Бізнес ідеї в Узбекистані досить різноманітні за своєю специфікою. На думку експертів, Узбекистан - це саме та країна, де можлива швидка реалізація власних бізнес-ідей з отриманням хорошого прибутку. Правда, цього можна досягти тільки за умови правильного розподілу вкладень і уважного вивчення особливостей ведення справ. Отже, перед тим як приступати до вибору і реалізації бізнес ідеї 2021 на Узбекистані, необхідно вивчити законодавство держави, подбати про розробку чіткого плану дій, спланувати можливі витрати і прибутковість, вибрати оптимальний варіант адміністрування, а також залучити кваліфікований персонал, який полегшить розуміння різних питань.

Бізнес ідеї в Узбекистані

Перед тим, як приступати до реалізації бізнес ідеї, важливо оцінити внутрішню ринкову ситуацію в обраному сегменті. Такий підхід дуже важливий для того щоб вивчити конкурентів, особливо їх недоліки. В майбутньому це допоможе вам перетворити їх недоліки у власні переваги і не використовувати в бізнесі помилкові шляхи та напрямки. Крім того, необхідне ретельне вивчення обраного продукту і попиту на нього, оскільки, якщо попит перевищує пропозицію, то навіть чудові характеристики того, що ви зможете запропонувати, не забезпечать швидкого зміцнення на ринку. Найчастіше бізнес ідеї для початківців в Узбекистані пов'язані з ресторанним і туристичним бізнесом.

Туристичне агентство

Туристичне агентство в країні можна організувати менш ніж за місяць, якщо бізнес був ретельно розпланований раніше. Необхідне отримання дозвільних документів і оренда приміщення.

Незважаючи на те, що столиця Узбекистану сама по собі є досить гарним містом, Туристичними столицями країни прийнято вважати Самарканд і Бухару. Саме ці два древніх міста, що знаходяться на Шовковому шляху, найбільше приваблюють сюди туристів з усього світу. Для того щоб ваш бізнес був успішним, необхідно, по-перше, підписати контракт з декількома транспортними компаніями, в розташуванні у яких є комфортні туристичні автобуси (від невеликих 15-20 місць до 60 і більше-місцевих лайнерів). Далі потрібно домовитися з готелями в туристичних регіонах країни про проживання власних туристів, а також перехресний маркетинг: ви забезпечуєте проживання власних туристів у них, а вони пропонують тури, організовані вами.

Після цього необхідно створити і розкрутити яскравий сайт з історією країни, фото пам'яток, турами та місцями проживання. Також варто орендувати місця для представництв вашого агентства в аеропортах, з/д вокзалах і автовокзалах столиці та туристичних міст.

Відкриття гостьового будинку

Оскільки кількість туристів, які відвідують Узбекистан зростає з року в рік і в минулому 2021 році впритул наблизилося до позначки в 10 мільйонів в рік, то відкриття гостьових будинків як в столиці, так і в історичних містах Узбекистану не може стати збитковим бізнесом. Багато туристів, які приїжджають в країну, не мають бажання проживати в великому готелі, особливо якщо їх цікавить «зануритися з головою» в місцевий колорит. Також безліч туристів не замовляють готель через те, що це досить затратно, а їм важливіше витратити кошти на духовну їжу. Щоб організувати гостьовий будинок (міні готель), радимо орендувати або побудувати житловий будинок якомога ближче до історичного центру і обладнати його в традиційному узбецькому стилі.

Одяг персоналу також повинен мати хоч кілька національних елементів. Оскільки передбачається відвідування готелю іноземними туристами, бажано, щоб хоча б адміністративний персонал володів кількома мовами, включаючи англійську та арабську. Якщо в готелі буде своя кухня, необхідно найняти кухаря, який спеціалізується на приготуванні національних страв.

Відкриття закладу громадського харчування

Оскільки кількість туристів, які відвідують країну, збільшується з кожним роком, розгляд відкриття ресторану чи кафе з національною специфікою як бізнес ідеї 2021 Узбекистану, є вкрай актуальним. Справа в тому, що самі узбеки вважають за краще відвідування ресторанів і кафе західного типу, тому кількість таких закладів збільшується. У той же час кількість закладів громадського харчування з національною кухнею не задовольняє попит, та й ті, які є, розраховані на національного відвідувача, тобто це заклади «економ-сегменту», де можна попити чаю і з'їсти чебурек. Це кричуща несправедливість, особливо якщо ближче розглянути національну кухню Узбекистану. Незважаючи на те, що узбеки з усіх боків оточені колишніми кочовиками, самі вони з кочівників в осілий народ перетворилися багато тисяч років тому, оскільки оселилися на родючій рівнині, з одного боку обмеженою пустелею, а з іншого - горами.

Незважаючи на те, що узбецькі страви дуже сильно схожі з блюдами інших народностей, які перебувають по сусідству, вони набагато більш вишукані і наповнені ароматами. Якщо планується відкриття закладу узбецької національної кухні, бажано не шукати шеф-кухаря в столиці. Справжні майстри і знавці традицій, що не ввібрали в себе нові віяння, знаходяться в невеликих селищах, або ж в сімейних закладах Самарканду або Бухари.

Освітні (мовні) курси

Незважаючи на те, що туристичний бізнес сьогодні є одним з пріоритетних напрямків розвитку економіки, навчання іноземним мови до сих пір можна віднести до категорії «Бізнес ідей, яких немає в Узбекистані». Населення країни, в більшості своїй, використовують в побуті тільки узбецький мову. Ті, хто постарші, володіють російською, а ось з іншими мовами ситуація набагато складніша. Якщо ви володієте однією або кількома мовами хоча б на розмовному рівні, ви можете відкрити агентство з вивчення мов для початківців. Можна як орендувати приміщення і проводити класичні заняття, так і працювати в режимі онлайн, заощадивши на оренді приміщення.

Підсумки

Це далеко не повний список. Багато бізнес ідеї для малого бізнесу в Узбекистані, такі як: відкриття автосервісу, відкриття шиномонтажу або автозаправної станції досі зберігають актуальність, оскільки попит сильно перевищує пропозицію.

cat-img

Категорії