Здавалося б, які бізнес ідеї інтернет магазину автозапчастин можна придумати, якщо тема давно відпрацьована і нічого нового внести в неї не вийде? Тим більше, в інтернеті часто можна наштовхнутися на інформацію про те, що магазини автозапчастин (як фізичні, так і онлайн) - справа клопітка і низькоприбуткова, оскільки, криза, велика конкуренція, достаток деталей на авторазборках і інші бла-бла-бла. Проблема в тому, що потрібно впроваджувати нові ідеї для бізнесу.

Інтернет магазин тим і хороший, що його асортимент може не обмежуватися тільки розмірами складу і коштами для придбання нового товару. Але як це пояснити власникам бізнесу, які, найчастіше, застрягли ще в 90-х і не зрушуються з мертвої точки, оскільки думають, що знають про цей бізнес все. Тим часом, ринок з часів 90-х зазнав істотних змін, причому не тільки в навколоавтомобільній сфері. Згадайте хоча б магазини часів СРСР - молочний, хлібний, овочевий і т.д. Сумніваюся, що сьогодні знайдеться тверезомислячий покупець, який помандрує до кожного з цих магазинів, щоб зібрати продуктовий кошик на тиждень, адже набагато легше придбати це в супермаркеті за 1 раз. Та ж ситуація із запчастинами, навіть якщо мова іде про  електронну комерцію.

Якщо людина зайшла на сайт автозапчастин, то, природно, їй потрібна якась деталь, але чому ж не запропонувати покупцю попутно придбати, наприклад, набір інструментів для самостійної установки цієї деталі, або масло? Як же організувати роботу прибуткового інтернет магазину автозапчастин, і яким асортиментом найбільш вигідно «розбавити» запчастини для авто в 2021 році?

Бізнес-ідеї інтернет магазину автозапчастин

1.    Продаж запчастин для старих автомобілів

Якщо ви не полінуйтеся, і погуглите магазини автозапчастин в пошуках, наприклад, карбюратори до пасат 1988 року, то, ми впевнені, знайти його буде ой як не просто. Проте автомобілів тих років на дорогах поки вистачає, а з огляду на кризу, здається вони будуть "радувати" нас веселими вихлопами ще довго. Попит народжує пропозицію, але поки інтернет-продавці не загострили увагу на тому, що продаж автозапчастин для автомобілів, випущених раніше 2000 року,  якось випав з поля зору.

До слова, шедеври вітчизняного автопрому ми в цю категорію вносити не будемо, оскільки вартість запчастин тих років вкрай мала, та й замінити їх можна більш новими зразками, оскільки Жигулі, Волги і Москвичі не сильно змінювалися з роками.

Постачальників для деталей знайти простіше-простого - в гаражних кооперативах є безліч розборок старих машин. Досить тільки домовитися про співпрацю з їх власниками.

2. Продаж автозапчастин до "китайців"

Незважаючи на те, що автомобілі з Піднебесної скоро стануть домінувати на дорогах, про відкриття спеціалізованих автосервісів представники КНР не сильно замислюються (мабуть вважають свої автошедеври одноразовими). Хоча в інтернеті вже з'явилося досить веб-сайтів з продажу запчастин, тому відірвати свій шматок пирога все-таки можна. Тим більше, для цього не варто орендувати складські приміщення. Китайці дуже позитивно ставляться до дропшоппінгу, тому ви можете просто розмістити у себе на сайті асортимент декількох виробників. Ціни вказуються зі своєю націнкою. Якщо покупець захоче придбати ту чи іншу деталь, ви оформляєте замовлення у виробника, а в адресі вказуєте адресу доставки покупцеві.

3. Продаж автоаксесуарів

Оскільки вас не затрудняють розміри полиць і об'єм приміщення, то можна істотно розширити асортимент (в фізичних магазинах він найчастіше обмежений «вонючками», скломийками, парою-трійкою автомастил і незамерзайкою). Якщо ви запропонуєте такий асортимент покупцеві інтернет-магазину, ви навряд чи зможете його здивувати і, тим самим, підняти оборот, оскільки такою продукцією не торгує хіба що ледачий. Максимальні обороти автоаксесуари починають приносити з потеплінням. Ті, що пережили зиму машини часто потребують нових щіток склоочисника, ковпаки для дисків і гумові килимки. З початком літа в асортимент варто додати автоаптечки, домкрати, знаки аварійної зупинки, троси.

Тобто весь той «джентльменський набір», який може стати в нагоді в тривалій подорожі. Не забувайте і про те, що в будь-якому автомагазині (інтернет-магазин не виняток) повинен бути присутнім хороший вибір автокосметики та автохімії різних цінових категорій. Користується попитом електроніка, автотепло, Автопомічник і т.д.

4. Продаж наборів автоінструментів

Багато починаючих власників онлайн-магазинів автозапчастин вважають, що головне - відкрити інтернет-магазин. Ідеї ​​можна почерпнути у тих, хто вже давно «в справі». Але це помилковий шлях. Як ми писали раніше, ринок автозапчастин в нашій країні в більшій мірі тримається на «динозаврах». За фактом, вони не готові переходити на нові технології. Незважаючи на це, ті, хто ризикнув, кажуть, що таке рішення дозволяє компенсувати недолік в покупцях. Під час кризи це дозволяє підвищити прибутковість на 5-10%. Дуже цікаво зараз, в 2021 році, розширити асортимент інтернет магазину автозапчастин продажем наборів інструментів для ремонту авто. Справа в тому, що криза і наступне за ним погіршення платоспроможності населення призвели до того, що все більша кількість автовласників повертаються до забутого з роками самостійного усунення невеликих поломок і навіть поломок середньої складності.

5. Продаж автомастил

Щоб зацікавити покупця універсальністю автомагазину, поряд із запчастинами можна продавати і автомастила. Причому необхідно відразу визначитися з тим, чи будете ви представляти яку-небудь певну марку, або займетеся мультибрендовими продажами. Для того щоб забезпечити прибутковість вкладень в автомастила, їх асортимент повинен становити не менше 50-100 одиниць. У цьому випадку прибуток від їх реалізації може скласти від чверті до половини всього прибутку інтернет-магазину автозапчастин. Продажі і кількість клієнтів можна збільшити введенням близькоавтомобільного асортименту в звичне коло автозапчастин. Якщо для цього не вистачає засобів, або складських площ, можна спробувати дропшоппінг. В цьому випадку вам не потрібно буде закуповувати товар і шукати місце для його складування.

cat-img

Категорії