Що таке сонячні панелі і яким чином на них можна заробити чи хоча би зекономити, розповідати не потрібно, про це знають практично всі.  Однак є декілька технічних моментів, про які потрібно знати, купуючи установку з сонячних панелей. Для початку, слід розуміти, що не єдиними панелями виробляється світло. Для того, щоб світлом можна було користуватися, необхідно придбати інвертор, який підключається до електромережі плюс додатковий набір обладнання, який забезпечить безпечне генерування електроенергії.

В Україні на сьогодні не так багато господарств зрозуміли вигоду від сонячних панелей. Так в 2018 році близько двох з половиною тисяч сімей отримують світло від сонця, і в цілому генерують близько 35 МВт. Якщо порівнювати із розвиненими країнами, для прикладу із Німеччиною, то можна зробити висновок, що ми знаходимося тільки на початковому етапі розвитку альтернативної електроенергетики. 30% сімей у Німеччині активно використовують сонячні панелі, а в Україні показник складає всього 2%.

Чому варто підключити сонячні панелі

1) для початку слід розглядати генерування електроенергії як бізнес план. По доходності, дані вкладення є більш вигідними ніж, включаючи у депозити. Крім того, користувачі альтернативної енергії не сплачують податку з доходу, тому переваги очевидні.

2) зелений тариф дозволяє користуватися сонячною електрикою впродовж цілого року, навіть якщо ваша електростанція генерує світло тільки влітку. Це працює таким чином: держава викуповує згенеровану електроенергію за певною ціною і подає її до загальної системи електропостачання.

3) за стабільної економічної ситуація та законодавства,   встановлення даних систем дозволить вам отримати до 100% електроенергії влітку та покривати щонайменше 20% електроенергії взимку. Якщо ж встановлювати більш потужні електростанції, то можна взагалі повністю забезпечувати себе електроенергією на цілий рік та ще й заробляти на цьому. Враховуючи, що в середньому доводиться платити за світло близько 500 грн на місяць, то 6000 грн на рік доходу при початкових витратах  в 30 000 грн дозволять окупити систему за 5 років.

Що потрібно зробити для того, щоб поставити сонячні панелі

Для початку потрібно купити надійні сонячні батареї, зробити це можна на сайті greentechtrade.com.ua, детальніше можна ознайомитися на сторінках сайту. По друге, необхідно знайти підрядника, який допоможе оформити зелений тариф.  Під'єднувати сонячну електроенергію до мережі можна тільки після отримання висновку обленерго. Процедура, звичайно, платна і вимагає затрат часу, однак це окуповується.

Поточні витрати. На обслуговування станції в 20 кВт потрібні додаткові гроші. Це приблизно 200-300 доларів на рік, в гривневому еквіваленті від 5000 до 7500 грн., в той час дана станція буде виготовляти електрики на 3,5 тис дол, що становить близько 75 тис грн.

Для розрахунку мінімальних сонячних електростанцій - зверніться до спеціалістів зазначеного вище сайту.

cat-img

Категорії