• MFLOW
  • Ідеї
  • 100 Q&A
  • Які програми використовуються для бізнес плану

Фінансистами написана далеко не одна програма для бізнес плану. Деякі з них є більш поширеними, деякі менш. Однак існує 6 програм для бізнес-плану, які широко відомі в колах інвесторів, і вони допоможуть грамотно скласти фінансові розрахунки.

Business Plan PL

Дана програма розроблена для складання техніко-економічного обґрунтування і прогнозування фінансових показників. Її можна використовувати як великим підприємствам, так і малому бізнесу. Вона є доступною на інтуїтивному рівні, не потребує спеціальних знань чи підготовки. Розрахунки здійснюються на основі введених початкових даних.

Програма складається із розрахункової частини та текстової. Новачкам пропонуються типові бізнес-плани, які можна відкоректувати, в той час як версія "макет-керівництво" дозволяє розробити розрахунки по власному бізнесу. Розрахунки програми групуються в таблицях, вона самостійно малює графіки та генерує пояснювальний текст. Це одне із самих простих рішень, що можуть використовуватися у бізнес-плануванні.

Програма для бізнес плану Comfar

Професійне програмне забезпечення, створене спеціалістами UNIDO. Використання даних розрахунків дозволяє складати бізнес-план, який можна представляти на розгляд кредиторам Європейського банку реконструкції та розвитку.  Програма широко використовується по всьому світу, а тому розрахунки можна представляти на розгляд іноземним інвесторам - це основна її перевага.  Сама програма написана зручно і головне - вона дозволяє планувати на досить тривалі періоди, при цьому перерахунок може здійснюватися відразу у декількох валютах.

Недолік - програма не описує податки. Погано висвітлюється питання формування виробничих запасів, використання складних схем розрахунків та нестандартних варіантів збуту. Ці негативні сторони не дозволяють використовувати програму для повсякденних бізнес-процесів.

Альт-Інвест

На відміну від аналогів, програма є відкритою і використовує Microsoft Excel в якості операційного середовища. Це дає переваги гнучкості. Програму можна побудувати під себе. Однак є і недоліки, основний - недосконалий опис податкової частини, особливо не виділяється частина оподаткування податком на додану вартість. Основна перевага - програма дозволяє вирахувати зручні графіки кредитування.  Є два варіанти калькулятора: “Альт-Інвест” і “Альт-Прим”. Обидва варіанти є гнучкими багатофункціональними комплексами, які можна адаптувати під власний бізнес.

Business Plan Pro

Авторська програма для бізнес плану Тіма Беррі, він є аналітиком та експертом в області бізнес-планування. Разом з цим, він викладає у Стенфордському університеті. Програма має зручний інтерфейс і допомагає зробити всі розрахунки, що потрібні для фінансової частини.

Easy Plan

Easy Plan - інструмент для новачків, який створює робочий документ з можливістю подальшого редагування до кінцевого результати. Всі етапи забезпечені описати та документацією, тому програма доступна для новачків, які взагалі нічого не розбираються у бізнес-плануванні. Сильна сторона сервісу - експорт даних у Word, Exel, PowerPoint. Сама головна відмінність продукту від інших в тому, що до програми додаються готових 500 прикладів бізнес-планів, якщо можна використовувати як основу для складання свого. Основний мінус - програма не має російської версії.

PDS Бізнес-план

Програма "PDS Бізнес-план"  розроблена компанією Manager ERP і призначається для підготування бізнес-планів та інвестиційних проектів.  Програма дозволяє автоматизувати фінансові розрахунки та підготувати звіт. Програма буде зручною для консалтингових компаній та індивідуальних користувачів, що планують скласти власний бізнес-план.

cat-img

Категорії