Ми розібралися в тому як заробити на html5 іграх в 2020 році з вкладенням власних коштів і без нього, розробляючи гри або просто заробляючи на них.

Для того щоб розібратися з поняттям «HTML5-гра», потрібно згадати про маленькі ігри, в які можна грати через браузер. Ці ігри створювалися на Flash. Якщо ж говорити про мобільні гаджети, така технологія для них не підходить, вони просто її не підтримують. Але, з'явилося рішення - HTML5. Ігри, які створюються на ній, універсальні, тобто працюють незалежно від типу пристрою. Це полегшує роботу для авторів, оскільки немає необхідності розробляти окремі версії для різних операційних систем. Зараз все вирішує одна копія. Ігри також непотрібно завантажувати - вони йдуть прямо через браузер. В результаті - розробка продукту значно удешевилась, стало можливим охоплення великої кількості користувачів і т.д.

Способи як заробити на html5 іграх

Не обов'язково бути талановитим програмістом, щоб розробити гру. Досить цікавої ідеї і, для початку, мінімального сценарію. Якщо ідейний натхненник не має досвіду розробки ігор, він може скористатися послугами розробника (в більшості своїй вони, як раз, не є генераторами ідей, але можуть втілити проект в життя). Після закінчення розробки потрібно подумати про те, як на цьому робити гроші.

Для цього підійдуть:

Впровадження внутрішньоігрових покупок

Такі покупки продовжать життя іграшці, тому короткий проект можна перетворити в тривалий і багаторівневий. Сьогодні великій кількості html5-ігр бракує якісної контенту, і навіть відсутня правильна ігрова механіка для закупок. Цей шлях отримання доходу має найвищий потенціал, але, разом з тим, він і найбільш тернистий (справа не в техніці, а в обмірковуванні цікавих ліній багаторівневої гри). Щоб полегшити собі роботу можна запозичити ідеї успішно монетизованих складних ігор, що розробляються com й Zynga.

Купівля ліцензії

Ліцензування - це найсильніший і послідовний спосіб того, як заробити на html5 іграх. Але він може бути використаним лише в разі, якщо гра добре підходить для основної маси використовуваних зараз мобільних пристроїв. Можна створити портал, в якому розміщувати ігри з неексклюзивними ліцензіями. Тобто розробник дає дозвіл на розміщення гри на порталі, а також дозвіл на внесення незначних доповнень і оновлень в неї. Не варто завантажувати суперскладні гри, що не «підуть» на мобільних девайсах середнього рівеня, оскільки вони і коштують дорого, і відсікають велику кількість можливих покупців. Найчастіше вартість такої ліцензії на гру знаходиться в межах від 500 до 1000 USD, але в деяких випадках розробник вимагає не фіксовану одноразову оплату, а відсоток (від 40 до 50) від рекламних прибутків. Це найбільш безпечний метод заробітку, але максимальний дохід від одиночних ігор не перевищує 5-6 тис. USD.

Розміщення реклами

У шкалі заробітку цей метод - золота середина між першим і другим методами. Тобто заробити легше (хоча і менше), ніж на внутрішньоігрових покупках, але прибутковість вища, ніж у випадку з ліцензуванням. Для розміщення реклами варто підібрати популярну рекламну мережу і реалізувати рекламні продукти в грі на різних рівнях. Радимо вибирати між наступними рекламними мережами: LeadBolt, яка займається рекламою для мобільних гаджетів, а також CPMStar, що працює з ПК і ноутбуками.

Також не варто робити гру платною, якщо планується заробіток на рекламі, оскільки це сильно зменшує трафік.

Відгуки про заробіток на html5 іграх

Однозначно сказати про те, наскільки прибутковою є робота з html5-іграми неможливо, оскільки все залежить від розробника і унікальності самої гри. Найбільша можливість монетизації доступна у випадку, якщо гра унікальна і не схожа на інші, а також «не гальмує» при приєднанні великої кількості мобільних пристроїв.

Інші варіанти заробітку в IT:

cat-img

Категорії