В Україні частка крафтового пива у всьому ринку пива складає біля 1%. Така інформація надана аналітиками агентства Pro-Consulting. Мода на вживання пива, звареного в маленьких броварнях, прийшла в країну зі Сполучених штатів, де на даний час воно займає біля 25% ринку.

Обсяг ринку крафтового пива в Україні

За 2018 рік великі крафт-броварні і більш малі виробники в загальному зварили біля 17 мільйонів літрів хмільного напою. На рівень розвитку пивного ринку вплинула хвиля кризи, що зменшила купівельну спроможність населення. Найбільшого спаду українські пивовари зазнали в 2015 р. (19,6%). В наступних роках ситуація стала поступово покращуватися. В 2016 році темп падіння ринку пивоваріння склав 7,4%, а вже в наступному 2017 – всього 1,3%.

В той же час рівень споживання крафтового пива, навпаки, продемонстрував зростання.

Перспективи ринку крафтового пива в Україні

Проаналізувавши загальний пивний ринок країни можна зробити висновок, що обсяги виробництва в найближчому майбутньому будуть найбільше залежати від рівня потреб в продукції на внутрішньому ринку. А це напряму залежить від того, якою буде купівельна спроможність громадян. Другим фактором, який може здійснювати вплив на динаміку росту об’ємів виробництва як крафтового пива, так і пива в цілому, є можливість виходу на міжнародний ринок, чому сприяє зона вільної торгівлі з Євросоюзом. На стан галузі також здійснює серйозний вплив державне регулювання, а саме: серйозне підвищення акцизу і обмеження кількості точок збуту, а також часу реалізації в торгових точках.

Загалом, серйозного підвищення попиту на дороге крафт-пиво в найближчі декілька років чекати не варто – ще декілька років цей продукт буде залишатись тільки нішевим.

Щоб склалося розуміння розповсюдження крафтового пива в країні, варто порахувати крафт-броварні, які займаються випуском даного продукту.

Гравці ринку крафтового пива в Україні

  • 6 серйозних великих броварень, серед яких First Dnipro Brewery, Варвар, Ципа, Бирвилль, Правда, Кумпель.
  • Біля десяти броварень середнього розміру, які вже володіють власними виробничими потужностями на яких вони варять власне пиво і постійно розширюють виробництво.
  • Від 10 до 15 маленьких крафт-броварень, у яких відсутні власні виробничі потужності. Вимушені орендувати обладнання у ведучих гравців крафтового ринку (це називають контрактними варками).
  • Від 10 до 15 приватних броварів, які варять крафт в домашніх умовах практично в відрах.

Висновки. Загальна тенденція пивоваріння має спадаючу динаміку, однак інтерес до крафтового пива зростає, що пов'язано із зростанням купівельної спроможності населення та зростанням витрат на відпочинок

cat-img

Категорії