Приватна пивоварня у перший рік своєї діяльності зіткнеться із декількома можливими проблемами, до яких необхідно бути готовим.

Оцінка ризиків бізнес плану. Приклад:

Вихід обладнання з ладу

Навіть за наявності гарантії на 2 роки на придбане обладнання, не можна надіятись  на те, що воно працюватиме безперервно протягом перших років експлуатації. Дрібні поломки будь-якого із компонентів можуть призводити до:

Браку партії пива на 100-200 літрів;

Простою обладнання  та відсутності можливості постачання продукції до місць збуту, що потягне за собою швидку втрату ринку;

Для того, щоб забезпечити можливість швидкої заміни деталей чи обладнання, необхідно формувати запаси готової продукції, тобто виготовляти продукцію за 3-5 днів до реалізації. Це необхідно робити для того, щоб за даний час придбати нове обладнання та виділити час технікам на налаштування його роботи.  На підприємстві формується резерв коштів на випадок неможливості отримання доходу. Ці гроші повинні використовуватися для того, щоб організувати оперативний ремонт та налаштування техніки.  Через 2 роки після закінчення гарантійного терміну  будуть створюватися накопичення для заміни обладнання на більш потужне.

Неможливість виконувати роботу керівника

Ця проблема стосується будь-якого одноосібного підприємства, де однією людиною виконується практично весь обсяг робіт. У випадку хвороби керівника процес виробництва може зупинитися, що призведе за собою простій обладнання та втрату ринку збуту.

Для того, щоб зменшити дані ризики,  з самого початку роботи необхідно шукати працівника, який зможе на початкових етапах допомагати варити пиво, а через рік увійти у штат компанії.

Окрім цього, наявність запасів готової продукції на 3 дні дозволить вирішити дрібні проблеми та забезпечити страхування на випадок відсутності керівника.

Відмова точки збуту реалізовувати продукцію

Будь-які ділові контакти не можна розглядати як постійні та довготривалі, оскільки ринок постійно змінюється, і у будь-який момент на ньому можуть з'явитися нові, більш вигідні гравці.

У випадку відмови точки від реалізації, пивоварня повинна розглядати інші варіанти для збуту і займатися пошуком нових точок.  У випадку настання такої ситуації підприємство може збільшити обсяг виробництва пива у пляшках та організувати його реалізацію через мережі оптових  та роздрібних магазинів регіону. Дана ситуація обернеться для підприємства втратою витрат на маркетинг та додатковими витратами на пошук точок збуту.  Дані кошти можна виділяти із резервів, що складають 10% від загальних витрат (нагадається, що витрати на рекламу складають 3% від загальних витрат).

cat-img

Категорії