• MFLOW
 • Ідеї
 • 100 Q&A
 • Що писати у бізнес плані для отримання кредиту

Коли пишуть бізнес план для отримання кредиту необхідне: підкреслення наявності досвіду в обраній галузі, висвітлення переваг обраної ідеї бізнесу, обрання перспективного напрямку розвитку, наявність професійної команди, конкретні строки погашення кредиту, лаконічність, гарантії.

8 основних моментів, які потрібно згадати у бізнес-плані для кредитора

 1. Якщо ви маєте досвід в обраній галузі, це потрібно детально описати в бізнес-плані. Банківськими установами при прийнятті рішення перевага надається керівництву компанії, яка має досвід роботи в визначеній галузі. Додаткова перевага надається компаніям з довгою і позитивною кредитною історією. Підприємствам, які багаторазово прострочували повернення позик, скоріш за все, у видачі кредиту відмовлять. Не треба старатись приховати наявність прострочених боргових зобов’язань зараз чи в минулому – при аналізі кредитної історії факти все рівно будуть виявлені.
 2. Описова частина бізнес-плану повинна бути максимально  яскравою, переконливою, направленою на те, щоб «зачепити» аналітика банківської установи своєю перспективністю. Уже перший розділ повинен говорити про те, що проект зможе швидко розвиватись і позика буде повернута вчасно.
 3. Якщо ви започатковуєте бізнес, то перед тим, як обрати якусь з галузей народного господарства, необхідно ознайомитись з реєстром перспективних напрямків бізнесу в вашому регіоні. Можливо серед них є ті напрямки, в яких ви вже працювали і маєте позитивний досвід роботи. В цьому випадку ви можете розраховувати на отримання додаткових пільг, фінансування, державну підтримку. До прикладу, в Києві перспективними галузями є: автоматичні пральні, взуттєві майстерні, заклади громадського харчування, підприємства, в яких відроджуються народні промисли.
 4. При огляді конкурентного середовища не потрібно подавати ситуацію в контексті, що обрана ніша взагалі порожня і конкуренції ще декілька років взагалі не буде, оскільки це легко можна перевірити. Краще описати всіх конкурентів і наголосити на своїх перевагах над ними.
 5. Додатковим плюсом буде надання інформації про наявність у вас професійної команди управлінців і виконавців. Звичайно, що професіоналам треба платити більше, але з досвіду відомо, що заробітна плата професіонала окупиться, а недосвідчені працівники можуть погубити проект.
 6. Кожна цифра розрахункової частини бізнес-плану повинна бути обґрунтована і підкріплена даними. Прогноз на перший рік проекту повинен бути розписаний помісячно, досконально аналізуючи розвиток і насиченість ринку, а також особливості в фінансуванні.
 7. При розробці бізнес-плану потрібно притримуватись лаконічності, оскільки банкіри не люблять багато часу приділяти непотрібним словесним викладкам.
 8. Більшість банків України розглядають можливість кредитування бізнесу під заставу рухомого або нерухомого майна або активів, які купуються за банківські кошти. В останньому випадку,  дані активи повинні бути сформовані за кошти власника та банку.
cat-img

Категорії