Досить багато підприємців намагаються орендувати земельні ділянки із водоймами для організації бізнесу. Виникає питання про те, вигідно чи ні здавати ставки-озера в оренду ?  Для того, щоб дати відповідь на запитання, потрібно провести огляд ринку.

Огляд ринку озерного бізнесу

Конкуренція на ринку озерного бізнесу практично не відчувається. Навіть навпаки, силами одного рибного господарства можна повністю задовольнити попит на рибу у певному регіоні. Це раніше було досить складно реалізувати рибу. Доводилося самостійно думати, яким чином реалізувати продукцію, влаштовувати власні точки збуту на ринках, відкривати спеціалізовані рибні магазини. Сьогодні можна обійтися без цього всього, достатньо тільки налагодити партнерські відносини із торговими точками, які уже займаються збутом рибної продукції. Ви навіть можете виготовляти для даних точок обладнання, в якому буде зберігатися риба. Якщо ж виробляти нема ні часу,  ані бажання, його можна придбати.

Як вирощувати рибу для масового продажу ?

Попитом користуються не тільки коропи, але і щука, білий амур, товстолобик. Однак перш ніж розводити рибу в ставах або озерах, потрібно завчасно порадитися із фахівцями, у якій пропорції варто запускати кожну із риб, оскільки деякі із видів риб можуть бути хижими, і як результат -  вони можуть просто з'їсти іншу рибу, якщо її не буде в достатній кількості. Кількість риби теж потрібно узгодити із врахуванням того, що риба може захворіти.

Закупівля малька

Фахівці радять для розведення брати дворічного малька, оскільки, купуючи його, приживається майже 100%, при цьому мілкий хижак не в змозі з'їсти досить велику рибку. Однак, якщо взяти однорічних мальків, то 20% від всієї риби, очікуйте, загине. Варто врахувати, що в кінці літа і восени короп, товстолобик і білий амур буде іти за ціною від 80 грн за кг, однак ця ціна є орієнтовною: навесні вона може піднятися і до 120 грн. При цьому мальок коштує близько 40 грн за 1 кг.

Щоб запустити виробництво риби на озері площею близько 25-30 гектарів, необхідно близько 30-35 тисяч різних риб. Доцільно взяти риби приблизно в однакових пропорціях, зокрема хижаків буде достатньо близько 1000 одиниць, вони будуть вбивати хвору рибу. З цією метою варто заводити йоршів, верхівку та інших хижих риб. Найкраще справляються із водоростями щука та судак.

Пошук водойми

В Україні дуже багато красивих озер. Можна навіть говорити, що українські водойми зрівнюються за цінністю з українським чорноземом. В наших водоймах прихований величезний потенціал відтворення, якого немає ні в Європі, ні в інших країнах окрім, мабуть, Росії. Вдале розташування озера, оптимальні глибини, м'який температурний режим та клімат створюють практично ідеальні умови для вирощування риби. Але це не все, що можна робити з озером: на ньому можна заробляти не тільки з вирощування риб, але й  з туристичного бізнесу.

Встановіть мотор для лодки в https://aquamania.ua/, запускайте туриста-рибака, який охоче платитиме за виявлену рибу по ціні трішки нижчій, чим на ринку.

На сьогодні Україна має значні площі водойм, що придатні для вирощування риби. В цілому, фонд для вирощування аквакультури перевищує 1 млн гектарів, у тому числі водосховища близько 800 тисяч гектарів, близько ста двадцяти двох тисяч ставків, решта - озера та інші технічні водойми. Однак одним потенціалом озер не обійтися. Дуже складно запустити такий бізнес, а особливо домовитися із усіма контролюючими органами та інстанціями про оренду озера. Справа в тому, що за квоту на вилов риби відповідає Державний комітет  рибного господарства, а за оренду озер відповідає Державний комітет з водного господарства. В той самий час оренда озера також узгоджуються з місцевими органами самоврядування. Буває, щоб обійти всіх урядовців та отримати дозвіл на оренду території озера, потрібно передбачити досить великі вкладення.  Відкриваючи даний бізнес, потрібно розуміти, що він повинен відбитися до п'яти років. Тобто, якщо урядовці просять за дозвільну документацію суми, які будуть перевищувати 5-ти річні обсяги прибутків, такий бізнес починати не варто.

Якщо вам потрібні гроші для розвитку бізнесу, сміливо скористайтеся кредитуванням. Ви на 100% відіб'єте усі вкладення за рік-два, що дозволить вам залишитися і без боргів, і в хорошому плюсі.

Додатковий заробіток

Потрібно звернути увагу на можливість додаткових заробітків.
Платна риболовля - це перше, що принесе вам додаткові гроші. В середньому по Україні рибалки-любителі готові платити за день риболовлі до 100 грн. При цьому деякі озерні господарства обмежують вилов риби до 3-4 кг, а інші дозволяють виносити всю здобич, при умові, що рибак ловить на вудочку.

Потрібно врахувати площі озер, яких повинно вистачити на кожного рибака. В середньому на кожного потрібно виділяти близько 50 м, тоді вони будуть зацікавлені приходити на дане озеро. До речі, якщо встановити стаціонарні намети, або дозволяти брати в оренду човен, то це може стати ще одним джерелом надходження коштів. Можна організувати місце для купання, однак воно повинно бути зовсім з протилежної сторони від того, де здійснюється риболовля. Якщо організувати пляжний відпочинок правильно, то це буде не тільки місце для риболовлі, але й для сімейного відпочинку. З одного намету або машини можна сміливо брати близько 100 грн на день. Для того, щоб туристи не псували траву власними автомобілями, потрібно обладнати спеціальну зону для паркування. Разом з тим для того, щоб місцеві жителі також не були проти таких заробітків, їм можна надавати знижку на відвідування пляжу або риболовлю на озері.

Особливості рибного бізнесу у цифрах

Ціна на готову продукцію:

 • короп 30-40 грн. / кг
 • товстолобик 25-30 грн. / кг
 • сом 40-45 грн. / кг
 • стерлядь 150-170 грн. / кг

Річний дохід від реалізації близько 1000 кг кожного виду продукції:

 • короп 40 000 грн
 • товстолобик 30 000 грн
 • сом 45 000 грн
 • стерлядь 50 000 грн

Всього річний дохід від реалізації риби 165 000 грн

Додатковий дохід від  туристичного бізнесу

Риболовля – 50 000 грн; (500 рибалок в рік)

Зона відпочинку – 30 000 грн;  (300 туристів в сезон)

Прокат обладнання -  30 000 грн;

Загальні надходження коштів  275 000 грн

Поточні витрати

 • оренда озера  20 000 грн
 • обслуговування озера  40 000 грн
 • обслуговування обладнання 50 000 грн

Початкові інвестиції

 • дозвіл на оренду озера  260 000
 • закупівля обладнання 260 000
 • закупівля малька 50 000

Загальна сума початкових інвестиції 560 000 грн

Річний прибуток  165 000 грн

Окупність  до 4 років.

cat-img

Категорії