Більш дохідної та ефективної бізнес-моделі, ніж модель b2b, мабуть, на сьогодні немає. Як альтернативу можна розглядати взаємовідносини з державою (g2b і b2g), але в нашій країні цей варіант не буде настільки надійним, як налагодження ділових відносин з бізнесом, що діє. Як результат, у 2021 році бізнес ідеї в сфері b2b розглядаються не тільки як спосіб для заробітку, а як спосіб отримати прискорення, вийти в велику лігу і організувати крутий старт-ап.

Працюючи з споживачами напряму (B2C), такий бізнес заробляє до 15%. У разі оптових поставок товарів доводиться орієнтуватися на 1-3%. Якщо говорити про послуги, то тут з'являється поле для маневреності та фінансового розгону, а прибутковість збільшується до> 30%.

Якщо мова йде про бізнес ідеї торгівлі через Інтернет, то в даному випадку магазин може займатися як товарами, так і послугами. MFlow створив добірку актуальних в 2020 році бізнесів в сфері b2b, що працюють через Інтернет.

ТОП 10 бізнес ідей у ​​сфері b2b

1. Оптові поставки взуття та одягу

За статистикою 2020 року інтернет покупці зробили більше 100 млн замовлень взуття та одягу із середнім чеком вище 30 $. Якщо організувати забезпечення продукції інтернет-магазинів з охопленням до 0,5% ринку, можна вийти на прибутковість на рівні $ 150 млн. Інший варіант, як це зробити і яким чином завоювати цих пів відсотка ринку. Секрет успіху донині криється в автоматизації бізнес-процесів, формуванні простих і адаптованих баз даних під клієнта і налагодженні процесів логістики.

2. Налагодження роботи інтернет-магазинів в соціальних мережах

MFlow рекомендує починати продажу товарів з соціальних мереж. Такі бізнес моделі організувати простіше, ніж роботу через власні інтернет магазини. Створюйте моделі продажу власних послуг, напрацьовуйте алгоритми поведінки і вчіть цього замовників.

3. Продаж косметики

Косметичні засоби на сьогодні є одними із затребуваних товарів в мережі. Відчутну популярність має косметика з Китаю, вона недорога і дозволяє організувати багаторівневий бізнес. Займайтеся оптовими поставками продукції, вона має довгий термін придатності, і ви завжди зможете зробити переоцінку запасів на складах для збільшення оборотності. Знову ж, виграє в цій галузі той, хто зможе вибудувати логістику і автоматизувати інформаційні та фінансові потоки.

4. Автоматизація технологічних процесів

Якщо говорити про досвідчених бізнесменів, то кожен з них скаже, що успіх полягає в автоматизації процесів. Йдеться про будь-яку галузь: починаючи від сільського господарства і закінчуючи виробництвом продукції. На кожному етапі виробництва, який проходить за шаблонним однотипним принципом, можна впроваджувати процеси автоматизації. Якщо ви маєте можливість зібрати штат головастих роботехніки і програмістів - це буде прорив в економіці.

5. Автоматизація документообігу, інформаційних і фінансових потоків

Скільки людей відмовляються від автоматизації через її незручності. Люди плодять на комп'ютерах різні програми: одні для звітності, інші для складу, треті для логістики і реклами. Не дивно, що така автоматизація не спрощує, а, навпаки, ускладнює процеси. Створюйте продукти під різні сфери: юридичні компанії, торгівля, інтернет-комерція та ін. Якщо ви зможете автоматизувати всі процеси в кожній сфері - можна завоювати велику кількість клієнтів.

6. Аутсорсинг послуг

У зв'язку з кризовою ситуацією, коронавірусів і подальшими кризами, які безсумнівно будуть, необхідно навчитися створювати продуктивні віддалені команди і продавати їх через інтернет-магазини. Бізнес в сфері b2b - це не тільки поставка товарів або послуг, це можливість взяти на себе комплексний і повний менеджмент.

7. Інтернет PR і реклама

Якщо ви вмієте продавати і знаєте фокуси контекстної реклами, які економлять клієнтам гроші - ви зобов'язані організувати такий бізнес.

8. SMM і SEO

Супутній бізнес, без якого не обійдеться жоден інтернет-магазин. Рекомендуємо займатися індивідуальними продажами і налагодженням ділових відносин з клієнтами. Надавайте послуги, які націлені не так на процес, а на результат. У цьому весь секрет.

9. Копірайтинг агентство

Скільки говорилося про те, що вже ось-ось, через пару років, всі тексти в Інтернеті писатимуть роботи. Наша команда протестувала розробки в інтернеті по генерації текстів. На сьогодні створити пов'язаний, унікальний, а головне, корисний текст роботи не здатні взагалі. Навіть якщо можна припустити, що англомовні роботизовані системи з'являться через кілька років, в російськомовний сегмент вони будуть переведені через десять-двадцять років. Тому копірайтинг необхідний всім без винятку інтернет-магазинам.

10. Створення сайтів

Сама банальна бізнес ідея в сфері b2b, без якої не обійдеться жоден інтернет-магазин. Сайти потрібні всім, при цьому в кожному бізнесі є свої нюанси, особливості та потреби, які необхідно задовольняти. Збирайте команди і займайтеся розробкою сайтів - цей ринок, таке враження, невичерпний. Незважаючи на райдужні перспективи, будь-який бізнес стикається з ризиками, які стають причиною неуспішності бізнес ідеї. Будьте готові до проблем роботи з бізнесом безпосередньо.

Слабкі сторони b2b бізнесу

  1. необхідність організовувати не просто акції і PR, а систему "відкатів", які по суті є формою мотивації покупця;
  2. відсутність галузевих ЗМІ, які дозволяють формувати правильне враження про бізнес і простіше орієнтуватися на ринку;
  3. обмани і шахрайство (але цей варіант, на жаль, присутня скрізь).

7 сильних характеристик бізнес ідей в сфері B2B через Інтернет

  1. формування цін за домовленістю;
  2. довгострокове співробітництво;
  3. робота без посередників;
  4. робота з меншою кількістю покупців;
  5. зниження витрат на магазини і центри обслуговування клієнтів;
  6. доступні способи реклами через Інтернет;
  7. вільна географія збуту.

Таким чином, проаналізувавши бізнес ідеї інтернет магазинів, націлених не на  кінцевого споживача, а на бізнес, ви зможете заробляти швидше і більше.

cat-img

Категорії