Вміючи робити щось своїми руками кожна жінка отримує можливість підзаробити. Прийнято вважати, що рукоділля як бізнес - це заняття для тих, хто сидить у декреті. Насправді, це заняття є і для інших категорій населення: студентів, пенсіонерів і всіх тих, хто має бажання отримати додатковий дохід.

У чому переваги такого бізнесу, як заняття рукоділлям на дому?

Відсутність прив'язки до робочого місця і зобов'язань перед будь-ким.
Великий вибір видів рукодільного майстерності, серед яких можна вибрати найбільш підходящий варіант.
Попит і досить висока ціна виробів ручної роботи.

З чого почати?

Рукоділля - це творчий процес. А творчість, як відомо, має приносити задоволення. Це перше, що необхідно враховувати при виборі напрямку своєї роботи. Важливими є й ваші здібності. Наприклад, вміючи в'язати, вишивати або шити, можна легко визначитися, чим займатися. А що робити, якщо раніше ви нічого подібного не робили? Не варто засмучуватися, адже підібрати собі заняття може кожен. Для цього необхідно ретельно вивчити існуючі види рукоділля і вибрати те, що вам більше до душі.

На сьогоднішній день існує безліч видів рукоділля. Серед них найбільш поширеними є: в'язання спицями та гачком, вишивання хрестиком і бісером, плетіння бісером, плетіння мережив, миловаріння, виготовлення свічок, біжутерії, ляльок, флористичних картин. Відносно недавно з'явилися такі види рукоділля, як топіарія, декупаж, скрапбукінг, карвінг, квіллінг, ошибана і так далі. І це далеко не весь список занять, які можуть принести не лише задоволення від самого процесу роботи, але і додатковий заробіток.
Є можливість самому придумати напрямок рукоділля, просунути і розвинути його з максимальною для себе вигодою.

Перш, ніж приступити до роботи, необхідно з'ясувати, чи є попит на той чи інший вид виробів. Також потрібно вивчити пропозиції. Виявивши співвідношення між попитом і пропозицією і ретельно вивчивши ринок пропонованих товарів, необхідно продумати, чим ви можете зацікавити клієнта саме до ваших виробів.

Ваш товар повинен бути не тільки якісним і доступним за ціною (хоча б на перших порах), але і ексклюзивним або, як кажуть, «з родзинкою».

Матеріал для виробів

Якщо ще недавно купити матеріали для виготовлення виробів ручної роботи було не так просто, то сьогодні існує безліч спеціалізованих магазинів, в яких є все для творчості. Починаючи від ниток, тканин і всілякої фурнітури, і закінчуючи величезним вибором каменів, бісеру та паєток. Від якості матеріалів залежить результат вашої роботи, тому економити на них не рекомендується. Це особливо важливо на початку розвитку бізнесу. На перших порах покупку матеріалу слід здійснювати в стаціонарних магазинах. Трохи пізніше, вивчивши переваги і недоліки тих чи інших матеріалів ви зможете замовляти їх в інтернет-магазинах за більш доступною ціною.
Де продавати готові вироби?

Як показує практика, на початку розвитку свого бізнесу, вироби ручної роботи краще продавати через інтернет. Переконавшись в тому, що товар користується попитом, і досягнувши достатньо високого рівня рентабельності, можна орендувати приміщення і відкрити свій магазин.

Устаткування для рукоділля в домашніх умовах

Кожен вид рукоділля вимагає індивідуального підходу. Це стосується і вибору обладнання, спеціально призначеного для виконання певних завдань. Професійне шиття вимагає наявності швейної машинки, вишивання - спеціальної підставки-кріплення і так далі. Існують і такі види рукоділля, які не вимагають спеціального обладнання. У будь-якому випадку, в будинку необхідно відвести місце, в якому буде знаходитися обладнання, матеріали, інструменти, заготовки та вже готові вироби.
Просування бізнесу і пошук клієнтів

Без грамотно продуманої рекламної кампанії творіння самого вмілого майстра так і залишаться невідомими для більшості потенційних споживачів.

Існує кілька перевірених на практиці методів просування товару:

  1. Власний блог, активну участь в якому забезпечить знайомство з людьми, що допоможуть знайти клієнтів. Суть створення такого блогу в тому, щоб залучити до свого товару увагу якомога більше людей.
  2. Соціальні мережі. Сьогодні у всіх соціальних мережах, таких як Фейсбук, Контакти, Однокласники можна побачити безліч оголошень про продаж виробів ручної роботи. Більшість майстринь, які працюють на дому, таким чином рекламують і продають свій товар.
  3. Інтернет-ярмарки, виставки та торговельні майданчики. Відносно недавно з'явилася можливість брати участь в подібних мироприємств і виставляти на продаж свій товар через інтернет. Єдине, що необхідно враховувати, перш ніж зареєструватися на одній з таких майданчиків, це те, що участь в подібних заходах не є безкоштовною. Це хоч і невеликі, але все-таки витрати. У будь-якому випадку, аудиторія на таких сайтах досить широка, тому є великий шанс того, що вашими виробами хтось зацікавиться.
  4. «Сарафанне радіо». Не бійтеся розповідати про свої роботи родичам, друзям і знайомим. Ваше завдання - привернути увагу до свого товару.
    Максимальний акцент на товари рекомендується робити напередодні великих свят. В цей час вироби ручної роботи користуються підвищеним попитом, так як їх часто вибирають в якості подарунка. Це Новий рік, 8 березня, День Святого Валенитина, Різдво і так далі.

Слід зазначити, що такий бізнес, як продаж виробів ручної роботи, не вимагає спеціальних знань. Головне в цій справі - бути зібраним і уважним, правильно розпланувати все до найдрібніших деталей. Не варто забувати і про те, що будь-яка творча робота повинна приносити задоволення. Тільки так можна підвищити свій матеріальний добробут.

cat-img

Категорії