки про вдалі покупки, спеціальні знижки або бонуси. Тут слід розглянути специфічні пільги, надання особливих сервісів, розробка клубних карт. Це все те, що називається однією фразою - «індивідуальний підхід». Відповідно до проведених досліджень, онлайн-споживач віддає перевагу майданчикам, на яких рекомендується продукція саме для нього.

Як це організувати

Почнемо з того, що всі пропозиції, рекомендації та поради необхідно розробляти, проектуючи їх на конкретні потреби покупця, що в даний момент вже не є чимось незвичайним. Для цього необхідний детальний аналіз усього спектру інформації, яка описує вашого цільового покупця (історія покупок, кількість, специфіка, проведення опитувань).

Для максимального полегшення вибору продукту необхідно користуватися інноваційними підходами і новітніми технологіями.

Головна риса інтернет магазину - покупець не контактує з товаром в буквальному сенсі слова. Користуючись спеціальними інструментами аналогів тактильного контакту можна створити відчуття реальності і в інтернет магазині.

Приклади

Наприклад, один з ресурсів з продажу чоловічого одягу здійснює індивідуальний підбір сорочок для кожного клієнта. Ви маєте можливість самостійно вибрати колірну гамму, розміри, тканини, кишені, навіть ґудзики. Після цього магазин вам видає варіанти сорочок, які підходять замовникові по розміру. За інформацією власника, так здійснюється ідеальний підхід.

Ще один інтернет-майданчик користується веб-камерою, щоб покупець зміг підібрати ідеальні окуляри. У цьому магазині він віртуально міряє кожну модель, причому відображення відбувається в форматі 3D. Цим вирішується головна проблема – визначення, чи пасують оправи формі обличчя.

Зараз спостерігається тенденція впровадження в електронну комерцію доповненої реальності, правда до широкого поширення послуги справа поки не дійшла через дорожнечу обладнання, але можна самостійно робити деякі кроки. Наприклад, використовуючи 3D модель квартири, покупець може підібрати меблі або оздоблювальні матеріали, а за допомогою онлайн-калькулятора відразу дізнатися вартість всього підібраного.

Соціальні мережі

Збільшення числа каналів збуту збільшує успішність проекту.
Сьогодні користувач став дуже вимогливим і примхливим - він не бажає довго шукати. Від вибору і до покупки повинні пройти лічені секунди, причому це може бути не тільки сам магазин, але також месенджер, сторінка соціальної мережі, гра в «танки». Якщо інтернет-магазин зможе налагодити багатоканальні продажі, причому з урахуванням зворотного зв'язку, швидкого вирішення складних ситуацій, оформлення замовлень і т.д., то віддача буде швидко відчутною.

На сьогоднішній день розроблено безліч інструментів, за допомогою яких робота інтернет-магазинів може бути багаторазово полегшена. Наприклад, додаток CS-Cart вбудовує веб-ресурс в Фейсбук і блоги в якості віджету.

Поведінковий фактор

Важливо знання і розуміння вашої цільової аудиторії, причому важливість цього збільшується з кожним днем. Класичні способи вивчення покупців ресурсів продажів відомі всім, тому ми не станемо про них розповідати.

В тренді зараз інвестувати в аналіз і обробку даних, за допомогою яких максимально збільшується глибина і ефективність вивчення покупця.

Зі збільшенням числа оброблених факторів, більш точно формується «портрет» потенційного покупця. У свою чергу такий аналіз дозволить більш точно проводити персоналізацію. Із загальної цільової аудиторії можна буде вибирати мікроцільові аудиторії, тоді формування персональної пропозиції взагалі пройде на максимальному рівні.

Застосування чатбот і штучного інтелекту

Використання чатботу спрощує життя, як покупцеві, так і продавцеві, оскільки з їх допомогою замовлення приймаються цілодобово, також цілодобово покупець може дізнатися всю необхідну інформацію про товар.

Якщо раніше чатбот були простими і малофункціональними, то в даний час велика кількість інтернет-магазинів вже перейшли до використання складних програм, які працюють з використанням штучного інтелекту.

Такий віртуальний «друг» зможе розпізнати людську мову, а процес його навчання не зупиняється ніколи. Подібні помічники вже застосовуються eBay в Фейсбук Мессенджер. Вони можуть задати клієнтам навідні запитання і більш точно пропонують продукцію.

Електронна пошта

Використавши електронну пошту, ви отримаєте дуже потужний канал продажів. Головне, це відповідальний підхід до питання. Необхідно персоналізувати розсилку і зробити її цікавою для потенційного покупця, враховуючи його потреби та побажання.

Використання голосового пошуку

Це ще один технологічний тренд, що набирає популярності з кожним днем. Користувачам вже не в новинку використання для своїх потреб помічників Siri і Alexa. Не так давно була представлена ​​Аліса - помічник, розроблений Яндексом. Природно, що голосовий пошук набагато зручніший, а, головне, швидший текстового набору, особливо якщо ви куди-небудь поспішаєте і не можете зупинитися. Це не може залишитися непоміченим власниками інтернет ресурсів продажів.
Фахівці вважають, що вже до початку наступного десятиліття більше 50% всього обсягу онлайн-пошуку буде проводитися з використанням мови.

Відеоконтент

Як можна про нього забути, адже навіть на думку аналітиків саме відеоконтент можна вважати найбільш зручним засобом комунікації покупця і інтернет-магазину. З його допомогою у клієнта складається більш повне розуміння продукту, природно збільшується і конверсія.

У пошукових системах майданчики з відеоконтентом розміщені на більш високих місцях, в Фейсбуці пости з відеоконтентом також піднімаються в стрічці. Згідно зі статистичними даними, використання відеоконтенту піднімає реалізацію на 60-80 відсотків. Не важко здогадатися, що вже в найближчі роки можна очікувати використання відеоконтенту для опису продукції практично всіма інтернет-магазинами.
Якщо ви ще не користуєтеся цими трендами в своїй електронній комерції, варто почати вже зараз.

cat-img

Категорії