Для домогосподарок - це звична рутина. Для трудоголіка, пропадає цілодобово в офісі, - страшний сон. А для власників клінінгових копаній - можливість заробляти гроші, допомагаючи іншим. Відкрити своє підприємство цього напрямку не так то складно.  Головне, що від вас вимагається, - створити бізнес план клінінгової компанії, щоб намітити шлях її розвитку і отримати необхідні інвестиції від спонсорів.

 • Стартове капіталовкладення – близько 2 500$
 • Термін окупності клінінгової компанії: 14 місяців
 • Рентабельність проекту: 25%

Актуальність бізнесу

Цікавий факт:
Найдорожчою послугою в сфері клінінгу, є прибирання після пожежі. Уявіть собі як через високу температуру дим в'їдається в стіни і навіть найменші щілини, які згодом необхідно вичищати спеціальними приладами та хімією, враховуючи нюанси техніки, а так само знання що і як можна очищати, щоб не зіпсувати, а що ні.

Для новачка в сфері бізнесу ідея відкрити клінінгову компанію - це ідеальне рішення. Перш за все тому, що потрібно зовсім незначний (порівняно з іншими ідеями) розмір капіталовкладень. У майбутньому ви завжди зможете розширитися і розвиватися. Але для початку досить мати комплект для чищення інвентарю і бажання. Адже функції прибиральника може виконувати навіть сам підприємець! Звичайно, в подальшому він візьме на себе управлінські кермо, а для цієї роботи найме інших людей.
Також витрати скорочуються через непотрібність офісу, адже робота відбувається на території клієнта. А замовлення можна приймати, маючи лише комп'ютер і телефон. Клієнти теж обов'язково знайдуться. Все більше людей віддає перевагу перекладати свої турботи на плечі інших, хоча прекрасно могли б і впоратися самостійно. Але чому б цим не скористатися молодим і амбітним підприємцям-початківцям?

Бізнес план клінінгової компанії: планування

Резюме бізнес-плану

Поточний бізнес план описує проект по відкриттю клінінгової компанії в м Івано-Франківськ.

Ціль бізнесу - гадання населенню послуг з прибирання приміщень на високому рівні з використанням спеціального обладнання та якісних хімічних засобів за доступними цінами.

Отримання прибутку від клінінгової компанії..

Маркетинговий розділ бізнес плану клінінгової компанії

Як і всі інші види надання послуг населенню, цей зазнав значний спад в кризовий період 2014-2016 років.
На даний момент ситуація повністю стабілізувалася і спостерігається явне зростання попиту на послуги клінінгу в умовах росту кількості нового будівництва.
У таких передових населених пунктах, як м.Львів, Київ чи Харків ніша практично повністю зайнята (виключаючи вузькоспеціалізовані напрямки). Але в м.Івано-Франківськ місце для відкриття нової клінінгової фірми є.

Аудиторія

Якщо раніше основною аудиторією вважалися люди виключно з високим рівнем достатку, то зараз основний контингент представлений в поточному бізнес плані такими категоріями:

 • рівень достатку - середній і вище середнього;
 • чоловіки і жінки - приблизно в рівних пропорціях. Це пов'язано зі зниженням цін на клінінгові послуги та збільшенням темпу життя в сучасних містах.
  Люди все частіше намагаються перекласти рутинні справи на чужі плечі. Однак, незважаючи на зростання цього показника серед приватних осіб, основними клієнтами клінінгових компаній залишаються комерційні організації

Розподіл попиту на послуги виглядає відповідним чином:

 • щоденне прибирання приміщень, територій - 65%;
 • прибирання після особливих обставин (пожежа, монтаж обладнання, переїзд) і додаткові види послуг - 20%;
 • вивезення сміття, прибирання з дахів снігу, миття скляних вертикальних поверхонь - 15%.

Рекламна компанія

Хоча ринок клінінгових послуг росте, число споживачів істотно не змінюється. Це означає, що в нинішніх умовах необхідно приділити особливу увагу проведенню рекламної кампанії. Вона повинна бути запущена до відкриття фірми і фінансуватися в достатньому обсязі. Коли організація вийде на рівень окупності, витрачати можна буде менші суми. Вашим головним джерелом реклами повинні стати вдячні клієнти, які стануть постійними і порадять ваші послуги своїм друзям! А до цього моменту можна використовувати такі засоби, перераховані в бізнес плані:

 • розсилка з вигідними пропозиціями потенційним клієнтам серед комерційних організацій;
 • створення і просування власного сайту клінінгової компанії;
 • розміщення реклами в періодичних виданнях тематичного спрямування;
 • замовлення форми для співробітників з назвою фірми і впізнаваним логотипом, щоб підвищити рівень впізнаваності фірми.

Конкурентні переваги

Щоб організація процвітала і міцно зайняла свою нішу на ринку послуг, бізнес план клінінгової компанії повинен містити такий пункт, як аналітика конкурентів. Вам необхідно зробити вибірку, в якій будуть вказані назви фірм, короткий опис діяльності. А найважливіше - треба визначити, чим забезпечена їх популярність у клієнтів. Завдяки такому аналізу ви зможете скласти список конкурентних переваг.

