Mflow ретельно дослідив тонкощі проведення емісії акцій і сформував правильний підхід до того, як заробити на IPO і отримати високий прибуток у 2020 році

Абревіатура утворена трьома англійськими словами, в перекладі формує словосполучення: «Первинне публічне розміщення». Метою проведення IPO є виведення акцій конкретної компанії на біржові торги для вільного обігу. Завдяки цьому компанія отримує додаткові інвестиції для розвитку певного проекту або просто подальшого розвитку. Після закінчення IPO-емісії, цінні папери з'являються на біржі у вільному обігу.

Як заробити на IPO: секрети грамотних інвестицій

Спочатку оцінюється ступінь ризику і перспектива, оскільки тимчасові вигоди можуть перетворитися в цілковите фіаско. Навіть якщо сьогодні в будь-якій галузі спостерігається істотне зростання розвитку (наприклад, доткоми в нульових роках), не факт, що через п'ятирічку ці темпи збережуться.

Зараз найбільш частою є помилка вкладення коштів в акції IT-підприємств. Природно, що деякі з них досягають приголомшуючого успіху в розвитку, а їх вкладники стають мільйонерами (Гугл, ФБ, Майкрософт). Однак набагато більше компаній вже давно стали банкрутами, розоривши і своїх вкладників.

Чому інвестори зазнають невдачі

Головною причиною невдач є те, що інвестор ставить перед собою питання, як заробити на IPO, часто не піклуючись про те, щоб отримати більше інформації про підприємство. Потрібно зауважити, що про молодих приватних компаній інформації часто дуже мало. Перед вкладенням грошей слід якомога більше вивчити їх, збираючи дані навіть по крупицях.

 Інформації, яка готується в рамках рекламної кампанії IPO, не те щоб не слід вірити, її просто не можна брати за основу, оскільки це лише реклама.

 Дані про андеррайтера

Для розуміння важливості вкладення грошей в конкретну компанію можна скористатися інформацією про те, хто займається її виведенням на ринок – (фінансовий термін – андеррайтер). Відомий банк або інша авторитетна інвестиційна компанія навряд чи будуть жертвувати своїм ім'ям заради виведення на ринок недостойного підопічного.

Вивчення проспекту емісії

Робити висновки, грунтуючись на цьому документі не варто, але і не брати його до уваги - також велика помилка. Тут знаходиться корисна інформація про компанію, її борги і місце в конкретній ринковій галузі.

Не варто довіряти компанії, яка вказує, що залучені кошти частково збирається використовувати для погашення заборгованостей, оскільки таке використання коштів не вплине на розвиток підприємства і збільшення вартості акцій. Якщо ж кошти будуть спрямовані на розширення, дослідження і пошук нових ринків збуту, можна відкинути побоювання.

Не соромтеся бути обережним

Ніколи не вкладайте всі засоби в одну компанію, яка тільки виходить на ринок, оскільки можна як стати мільярдером за секунду, так і втратити всі накопичення за той же самий час.

Моніторинг лок-апу

Lock-up-період - це період, протягом якого власники акцій не мають можливості продати їх. Ця обережність дозволяє уникнути спекуляцій з інсайдерського боку (навіть андеррайтер може бути власником цінних паперів). Якщо лок-ап закінчився, а акції не розпродаються, значить, інсайдери вірять в успішність. В іншому випадку потрібно терміново позбуватися від акцій.

Відгуки про заробіток на IPO

Природно, що заробляти навіть серйозні суми, вкладаючи кошти в інноваційні проекти, шляхом покупки акцій, можливо. Про це свідчать численні відгуки інвесторів. Але, необхідно розуміти, що перед вкладенням необхідно якомога детальніше вивчити компанію. Не варто вкладати всі вільні кошти в 1 проект.

Інші варіанти заробітку для фінансиста

Біржа Форекс є загальновизнаним і чесним інструментом заробітку, успіх забезпечується виключно знаннями і везінням трейдера. Те ж фахівці говорять і про інвестування в IPO і QUIK. Заробіток на обміні валют буде ефективним у разі проведення грамотної рекламної кампанії, а також застосування обдуманої курсової політики фінансиста. IQ Option - відмінний майданчик для ведення бізнесу, але з деяких пір у російських трейдерів стали з'являтися проблеми, пов'язані з блокуванням ресурсом рахунків без пояснення. Як заробити фінансисту в 2020 році - читайте тут.

cat-img

Категорії