Як організувати прибутковий бізнес у селі? Попит на екологічно чисті овочі зростає великими темпами по всьому світу. В країнах Заходу такі продукти вже займають величезну частину ринку. У нас бізнес на вирощуванні екоовочів на стадії зародження, але спрощення митних процедур заставляє фермерські господарства відмовлятись вік класичних добрив і переходити на використання органічних речовин (біогумусу).

Для чого використовується біогумус

До 90 відсотків полів в нашій країні характеризуються величезним забрудненням пестицидами нітратами та іншими добавками, які в минулому дуже часто використовувалися для збільшення урожайності.

На жаль, ці добрива використовувались неконтрольовано, тому зараз вони не сприяють збільшенню врожаїв, а навпаки, пригнічують ріст сільськогосподарських культур, що, звичайно, провокує зменшення прибутків фермерів.

Біогумус являється органічним добривом з унікальними властивостями. Звичайно добриво не є панацеєю, здатною вирішити всі проблеми, але з його допомогою можна позбавитися декількох з них. Біогумус зараз являється ефективним замінником мінерального добрива, який, крім іншого, дозволяє виростити екологічно чисті овочі.

Прибутковий бізнес у селі по виробництву біогумусу: особливості

Найкраще ця справа підійде тим, хто займається розведенням великої рогатої худоби. Всім іншим прийдеться закуповувати сировину у фермерів, які займаються скотарством, або у сусідів, які тримають худобу.

Переробляють органічні відходи черв’яки. Звичайно, можна зупинитися на наших вітчизняних, але червоні каліфорнійські черв’яки, які зараз є в продажу практично у всіх магазинах для рибалок дозволять зробити бізнес успішнішим. Це тому, що їх середній час життя в 4 рази довший ніж у наших особин, а також вони в декілька разів швидше розмножуються. Найдешевшою є придбання черв’яків через мережу інтернет, але в такому разі ви не зможете проконтролювати якість придбаного.

Перед початком справи варто розробити бізнес-план прибуткового бізнесу у селі по виробництву біогумусу, щоб вірно розподілити можливості і зрозуміти початкові об’єми виробництва.

Технологія виробництва

Першим етапом є підготовка субстрату і закупівля черв’яків. Це один з самих відповідальних етапів, оскільки від нього залежить якість кінцевого продукту, а, значить, і успішність бізнесу в цілому.

Мінімальна партія черв’яків повинна містити не менше 1500 особин (молоді черв’яки і кокони). Перед тим як їх закупити, потрібно приготувати місце. Ви можете скористатися компостними купами чи звичайними дерев’яними ящиками.

Традиційну технологію виробництва біогумусу розділяють на 4 етапи:

  1. Підготувати поживний субстрат. В якості компосту використовується пташиний послід, а також продукти життєдіяльності великої рогатої худоби. Для поліпшення якості можливе додавання листя овочів, харчових відходів а також торфяно-вапняної суміші (20 кг на 1 т субстрату).
  2. Розміщення черв’яків. На 1 м2 субстрату закладається популяція з 0,75-1,5 тис. черв’яків. Їх потрібно рівномірно розподілити по поверхні. Варто пам’ятати, що черв’яки не люблять яскраве світло, тому субстрат накривається темним полотном повітронепроникним чи чорною поліетиленовою плівкою.
  3. Живлення. Субстрат необхідно час від часу розрихлювати і підливати, оскільки черв’яки можуть загинути при малій вологості. Для поливу використовується відстояна вода кімнатної температури. Ящик з компостом необхідно розділити на 3 відсіки: верхній відсік являється кормом для черв’яків, тому його періодично поповнюють для забезпечення особин поживними речовинами.
  4. Зняття гумусу і хробаків. Зі збільшенням популяції черв’яків в субстраті, збільшується їх щільність, тому через деякий час їх потрібно буде розселити. Спочатку черв’якам декілька днів не поповнюють запас субстрату, щоб викликати у них відчуття голоду, після чого наноситься корм, в якому вони всі опиняться вже через невеликий проміжок часу. Через 2-3 доби необхідно зняти весь шар корму разом з черв’яками. Повторення процедури необхідно повторити 3 рази (раз в тиждень). Чистий біогумус видаляється, просушується (не повністю) і фасується для зберігання.

Варто сказати, що для зберігання біогумусу потрібно достатньо багато місця, тому пошук каналів збуту потрібно починати ще на етапі підготовки виробництва.

Обладнання для прибуткового бізнесу у селі з виробництва біогумусу

Для виробництва біогумусу в промислових масштабах потрібне придбання спеціального устаткування (компостерів і механічного сита для просіювання готової продукції), а також ваг і спеціального фасувального обладнання.

Відзначимо, що вартість устаткування залежить від виду конструкції і лежить в межах від 10 до 50 тисяч грн. Ще від 10 до 20 тисяч прийдеться витратити на придбання сита і ваг. Крім того вам знадобляться різні дрібниці – лопати, тачки, прилади, які будуть заміряти кислотність і температуру компосту (від 20 до 30 тисяч).

Особливості збуту

Варто підкреслити, що це дуже прибутковий бізнес у селі, адже реалізується все. Відходів виробництва немає. Головними споживачами біогумусу являються фермери, що займаються вирощуванням екологічно чистої городини, а також тепличні господарства, в яких вирощуються квіти. Ця продукція реалізується в мішках різної ємності.

Окремо можна зайнятись реалізацією черв’яків, яких дуже жваво купують наші рибалки, фермери, що займаються птахівництвом, зоомагазини та інші виробники біогумусу.

Оскільки ринок практично порожній, проблем зі збутом цього продукту не буде взагалі.

Декілька порад тим, хто хоче започаткувати прибутковий бізнес у селі

  1. Ознайомтесь зі спеціалізованою літературою.
  2. Черв’яки являються їжею щурів, кротів та інших гризунів, тому необхідно обладнати приміщення з міцними стінами і підлогами.
  3. Обладнайте місця для зберігання та продумайте можливість транспортування напіврідких добрив.
  4. Подумайте про фасування (варто зупинитись на декількох варіантах фасувань).

Цей бізнес повністю окупається за 2 роки (якщо не збільшувати обсяги). Пари збільшенні обсягів період окупності зменшується.

cat-img

Категорії