Поточний бізнес план включає такі пункти:

 • наявність ексклюзивних послуг;
 • привабливе співвідношення ціни і якості;
 • замовлення спеціальних засобів для прибирання у провідних постачальників;
 • сучасне обладнання для клінінгу;
 • висока кваліфікація співробітників.

 

Послуги для бізнес плану клінінгової компанії

Для повноцінної характеристики майбутнього підприємства в бізнес плані обов'язково необхідно висвітлити таке питання: які послуги ви будете надавати населенню? Список варіантів великий і може включати такі пункти:

 • прибирання житлових приміщень і офісів (після проведення ремонтних робіт, генеральне, щоденне);
 • догляд за різними типами підлог (паркет, гранітний, мармуровий);
 • хімчистка килимових покриттів і оббивки;
 • миття скла і скляних поверхонь;
 • догляд і приведення в порядок кімнатних рослин, дворових галявин, газонів;
 • прибирання снігу з даху.

Список в цьому бізнес плані далеко не повний і може бути доповнений вашими ексклюзивними пропозиціями. Крім того, у міру розвитку бізнесу ви можете підключати нові, суміжні напрямки. Наприклад, нерідко клінінгові компанії також займаються підбором домашнього персоналу. Наприклад, компанія https://service-management.com.ua надає додаткові послуги хімчистки та прання.

Персонал клінінгової компанії

Навіть у великих клінінгових компаніях, як правило, є необхідність в наявності тільки трьох посад: кадровика, менеджера, прибиральника. На перших порах власник може взяти обов'язок по підбору фахівців в команду на себе. Але зростаючий бізнес зажадає найняти запрошеного фахівця, який присвятить цьому процесу весь вільний час, і буде діяти більш професійно. Без менеджера може обійтися рідко яка фірма. Часто цю посаду називають адміністратором. В його обов'язки входить контроль якості виконання послуг, закупівля товарів і облік їх витрати, координація прийому і виконання замовлень. Якими б важливими не були попередні дві посади, «кістяк» вашої клінінгової фірми становитимуть саме прибиральники. Всупереч поширеній думці, для цього працівника дуже навіть важливі досвід і наявність особливих знань. Ви ж не хочете виплачувати з коштів фірми збиток за дорогий килим, зіпсований невмілим чищенням співробітника? А ось їх число безпосередньо пов'язане з тим, яке навантаження з замовлень ви плануєте. Для старту досить прийняти в штат 3-5 чоловік. Їх зарплата і посади вказуються в бізнес плані.

Устаткування клінінгової компанії

Як і для будь-якого іншого проекту, для компанії з прибирання велике значення має якісне професійне обладнання для клінінгу. У стандартний комплект, який має припадати на кожного прибиральника, входять:

 • моп для підлоги (плоска швабра);
 • візок на коліщатках з ємністю для побутової хімії і ганчірок, відсіком для сміття і пристроєм для віджиму;
 • скребок для видалення присохлої бруду;
 • спеціальні серветки;

Серед великого устаткування, яке стоїть також закупити для фірми:

 • пилосос;
 • інструмент для мийки вікон;

Якщо ви плануєте зробити ставку на прибирання промислових приміщень, офісів, торгових центрів, складно буде обійтися без спеціальної пилоочисної машини. Її вартість досить значна: від $1300

Однак таке обладнання може замінити відразу кілька прибиральників. Крім того, швидкість і якість прибирання з його допомогою однозначно підвищується.

Окупність проекту

Щоб підрахувати окупність проекту клінінгової компанії, вам необхідно спрогнозувати майбутнє кількість замовлень. Ці дані можна вирахувати завдяки статистиці або «підглянути» за результатами найближчих конкурентів. На підставі цих показників і встановленої вартості послуг можна обчислити орієнтовний розмір прибутку для бізнес плану. Якщо відняти від нього суму щомісячних витрат з фінансового розділу, в результаті у вас вийде розмір чистого прибутку.  Враховуючи, що середня ціна за прибирання складає 20$, а початкові інвестиції складають $2500, при цьому 50% доходу витрачається на оплату праці персоналу, а 5% - на оновлення побутової хімії та обладнання, то середній прибуток з одного прибирання складає 9$. Щоб окупити початкові інвестиції, потрібно здійснити 277 прибирань. Враховуючи ринок, можна спрогнозувати, що в Івано-Франківську таку кількість замовлень можна отримати трішки більше, чим за рік, за 14 місяців.

Термін окупності бізнесу залежить від цього показника і вкладених у відкриття сум, а також від рівня сервісу. Середньостатистичний, рентабельність такого бізнесу становить 20-30%. Хоча для відкриття клінінгової компанії буде потрібно невеликий капітал, старань в кожен етап реалізації проекту доведеться вкласти чималі. Однак нічого не приходить до нас в житті саме собою. І заради успішного і прибуткового справи варто постаратися.

Читайте також:

cat-img

Категорії